Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

DELPHI XE3 - JEST! ALE NIE MA ?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 23 grudnia 2012 - 17:32

Witam, Interesuje mnie Delphi xe3 mianowicie chciałem pobrać wersje trial na Maka, lecz jej nie ma. Nic nie rozumiem na stronie pisze, że jest na Maka, ale nigdzie nie ma, nawet screenu. Ktoś coś wie? Dzięki, pozdro!

#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 grudnia 2012 - 20:57

Nie ma czegoś takiego jak Delphi na Maka. Wersja XE3 pozwala pisać "natywne" aplikacje na OSX ale w środowisku na Windows 7/8. Jest to klasyczna cross-kompiliacja, musisz mieć komputer z windows i maka, a uruchamianie i testowanie wygląda podobnie jak uruchamianie i testowanie aplikacji na iPhone podłączonym do XCode. Na wiki Embarcadero jest to dokładnie opisane.

#3 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 25 grudnia 2012 - 12:51

Ah, teraz rozumiem spoko. Dzięki. A szkoda bo myślałem, że znajdzie się coś tak fajnego i prostego jak Delphi na Maczka.

#4 metal_man

metal_man
  • 489 postów
  • SkądChorzów

Napisano 26 grudnia 2012 - 10:22

Osobiście nie uważam Delphi za fajny język programowania. Pod wieloma względami. C++ jest dużo lepszy. :)

#5 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 26 grudnia 2012 - 13:30

Co kto woli. Natomiast próbowałem coś w XCode ale nie wiem za bardzo o co tam chodzi. ;)

#6 kosa6

kosa6
  • 675 postów

Napisano 26 grudnia 2012 - 14:20

Jak każdy na początku. Niestety ale jak odpaliłeś, nie wiem o co chodzi i zamknąłeś to się nigdy nie dowiesz.

#7 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 26 grudnia 2012 - 18:33

Używałem (próbowałem) coś tam zrobić, czasem sobię odpalę xcode próbując coś zrobić, niestety zawsze ze skutkiem negatywnym xD




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych