Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

TVN24 na Apple UK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwietnia 2005 - 19:58

Pewnie większość już widziała/czytała/obejrzała, ale dla reszty, która jak ja dopiero dziś się dowiedziała:
http://www.apple.com/uk/pro/video/tvn/

#2 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwietnia 2005 - 21:27

myslalem ze to SADysci zeralizowali ten kontrakt ?? a jednak okazalo sie ze nawet dupska nie chcialo im sie ruszyc aby zarobic? czy wy myslicie podobnie? :|

#3 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwietnia 2005 - 21:48

A kto twierdzi, że nie SAD? Nie rozumiem skąd taki wniosek.

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 11 kwietnia 2005 - 22:54

QFA! Fajnie, musialem zaklnac. Moja choroba Macowa postepuje.... ;-)

#5 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 12 kwietnia 2005 - 21:26

A kto twierdzi, że nie SAD?
Nie rozumiem skąd taki wniosek.


No wlasnie kto ??? Bardzo jestem ciekaw kto zarobil na takim super kontrakcie.

Ja stawiam niestety ze smutkiem na jakiegos posrednika - firme niemiecka.
Kto jest wlascicielem N24 ??
Ale calkiem prawdopodobne jest ze bezposrednio z Apple zalatwiono. Stad taka reklama i tak sie chwala. Pozatym tam duzo sprzetu Digidesign a tych to wogole w polsce nie ma. Sa tylko sprzedawcy, ale nie ma zadnego przedstawicelstwa itd. Nawet www strony nie ma po polsku. A wiem ze w Polsce duzo ludzi pracuje na tym sprzecie.

Oj bardzo jestem ciekaw.... 8)

#6 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2005 - 22:14

No ale przecież jakiś czas temu SAD na swojej stronie, w dziale "Promocje" tym się chwalił. Notka była mniejsza i bez filmu, no i to było już jakiś czas temu...

#7 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2005 - 22:40

Poland’s TVN 24 is based on an advanced Apple solution that keeps the newsroom running smoothly and efficiently — all day, every day. to mnie cieszy ,swiat dowie sie ze w polsce jest telewizja ( pamietacie co o nas mysla na podstawie M$ encarta )

#8 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 kwietnia 2005 - 20:47

A kto twierdzi, że nie SAD?
Nie rozumiem skąd taki wniosek.


gdyby to SAD zrobil to by sie pochwalil na stronie(moim zdaniem) a tak chwali sie Apple UK(nie wiem co tam jest napisane bo nie mam zasu tego przeczytac) :P

#9 TomkOx

TomkOx
  • 370 postów

Napisano 17 kwietnia 2005 - 14:50

TVN jedzie na sprzęcie Apple, i pewnie z tego powodu ma opóźnienia przekraczające
5 sekund w transmisjach Na żywo (Live) :mrgreen:

Gdyby to było takie cudo to i nie tylko w Polsce stosowano by je w TV...

#10 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 kwietnia 2005 - 15:25

Gdyby to było takie cudo to i nie tylko w Polsce stosowano by je w TV...


telewizja chyba nie uzywa sprzetu apple do nadawania programow? wydaje mi sie ze imacki uzywane sa do redagowania wiadomosci itp. byc moze jeszcze uzywaja serwerow appla?
chyba do nadawania programu musza miec odp. sprzet(chyba nie apple tylko firmy zajmujacej sie produkcja takiego sprzetu) 8)

#11 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 17 kwietnia 2005 - 16:20

Na Final Cutcie i Shaku robione byly takie filmy jak Titanic, What Dreams May Come, The Matrix, Gladiator, Wladca Pierscieni...

#12 TomkOx

TomkOx
  • 370 postów

Napisano 17 kwietnia 2005 - 16:28

Prawda jest taka że nie na jakimś shake'u itp. tylko na OpenSource'owych programach
i to na Linuksie (np. http://cinepaint.sourceforge.net ).

A sprzęt Apple w TV (w TVN) to nie jakieś zabawki do składania tekstu i obrazków
lecz stajnia serwerowa z Xsans itd. Z resztą na tej stronie w UK widać to jak byk,
przynajmniej w treści emanującej z tekstu tam zamieszczonego...

#13 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2005 - 13:17

Digiface, dzieki za konkretne wytłumaczenie. 8) nawet nie wiedzialem ze sa 2 zegary z czasem real i czasem nadawania, zawsze myslalem ze te zegary to sa czasy w roznych waznejszych miastach na swiecie :wink:

#14 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 21 kwietnia 2005 - 12:31

Prawda jest taka że nie na jakimś shake'u itp. tylko na OpenSource'owych programach
i to na Linuksie (np. http://cinepaint.sourceforge.net ).

A sprzęt Apple w TV (w TVN) to nie jakieś zabawki do składania tekstu i obrazków
lecz stajnia serwerowa z Xsans itd. Z resztą na tej stronie w UK widać to jak byk,
przynajmniej w treści emanującej z tekstu tam zamieszczonego...


Na shake'u, na shake'u, tyle ze wersja Shaka na linuxa jest dwa razy drozsza niz applowska jak nie wiecej...

#15 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 21 kwietnia 2005 - 14:46

Digiface, dzieki za konkretne wytłumaczenie. 8) nawet nie wiedzialem ze sa 2 zegary z czasem real i czasem nadawania, zawsze myslalem ze te zegary to sa czasy w roznych waznejszych miastach na swiecie :wink:


he he bzdury pisze, no nie :wink:
zdaza mi sie widziec czasem jak to robia. I kolega ktory to robi wytlumaczyl mi dokladnie.
1.Raczej sie od tego odchodzi, bo zdazaja sie wpadki.
2.Lub np. jesli wiadomosci maja byc o 19.00 to oni zaczynaja o 18.55 live, a w eter wysylane jest o 19.00.
3.TVN w Niemczech jest nadawane 1:1 czyli naprawde Live
:D

#16 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 kwietnia 2005 - 17:27

3.TVN w Niemczech jest nadawane 1:1 czyli naprawde Live
Very Happy


niemcy to hardcorowcy:P im to juz nic nie zaszkodzi:P

#17 Kain

Kain
  • 514 postów
  • SkądParis [FR]

Napisano 17 sierpnia 2005 - 21:20

Prawda jest taka że nie na jakimś shake'u itp. tylko ; OpenSource'owych programach
i to na Linuksie (np. http://cinepaint.sourceforge.net ).


he ? nic sie nie robi na programach opensourcowych (chyba ze mamy inna definicje programu opensource - dla mnie program z otwartym do edycji zrodlem a co za tym idzie - ZA DARMO !!). Wszystko sie robi na programach komercyjnych bo tak jest ten swiat uzadzony, sorry winetou, business is business :) Za wszystkie programy przeznaczone do stworzenia czegos co zobaczy swiatlo dzienne trzeba placic :) (na ten przyklad na pc w grafice 3d to rhino3d i maya)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych