Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ceny nowych iPodów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2007 - 12:36

Informacja dla spragnionych nowych modeli iPodów: Nowy iPod touch pojawi się w sprzedaży w Polsce w drugiej połowie października. Cena iPoda touch 8GB wynosić będzie 1349 zł brutto, a iPoda touch 16GB - 1777 zł brutto. Nowe modele iPoda classic będą dostępne w Polsce pod koniec września br. Cena iPoda classic 80GB to 1199 zł brutto, a iPoda classic 160GB - 1599 zł brutto. Oba modele - iPod nano 4 GB i 8 GB - będą dostępne w Polsce pod koniec września br. Cena iPoda nano 4GB wynosi 649 zł brutto, a iPoda nano 8GB ? 849 zł brutto.

#2 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2007 - 13:22

Ja nie wiem skad oni biora takie ceny Wezmy np iPoda Nano 8GB - w Niemczech kosztuje 199 Euro x drakoński kurs Euro 4 zł (faktyczny 3,8 ) daje nam to tylko 796 Wiec skad cena 849 ???

#3 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 14 września 2007 - 13:25

+ Apple.pl zostalo juz zaktualizowane i do sklepu dodane (jeszcze bez cen) nowe modele iPod'ow (stare maja obnizona cene !).

#4 blackdog

blackdog
  • 205 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 14 września 2007 - 13:28

Dlatego, że nas uważa się za nieobytych buraków, ktorzy kupią wszstko co im się podsunie za każde pieniądze. Dlatego kupujmy za granicą omijając naszych sprzedwców szerokim łukiem. Trochę lepiej znam branżę rowerową i tam juź powoli sytuacja się normalizuje, bo ludzie zaczęli omiajć jedynie słusznych dystrybutorów.

#5 mzagro

mzagro
  • 148 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 września 2007 - 13:36

Szok! Oni w ogole nie mysla. Przeciez im nizsze ceny tym wiecej osob kupi te iPody. A tak wszyscy beda kupowac za granica. Bo wole nawet nie miec gwarancji i dac te 300 zl taniej niz przeplacic w SAD. Zamierzam kupic Classica 80 i gdyby cena wynosila do 1000pln to kupilbym w Polsce ale 1199?? Niech sie SAD wypcha! Nie sa niezastapieni. Ot np na ebay.co.uk mozna kupic za 155funtow z rachunkiem :P

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2007 - 13:55

Taaa. Może panowie specjaliści od ekonomii spróbują wyjaśnić, jakim sposobem SAD miałby wyrównywać różnicę wysokości VATu między Polską i Niemcami? Bo to jedyny sposób na to, żeby cena polska i niemiecka były identyczne.

#7 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 14 września 2007 - 14:13

http://www.myapple.p...ead.php?t=43995

Jak widać u jednego forumowicza opłaca się kupić tylko classic i większą wersję*touch ;) Może jego zapytajcie skąd ma te ceny bo trafił prawie idealnie ;>

#8 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 14 września 2007 - 14:53

Taaa, Heidi... Cena w Irlandii: touch 8 -299 euro, czyli ok. 1150 zł po kursie 3.85 touch 18 - 399 euro, czyli 1536 zł a VAT w Irlandii wynosi 21% więc może nie pisz bzdur.

#9 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 14 września 2007 - 14:56

W saturnie arkadia iPodVideo 80GB kosztuje 1199zł, tyle, co classic. Kto im to kupi?

#10 gravit

gravit
  • 48 postów
  • Skądgda.pl.earth.mw

Napisano 14 września 2007 - 15:09

Taaa. Może panowie specjaliści od ekonomii spróbują wyjaśnić, jakim sposobem SAD miałby wyrównywać różnicę wysokości VATu między Polską i Niemcami? Bo to jedyny sposób na to, żeby cena polska i niemiecka były identyczne.



Taaa, Heidi...
Cena w Irlandii:
touch 8 -299 euro, czyli ok. 1150 zł po kursie 3.85
touch 18 - 399 euro, czyli 1536 zł
a VAT w Irlandii wynosi 21%
więc może nie pisz bzdur.



Heidi?

#11 Piotrek77

Piotrek77
  • 184 postów
  • SkądŁódź/Piaseczno

Napisano 14 września 2007 - 15:32

Właśnie wszedłem na apple.pl. Jak zwykle po badziewiarsku przetłumaczyli tylko pierwszą stronę z nowymi produktami a wszystko linkuje się do stron zagranicą. Tym razem przeszli samych siebie bo przyciski z linkami są prostacko wycięte ze stron oryginalnych. Hmm - tak w ogóle porównajmy sobie polską stronę apple i nasze forum. Może bidakom użyczymy trochę miejsca żeby takiego obciachu już nie było. Trochę jestem złośliwy wiem, ale chyba tylko trochę.

#12 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2007 - 15:56

Taaa, Heidi...
Cena w Irlandii:
touch 8 -299 euro, czyli ok. 1150 zł po kursie 3.85
touch 18 - 399 euro, czyli 1536 zł
a VAT w Irlandii wynosi 21%
więc może nie pisz bzdur.

Zanim ocenisz, kto pisze bzdury, zajrzyj do sklepu niemieckiego i sprawdź, jak zmienia się cena netto od Irlandii (centrala Apple) do Niemiec (i dalej do Polski). Podpowiedź: koszt transportu.

#13 celati

celati
  • 64 postów
  • SkądKowary

Napisano 14 września 2007 - 16:20

Czy w iPod Touch bedzie polskie menu do wyboru jesli kupię za granicą (np. Niemcy)? W parametrach pisze, że jest język polski.

#14 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 14 września 2007 - 16:56

Heidi, OK, i rozumiem, że różnica na pojedynczym touchu (Irlandia- 1150 zł, Polska- 1349 zł), czyli w przypadku toucha 8 -200zł, a w przypadku toucha 16 - 240 zł odzwierciedla wyłącznie koszty transportu? Porównuję Irlandię i Polskę ze względu na zbliżony VAT, a nawet gdyby wszystkie iPody produkowane na Dalekim Wschodzie "szły" przez centralę w Irlandii to sporo kosztuje ten Twój transport z Irlandii do Polski. Może SAD powinien w takim razie sprowadzać po jednej sztuce DHL-em, byłoby taniej, prawda?

#15 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 września 2007 - 17:20

Jak dla mnie koszt transportu nie jest usprawiedliwieniem. Ceny iPodów w różnych krajach (krajach, o zbliżonym podatku VAT) są identyczne. Oczywiście mowie o krajach posiadających wlasny apple. Chociaż w Portugalii też nie ma apple, tylko przedstawicielstwo, a ceny iPodów touch zaczynają się od 299 euro (ale nie wiem jaki tam VAT mają.

#16 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 14 września 2007 - 17:35

Tak czy siak, korzystając z tego że na wybory będę w Polsce, a konkretnie w Trójmieście, jeśli jest ktoś chętny mogę przywieźć iPoda za cenę taką jaka jest w sklepie Apple Ireland. Jestem z "układu", więc nie popieram paskarstwa SADu :) Jakby co, to PM. Aha, bez kosztów transportu :)

#17 robbie

robbie
  • 475 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 14 września 2007 - 18:02

Właśnie wszedłem na apple.pl. Jak zwykle po badziewiarsku przetłumaczyli tylko pierwszą stronę z nowymi produktami a wszystko linkuje się do stron zagranicą. Tym razem przeszli samych siebie bo przyciski z linkami są prostacko wycięte ze stron oryginalnych.

Hmm - tak w ogóle porównajmy sobie polską stronę apple i nasze forum. Może bidakom użyczymy trochę miejsca żeby takiego obciachu już nie było.

Trochę jestem złośliwy wiem, ale chyba tylko trochę.


Piotrek, ja ceny w SAD-zie sprawdzam tylko z ciekawości. Wiem ile nie należy płacić za produkty Apple, bo polskie (czytaj: SAD-owskie) ceny to rozbój w biały dzień.
Nie dziwię się, że kwitnie import ze satnów, niemiec czy anglii i irlandii.

BTW
Argumenty typu koszt frachtu czy VAT w danym kraju można sobie wsadzić. Rozumiałbym w takim przypadku różnicę w cenie do 5% ale często jest to duuużo więcej. Jak to mówią chytry traci dwa razy.
Poza tym, po co trzymać "drogie???" magazyny w europie na wyspie? Ciekawe, nie?

#18 gravit

gravit
  • 48 postów
  • Skądgda.pl.earth.mw

Napisano 14 września 2007 - 18:49

Zanim ocenisz, kto pisze bzdury, zajrzyj do sklepu niemieckiego i sprawdź, jak zmienia się cena netto od Irlandii (centrala Apple) do Niemiec (i dalej do Polski). Podpowiedź: koszt transportu.


Cena netto zmienia się w zależności od VAT-u a nie kosztów transportu.
Mnie zresztą interesuje cena jaką JA, czyli szary użytkownik, zapłacę, a nie netto.


iPod touch (brutto):

Irlandia: €299
Niemcy: €299
Włochy: €299

Niezależnie od kosztów transportu i VAT-u cena pozostaje ta sama

Polska: €363 (przy kursie 3.85)


Uważam, że wytłumaczeniem takich cen w Polsce nie są wcale koszty transportu, podatki etc. tylko brak konkurencji (to wina Apple Inc.) i tego, że gdyby produkty były jeszcze trochę droższe to wogóle by się nie sprzedawały.

#19 iLambert

iLambert
  • 118 postów
  • SkądPolska

Napisano 14 września 2007 - 18:56

Buahahaha, zal mi ich...

#20 Piotrek77

Piotrek77
  • 184 postów
  • SkądŁódź/Piaseczno

Napisano 14 września 2007 - 19:52

BTW
Argumenty typu koszt frachtu czy VAT w danym kraju można sobie wsadzić. Rozumiałbym w takim przypadku różnicę w cenie do 5% ale często jest to duuużo więcej. Jak to mówią chytry traci dwa razy.
Poza tym, po co trzymać "drogie???" magazyny w europie na wyspie? Ciekawe, nie?


Robbie - zgadzam się w pełni. Tak się składa, że od 13 lat zawodowo zajmuję się logistyką. Koszty transportu w przypadku drobnej elektroniki nie są żadnym czynnikiem, a już pomiędzy krajami Europy w ogóle. Myślę, że SAD po prostu kosi na marży dystrybucyjnej.Dlatego tak się wkurzam jak widzę, że nie potrafią nawet postawić ludzkiej strony internetowej.

#21 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2007 - 19:57

iPod touch (brutto):

Irlandia: ?299
Niemcy: ?299
Włochy: ?299


Finlandia: ?309
Francja: ?309
Hiszpania: ?289

Kombinuj dalej Szerloku ;-)

#22 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 14 września 2007 - 20:22

He he cały Heidi. Daj spokój, nie rób wody z mózgu kolejnym ludziom. Temat był wielokrotnie poruszany i oczywiście zawsze kończył się niczym. Cieszę się, że mam możliwość wyboru sklepu do moich zakupów i współczuję tym, którzy muszą korzystać z jedynie słusznego sklepu. aha, to jest EOT z mojej strony :)

#23 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 września 2007 - 21:10

W Hiszpanii jest niski VAT (16%). A we Francji wysoki (ale i tak niższy niż u nas - dlatego ceny w Irlandii są dla mnie zaskoczeniem). Ale nawet te 10 euro więcej, to i tak różnica wynosząca tylko 40 zł. A na apple.pl są trochę droższe. Wg mnie to wina tego, że nie mamy swojego apple. I może nie marży SADu, ale specyfiki naszego kraju. Nawet samochody mamy droższe niż w innych krajach UE.

#24 massiwo

massiwo
  • 116 postów

Napisano 14 września 2007 - 21:28

Informacja dla spragnionych nowych modeli iPodów:

Nowy iPod touch pojawi się w sprzedaży w Polsce w drugiej połowie października.
Cena iPoda touch 8GB wynosić będzie 1349 zł brutto, a iPoda touch 16GB - 1777 zł brutto.

Nowe modele iPoda classic będą dostępne w Polsce pod koniec września br.
Cena iPoda classic 80GB to 1199 zł brutto, a iPoda classic 160GB - 1599 zł brutto.

Oba modele - iPod nano 4 GB i 8 GB - będą dostępne w Polsce pod koniec września br.
Cena iPoda nano 4GB wynosi 649 zł brutto, a iPoda nano 8GB ? 849 zł brutto.


w cenach moze sie nie pomyliles... jednak jezeli chodzi o termin, to nieco dales ciala ;)
wszystko mozna juz kupic na apple polska

https://sklep.apple..../AppleStore.woa

#25 Piotrek77

Piotrek77
  • 184 postów
  • SkądŁódź/Piaseczno

Napisano 14 września 2007 - 22:08

jeszcze chwilę temu nie było !




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych