Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

SAD zdzierca - po co sobie psuc opinie?


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#26 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 10 September 2007 - 11:34

Problem w tym że jeśli kupisz powiedzmy taką samą pamięć jak u Apple tylko że nie od Sadu i ją zamontujesz w MacuPro tracisz automatycznie gwarancję.


Jesteś pewien? Dasz jakiś link gdzie to jest napisane?

#27 darekmil

darekmil
  • 757 posts
  • SkądWarszawa PL

Posted 10 September 2007 - 11:41

W Gravisie swojego czasu byly, przedrozone w cholere, plyty DVD marki Apple :)
Teraz chyba juz nie ma.


Nie no, przecież w sklepie apple.pl nadal są w ofercie - cytuję:
"Zestaw 5 certyfikowanych przez Apple płyt DVD-R o pojemności 4.7 gigabajta każda, przeznaczonych do napędów Apple SuperDrive nagrywających z prędkością 8x."

Cena jakże atrakcyjna - 108,58 PLN - tak, tak 5 sztuk :D

#28 Witos

Witos
  • 4400 posts

Posted 10 September 2007 - 11:43

... już w październiku mija mi ten niewiarygodnie dłuuuugi okres gwarancji i wtedy dokupię sobie dodatkowe kości bez zbędnych dylematów ;)

Tylko bądź świadom tego, że jak kupisz kości, które się gryzą z tymi, które już masz to będziesz miał kaszankę. Dlatego właśnie warto jednak kupić dedykowane kości. I jak już pisałem można je dostać za połowę ceny z za oceanu.

#29 darekmil

darekmil
  • 757 posts
  • SkądWarszawa PL

Posted 10 September 2007 - 11:52

Tylko bądź świadom tego, że jak kupisz kości, które się gryzą z tymi, które już masz to będziesz miał kaszankę. Dlatego właśnie warto jednak kupić dedykowane kości. I jak już pisałem można je dostać za połowę ceny z za oceanu.


Nie no, tak, tak, będę kupował dedykowane;)

#30 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1574 posts
  • SkądMars

Posted 10 September 2007 - 12:38

Jesteś pewien? Dasz jakiś link gdzie to jest napisane?


Tak mi powiedziano w iSpocie wprost. Specjalnie dopytywałem się o szczegóły bo myślałem że może źle mnie zrozumiano. Odpowiedź była wprost albo sprzęt dedykowany z oferty iSpota albo utrata gwarancji. Na pytanie a jeśli kupię dane podzespoły które są dedykowane rekomendowane przez iSpot ale nie w iSpocie, otrzymałem odpowiedź tylko podzespoły z iSpota można montować żeby nie stracić gwarancji. Może nie takimi samymi słowami jak przytaczam ale dokładnie o to chodziło bo byłem upierdliwy i pytałem się kilkakrotnie :(

#31 pank

pank
  • 1548 posts
  • Skądwawa

Posted 10 September 2007 - 13:16

Przerabiałem problem pamięci niedawno jak kupowałem MBP, myślałem że kupię sobie sam pamięci 2x2 GB, sam wymienię a te z laptopa sprzedam, Pan w Tachobisie powiedział że jak tak zrobię, stracę gwarancję, nawet jakbym zostawił sobie stare kości i włożył je przed oddaniem komputera do serwisu to oni i tak będą wiedzieli że mak był używany z innymi. Skończyło się tym że Tachobis sam kupił w Komputroniku pamięci, wymienił je i wpisał do karty gwarancyjnej, byłem co prawda do tyłu kości które firmowo były w laptopie, ale i tak się opłacało. Z tym że miły Pan który sprzedawał mi komputer powiedział że były takie jazdy z serwisem żeby uznał gwarancję że robił to pierwszy i ostatni raz.

#32 raptou

raptou
  • 1644 posts
  • SkądUnited Europe

Posted 10 September 2007 - 15:46

A ja wam powiem, że fanatykiem Maca nie jestem, na wydanie 1000 w celu wstawienia 2GB RAMu mnie po prostu w tej chwili nie stać ale za Chiny Kapitalistyczne nie odważę się sam wymienić RAMu, bo taniej. Będę wolał przepłacić, bo Mini dla mnie tani nie był i jak by coś poszło nie tak to bym sobie nie darował. A tak trudno. Przepłacę, zaklnę ale będę miał spokój, że wszystko jest ok. Już raz przepłaciłem w momencie zakupu (poprosiłem o zamianę 2x256 na 2x512) ale mam spokój, że zrobił to ktoś, kto się na tym zna, choć czasem mam wątpliwości, gdyż ślady podważania obudowy zostały.

#33 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1574 posts
  • SkądMars

Posted 10 September 2007 - 18:01

Tak a kupuj sobie mini. Zapominasz że niektórzy takie 2 GB czy 4 GB potrzebują żeby w ogóle jakoś pracować. Nie mam wyjścia bez takiej pamięci nie popracuję w HD w miarę sensownie. A będę montował nie jakąś tam śmieszną prezentację ale dosyć skomplikowany projekt. Jak się okazuję przez chciwość Apple jestem zmuszony do przejścia na PC. Zestaw który umożliwi mi pracę kupię za 2/3 tego co za zestaw Appla i to z 8GB ramu ale niestety bez ADS 30' :( Ja nie mam wyjścia. Nie będę ryzykował i bulił 10000zł za komputer bez gwarancji :(

#34 wieslawo

wieslawo
  • 3698 posts
  • SkądL-no/P-ń

Posted 28 September 2007 - 12:26

zawsze myślałem że jak włożę nieodpowiednie kości ramu to: 1) system ich nie wykryje 2) wykryje ale będzie się kisił i zawieszał 3) wykryje i będzie działał. Czym to takim cudownym jest płyta główna Apple że po włożeniu niepasujących kości ramu sfajczy mi ją czy jak?? Wkładałem w PC różne ramy, conajwyżej je wykrył lub ich nie wykykrył, chodził na nich gorzej lub lepiej, ale bez przesady, ram to nie zasilacz ani podkręcanie procesora, ba! nawet jak się procesor przetaktuje to w 90% w takim wypadku się wyłączy aby zapobiec uszkodzeniu, a Apple co? taki wrażliwy i bez zabezpieczeń że się spali?? A jeżeli się nie spali, a gwarancja minęła to hulaj dusza Stefana nie ma :)

#35 Witos

Witos
  • 4400 posts

Posted 28 September 2007 - 15:58

J... przez chciwość Apple jestem zmuszony do przejścia na PC. Zestaw który umożliwi mi pracę kupię za 2/3 tego co za zestaw Appla i to z 8GB ramu ale niestety bez ADS 30' :( Ja nie mam wyjścia. Nie będę ryzykował i bulił 10000zł za komputer bez gwarancji :(

Jak to bez gwarancji ? sądzisz, że kupisz MacPro za 10k i będziesz miał same kłopoty ? to co dopiero będziesz miał przy takim jak mowisz dużym projekcie na składaku ? przewidziałeś to ?
Poza tym skoro to taki ogromny projekt to raczej nie będziesz go robił za cuckierki, co ? kupisz sobie mac'a na konto przyszłej pensji.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users