Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ceny w SKLEPACH w USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 esnow

esnow
  • 87 postów

Napisano 10 września 2007 - 14:58

witam, na stronie apple.com wersja 8GB iphona kosztuje 399$ moje pytanie jest nastepujace, czy w ameryce w sklepach typu media markt iphony sa tansze? jak tak to jakie sklepy (ebay raczej odpada) w polsce roznica np jest kolosalna produktow apple zakupionych ispot a w mediamarkcie. pozdrawiam.

#2 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 10 września 2007 - 15:08

a sklepie Apple masz najczesciej najtaniej. Sklepy typu MM (czyli BestBuy, Circuit City etc) nie sa wcale tanie. Jezeli chcesz jeszcze troche zaoszczedzic kup sobie stad:
http://store.apple.c...8.7.5.7.1.2.1.1
lub stad:
http://store.apple.c...8.7.5.7.1.3.1.1

#3 esnow

esnow
  • 87 postów

Napisano 10 września 2007 - 15:16

ooo ciekawe.... czytalem wczoraj wlasnie o tych "odnowionych" iphonach. ale jakos sie nie moge do tego przekonac. czyli najkorzystniej bedzie jak poprostu moja siostra kupi takiego lub nowego w apple store? pozdrawiam

#4 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 10 września 2007 - 16:13

Najkorzystniej czasowo tak. Jezeli potrzebujesz oryginalne pudelko - rowniez. Jezeli chodzi o cene - nie

#5 interpol_girl

interpol_girl
  • 589 postów
  • SkądWarszawa, PL // USA

Napisano 10 września 2007 - 20:30

witam,
na stronie apple.com wersja 8GB iphona kosztuje 399$

moje pytanie jest nastepujace, czy w ameryce w sklepach typu media markt iphony sa tansze?
jak tak to jakie sklepy (ebay raczej odpada)

w polsce roznica np jest kolosalna produktow apple zakupionych ispot a w mediamarkcie.

pozdrawiam.


Nowe iPhones sa sprzedawane WYLACZNIE w Apple Retail Stores, Apple Online Store i AT&T Stores, wszedzie w tej samej cenie ($399 + podatek w zaleznosci od stanu -- nawet przy zakupie online -- u mnie to bylo 7%, czyli w sumie $426.93).

#6 esnow

esnow
  • 87 postów

Napisano 10 września 2007 - 21:04

to jak ten podatek to sie w sumie oplaca kupic na ebay'u...

#7 zencooler

zencooler
  • 35 postów

Napisano 11 września 2007 - 08:56

to jak ten podatek to sie w sumie oplaca kupic na ebay'u...


Na Ebay'u to jednak iPhone 8GB rzadko bywają poniżej 440 USD. Ceny nadal wyżyłowane. W sumie dziwne bo skoro Amerykanie mogą sobie kupować on-line w innych sklepach za 399 USD to kto kupuje na eBayu? Ja myślę, że większość kupujących to Europa i Azja.

A propos kupowania online. Czy w Apple Store można kupić z wysyłką do Polski? Piszecie, że kupowaliście. W sumie dziwne bo na stronie napisane jest, że wysyłki tylko do USA, a jeśli ktoś chce kupić z innego regionu świata to ma kupować w odpowiednich Apple Store'ach. Ale przecież w Europie iPhone'a nie mają...

Więc jak to jest? Proszę o info od osoby, która kupowała w Apple... :-)
Z góry dzięki!

#8 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 11 września 2007 - 12:25

Apple.com nie wysyla do Polski

#9 luqasz

luqasz
  • 78 postów
  • SkądPoznań*

Napisano 24 września 2007 - 17:27

No dobrze ale powiedzcie jak to jest ? czy mogę sobie wejść do sklepu appla i po prostu kupić ? a co z umową na sim kartę ? Pytam bo za 4 tyg. jadę i mam plan kupić sobie iPhona

#10 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 24 września 2007 - 17:41

No dobrze
ale powiedzcie jak to jest ?
czy mogę sobie wejść do sklepu appla i po prostu kupić ? a co z umową na sim kartę ?
Pytam bo za 4 tyg. jadę i mam plan kupić sobie iPhona


"umowe" "podpisujesz" za pomoca iTunes.

#11 Vizir

Vizir
  • 300 postów
  • SkądParyż

Napisano 24 września 2007 - 17:49

No dobrze
ale powiedzcie jak to jest ?
czy mogę sobie wejść do sklepu appla i po prostu kupić ? a co z umową na sim kartę ?
Pytam bo za 4 tyg. jadę i mam plan kupić sobie iPhona


Jezeli chcesz ot tak kupic iphone'a bez podpisywania umowy to idz do Apple Store, natomiast karta sim jest w kazdym iphonie, a jezeli chcesz z nii podpisac umowe to zrob tak jak moj przedmowca wyjasnil

#12 luqasz

luqasz
  • 78 postów
  • SkądPoznań*

Napisano 24 września 2007 - 18:00

ok dzięki to wszystko wyjaśnia

#13 vivacee

vivacee
  • 376 postów
  • SkądPoznan

Napisano 24 września 2007 - 19:23

Hmm... Mój brat siedzi w Iraku w bazie z marines. Czy powinien próbować kupować przez applestore w necie, czy raczej mu się to nie uda? Z tego co mówił, adres jego bazy to jakaś hamerykańska skrzyna pocztowa.

#14 interpol_girl

interpol_girl
  • 589 postów
  • SkądWarszawa, PL // USA

Napisano 24 września 2007 - 19:32

Hmm... Mój brat siedzi w Iraku w bazie z marines. Czy powinien próbować kupować przez applestore w necie, czy raczej mu się to nie uda? Z tego co mówił, adres jego bazy to jakaś hamerykańska skrzyna pocztowa.



"The Apple Online Store U.S. sells and ships items only within the continental United States, Alaska, and Hawaii. No shipments can be made to APO or FPO addresses, PO Box addresses, freight forwarders, United States territories, or addresses outside the United States."

Twoj brat ma wlasnie address APO (Army Post Office), wiec niestety odpada.

#15 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 24 września 2007 - 19:59

"The Apple Online Store U.S. sells and ships items only within the continental United States, Alaska, and Hawaii. No shipments can be made to APO or FPO addresses, PO Box addresses, freight forwarders, United States territories, or addresses outside the United States."

Twoj brat ma wlasnie address APO (Army Post Office), wiec niestety odpada.


Nie moge tego zrozumiec. Czemu Apple nie chce wysylac do innych krajow! :( Przeciez by na tym zarobili!

#16 interpol_girl

interpol_girl
  • 589 postów
  • SkądWarszawa, PL // USA

Napisano 24 września 2007 - 20:20

Nie moge tego zrozumiec. Czemu Apple nie chce wysylac do innych krajow! :( Przeciez by na tym zarobili!


Dlatego, ze Apple ma swoje sklepy (tudziez sklepy dystrybutorow) w innych krajach, a tam inne ceny.

#17 Poli

Poli
  • 46 postów
  • SkądNew Jersey

Napisano 24 września 2007 - 22:20

kupujac cokolwiek w necie placisz karta kredytowa system natychmiast weryfikuje na jaki adres zarejestrowana jest karta-- wlascicielem musi byc rezydent USA ALE wiem ze przechodza paymenty ludzi z Kanady( podobno system kredytowy jest powiazany)I najwazniejsza sprawa shiping zawsze musi byc wyslany na adres w stanach- najczesciej kontynentalnych

#18 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 września 2007 - 22:39

kupujac cokolwiek w necie placisz karta kredytowa system natychmiast weryfikuje na jaki adres zarejestrowana jest karta-- wlascicielem musi byc rezydent USA ALE wiem ze przechodza paymenty ludzi z Kanady( podobno system kredytowy jest powiazany)I najwazniejsza sprawa shiping zawsze musi byc wyslany na adres w stanach- najczesciej kontynentalnych


Właścicielem nie musi być rezydent USA, można spokojnie zapłacić z Polski i polską kartą (generalnie chwilkę po kliknięciu dostaniesz telefon z banku czy potwierdzasz transakcję) byle by adres dostawy był na terenie USA.

#19 Mosqit

Mosqit
  • 55 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 września 2007 - 19:42

Czyli możemy zapłacić polską kartą w sklepie Apple.com z zastrzeżeniem, że adres dostawy musi być na terenie USA?

#20 Poli

Poli
  • 46 postów
  • SkądNew Jersey

Napisano 27 września 2007 - 21:20

prawdopodobnie tak... jak co to jestes w stanach u cioci i placisz za wydatki ze swojego konta

#21 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 01 października 2007 - 14:36

panowie czy ktos moglby mi dokladnie powiedziec bo kolezanka jest w chicago i chce zeby mi przywiozla iphona badz dwa. to akurat jest nie istotne. czy po wejsciu do sklepu placi tylko 399 dolcow za sztuke czy cos jeszcze bo slyszalem cos o jakims podatku 7% do tej ceny ze sie odrazu placi. czy to prawda?? dzieki

#22 Mosqit

Mosqit
  • 55 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 października 2007 - 15:15

Ceny w sklepie Apple.com są cenami netto, musisz więc doliczyć jeszcze odpowiedni podatek w zależności od stanu (w Chicago jest to właśnie bodajże 7%).

#23 AxelVax

AxelVax
  • 354 postów

Napisano 01 października 2007 - 20:37

Czy ja rozumiem, ze mozna ot tak kupiciphone bez aktywacji, a aktywacje nabywa sie dopiero przy zdejmowaniu blokady przez iTunes?

#24 Mosqit

Mosqit
  • 55 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 października 2007 - 20:44

Tak, iPhone prosto ze sklepu jest nieaktywny. Aktywując go z pełnoprawną kartą SIM AT&T zyskujesz pełen dostęp do telefonu, ale jesteś związany umową. Jeśli chcesz używać innego operatora musisz za pomocą odpowiedniego programu (iBrickr/iNdependence) zaaktywować telefon, a następnie zdjąć blokadę SIM.

#25 AxelVax

AxelVax
  • 354 postów

Napisano 01 października 2007 - 21:14

ech myślałem, że to za jednym zamachem się robi ;/ to przepłaciłem troszkę.. opłacało się kogoś wysłać :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych