Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Najlepszy telefon pod względem zasięgu GSM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 hoogs

hoogs
  • 132 postów

Napisano 02 grudnia 2012 - 16:39

Witam, Dużo jeżdzę i potrzebuje telefonu z dobrą anteną. Który z tych telefonów posiada najlepszy zasięg? -Google LG Nexus 4 -Google Samsung Galaxy Nexus -hTC -hTC One S -hTC One X -iPhone 4 -iPhone 4S -iPhone 5 -Motorola Droid RAZR -Nokia 808 Pure View -Nokia Lumia 800 -Nokia Lumia 820 -Nokia Lumia 920 -Samsung Galaxy S2 -Samsung Galaxy S3 -Sony Xperia S -Sony Xperia T Ewentualnie jakieś inne propozycje? Najbardziej jednak interesuje mnie porównanie iP4, iP4S i iP5 pod względem zasięgu GSM

#2 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 grudnia 2012 - 20:57

To chyba pytanie do jakiegoś portalu poświęconemu stricte telefonii komórkowej, który przeprowadza takie testy. Raczej nikt z użytkowników tutaj Ci nie odpowie na to pytanie. Z mojej strony - iPhone 4 ma fabryczną wadę antenową, wiec tego Ci nie polecam. No chyba, że kupisz bumper. 4S i 5 chyba tak samo odbierają.

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 grudnia 2012 - 21:03

Ja bym najpierw sprawdził zasięg operatorów na trasach/miejscach gdzie się poruszasz/bywasz. Jeśli chodzi o różne modele telefonów to wszystkie mają podobną czułość (zapewne żeby nie przekraczać pewnych norm promieniowania).

#4 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 03 grudnia 2012 - 21:43

Zależy od konkretnej częstotliwości. Z wymienionych najlepiej wypadają Lumie, bo jako jedyne nie gubią zasięgu.

#5 marek.k

marek.k
  • 69 postów

Napisano 03 grudnia 2012 - 22:12

Pytanie czy wtedy można się z nich normalnie dodzwonić, bo być może maja akurat tak ustawiony wskaźnik tylko. Wiesz coś więcej na ten temat Łukasz?

#6 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 03 grudnia 2012 - 23:36

No jeszcze nie słyszałem, żeby gubiły zasięg, wręcz odwrotnie wiele pochlebnych opinii o jakości połączeń. A o pozostałych wymienionych telefonach bardzo często się słyszy, że gubią zasięg GSM czy 3G. Oczywiście Lumie 820 i 920 mają swoje wady jak restarty i wieszanie się od czasu do czasu, co ma być poprawione jeszcze w grudniu aktualizacją systemu. iPhone 5 ma świetną jakość rozmów w sieciach obsługujących Wideband audio (np. T Mobile).

#7 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 grudnia 2012 - 23:43

Nokia 6310i. Nie było lepszego.

#8 Dusiek

Dusiek
  • 541 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 grudnia 2012 - 23:52

Rozumiem, że kolega @hoogs ma na myśli nieprzerwaną możliwość prowadzenia rozmów, więc "drobne" wady typu restarty i wieszanie się nie bardzo różnią się efektem od gubienia zasięgu. Nie dziwie się, że kolega @Łukasz Ignacyk poleca lumię bo obserwuję, że ogólnie jest piewcą jej zalet nie tylko w tym temacie. Wracając do kluczowego pytania obawiam się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Poza niemałą ilością telefonów, które kolega przedstawia pozostaje jeszcze wiele zmiennych uniemożliwiających rzetelny wybór. Choćby wersja oprogramowania. Wiemy wszyscy, że jakość odbieranego sygnału różni się czasem znacznie od zainstalowanej wersji firmwaru. Co np. z siecią? Który operator wchodzi w grę? Czy chodzi tylko o rozmowy? Czy może jeszcze o 3G? Co z lokalizacją? Kolega pisze, że dużo jeździ. Po Polsce czy za granicą też? Każdy telefon może świetnie sprawować się w jednym miejscu a w innym kompletnie nie łapać zasięgu. Obawiam się, że jedyny pewny sposób na połączenie w każdym miejscu to telefon satelitarny a i one mają swoje ograniczenia. Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. Każdy wybór jest tak samo dobry. Czasy "za krótkich anten" dawno już minęły.

#9 tommy45

tommy45
  • 110 postów

Napisano 04 grudnia 2012 - 00:21

Jak dla mnie to raczej bardziej kwestia wyboru operatora niz telefonu. Play ma zasieg trzech sieci tj. Plus, Play, Orange. Teoretycznie wiec Play powinien wypasc lepiej, niz telefon z najlepsza antena z karta np. z T-mobile.

#10 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 04 grudnia 2012 - 14:01

Jak dla mnie to raczej bardziej kwestia wyboru operatora niz telefonu. Play ma zasieg trzech sieci tj. Plus, Play, Orange. Teoretycznie wiec Play powinien wypasc lepiej, niz telefon z najlepsza antena z karta np. z T-mobile.

W praktyce zrywa połączenia przy przełączaniu między sieciami oparatorów.

#11 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 grudnia 2012 - 16:18

W praktyce zrywa połączenia przy przełączaniu między sieciami oparatorów.


Byłem w Play'u blisko 3 lata i nie pamiętam aby choć raz zerwało mi połączenie.

#12 hoogs

hoogs
  • 132 postów

Napisano 07 grudnia 2012 - 22:21

Jeżdzę za granicą jak i po Polsce. Mam iPhone 3gs i chcę telefon wymienić, ponieważ się zbiła szybka lekko. Interesuje mnie najbardziej jakis iPhone, 4ka ma jak wiadomo wadę fabryczną także raczej odpada. Jak wygląda pod tym względem porównanie iPhone5 do 4S? Wiem, że anteny w telefonach się różnią, ponieważ ostatnio zaobserwowałem kilka razy z rzędu, że tam gdzie brata htc OneX nie miał wcale zasięgu lub EDGE, iPhony miały dobry zasięg lub nawet 3G... Mogę kupić iPhone5 bo to dla mnie 300zł różnicy, jednak jeżeli jest pod tym względem gorszy to nie chcę, bo aparat itp to rzeczy mało ważne dla mnie

#13 Wojtasio

Wojtasio
  • 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 grudnia 2012 - 22:26

Proponuje Ci Samsunga Solida E2370. Zasieg bedziesz mial wszedzie i batera przy duzym molestowaniu trzyma 3 tygodnie

#14 kosa666

kosa666
  • 322 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 08:20

Byłem w Play'u blisko 3 lata i nie pamiętam aby choć raz zerwało mi połączenie.


Bo pewnie rozmawiałeś stacjonarnie, albo w aucie w obrębie niedługiej trasy, bądź tam gdzie był zasięg jednego operatora z wymienionych... ja niestety dużo jeżdżę po kraju i czasami mam rozmowy długie jak klient zadzwoni i jedynym wyjściem jest ustawienie na sztywno operatora (ja ustawiłem Plus), ponieważ przy zmianie zasięgu z operatora na operatora przerywa rozmowę..

Poczytaj trochę w necie na ten temat - to znana od lat bolączka Play

#15 Dziadek

Dziadek
  • 185 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 08:38

hoogs, mieszkam w malutkiej popierdółce pod Krakowem. Bez względu na to jakiego telefonu używałem (a mam telefoniczne adhd więc trochę tego było) zasięg pomiędzy Krakowem a moją wiochą był tragiczny lub zerowy. Dostawałem szału jadąc i czekając aż wyjadę na ostatnią górkę przed G... i złapię sygnał. Używam iPhone 4s i poprawy specjalnej nie zauważyłem w stosunku np do BlackBerry. Wszystko zmieniło się diametralnie gdy kupiłem aktywny uchwyt (bt, fm itd) firmy Dension dedykowany do iP 4s. Nie dość ,ze jest genialny pod względem wykonania i mocowania, idealnie działa transmitter, nawigacja w głośnikach systemu audio, głośnomówiący itd. to stał się cud. Na omawianej wcześniej drodze tam gdzie nie było zasięgu są 2-3 kreski a tam gdzie był słabiutki jest full. Mówię oczywiście o sytuacji gdy telefon wpięty jest w uchwyt. Nie wiem co spowodowało te zmiany, może to ,że w jakiś sposób łączy się z radiem samochodowym? W każdym razie iP 4s i uchwyt Dension to tandem idealny. K...a zabrzmiało jak reklama...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych