Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nagrywanie muzyki z keyboardu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Wilzek

Wilzek
  • 4 postów

Napisano 30 grudnia 2012 - 20:54

Witam Odpowiedzi szukałem w starszych tematach i nie mogłem znaleźć. Mam keyboard Casio, kabel jack-jack i MacBooka Pro (z wejściem tylko na słuchawki). Chciałbym używając powyższego zestawu nagrywać muzykę z keyboardu bezpośrednio (nie poprzez mikrofon zewnętrzny) na komputer. Próbowałem w preferencje->dźwięk zmienić opcje "użyj gniazda audio jako wejścia dźwięku" i to nie pomagało, w garagebandzie nagrywał się tylko metronom. Da się to jakoś rozwiązać? Wiem, że można za pomocą kabla midi-usb ale szukam alternatywy. Ewentualnie czy można jakoś podłączyć do iPhona 4s i za pomocą jakieś darmowej/do 90eurocentów aplikacji nagrać ten dźwięk? (nie mam JB). Za wszystkie odpowiedzi różniące się od "użyj wyszukiwarki i nie zawracaj głowy" z góry dziękuję :)

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2012 - 22:39

Najprawdopodobniej potrzebujesz coś takiego. Albo takiego. Nie potrafię określić, który będzie zgodny z MBP

Dla poszerzenia wiedzy o nagrywaniu, przeczytaj ten wątek

Wiem, że można za pomocą kabla midi-usb...

Za pomocą przejściówki o ktorej piszesz będziesz mógł sterować dźwiekami keyboarda, lub keyboardem sterować wbudowanymi syntezatorami/samplerami GB. Program nagra informacje, która nuta gra, nie sam dźwięk.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych