Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Symbole nad numerami nie dzialaja po nacisnieciu shift'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Zolza

Zolza
  • 1 postów
  • SkądGlasgow/Piotrkow Tryb

Napisano 07 stycznia 2013 - 17:39

Witam,
Mam problem z wbijaniem symboli nad numerami [od 1 do 9], zamkniety nawias, minus i plus normalnie dzialaja i wielkimi literami[/B], ale tylko te litery [q w e r t y u i o] reszta dziala normalnie, kiedy wcisne Shift nic sie nie dzieje, tak jakby klawisze nie byl ze soba 'polaczone'. Wielkie litery dzialaja normalnie z prawym Shiftem.
Symbol 'malpy' mam teraz pod 'apostrofem' [lewy/prawy shift + ' ], a byla ona pod dwojka - 2. Musze wcisnac capslock'a zeby otrzymac 'backward slash -\', jesli tego nie zrobie mam przypisany pod ten klawisz 'hash - #' jest jeszcze kilka niuansow zwiazanych z zamiana miejsc, ale nie bede tego wszytskiego opisywac.
Moze ktos wie czy mozna jakos zamienic z powrotem te klawisze? Wszystko sie stalo przed zmiana systemu i ciagle jest to samo juz z nowym systemem...
Wiem, wiem powinnam sprawdzic z inna klawiatura, na razie nie mam takiej mozliwosci.

Imac 21.5''
Mac OS X 10.7.5
Wireless Keyboard

#2 rusinu

rusinu
  • 372 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 07 stycznia 2013 - 20:39

Wejdź: "Preferencje systemowe" -> "język i tekst" -> "Żródła wprowadzania" Wybierz z rozwijanej listy "Polski pro" i "Podgląd znaków i klawiatury" i zaptaszkuj "pokazuj menu klawiatury w pasku menu" Na górze przy zegarku możesz otworzyć wirtualną klawiaturę, która odpowiada twoim klawiszom i sprawdź czy wszystko działa. Możliwe, że jakiś skrót klawiszowy zmienił Ci język wprowadzania dlatego dla pewności zostaw włączony tylko "polski pro". Jeśli nie pomaga, bo co innego pokazuje klawiatura a co innego wprowadzasz to możliwe, że została wcześniej zalana.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych