Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Mac mini 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
598 odpowiedzi w tym temacie

#451 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 25 stycznia 2014 - 00:32

Dlaczego ustawiłem sobie 65 C jako wartość graniczną? Bo jest to o 5 C niżej od granicznej maksymalnej temperatury w jakiej może pracować mój dysk SSD (Samsung 840 Evo) ustalonej przez producenta czyli 70 C


Właśnie o to chodzi, graniczna temp procesora nie oznacza iż elektronika w jego pobliżu za tym przepada.

#452 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 stycznia 2014 - 04:09

OK, w teorii się zgadzam, ale jak się dokładniej przyjrzymy sprawie to wszystko jest dalej OK. U mnie w rMBP na CPU Die jest maksymalnie 99C, a intel twierdzi że do 100 jest OK. Ale to jest wewnątrz procesora. Na zewnątrz w tym samym czasie procesor generuje już tylko maksymalnie 68C, co jak kolega zauważył wcześniej dla SSD (a przynajmniej Samsunga EVO) jest jak najbardziej OK.

#453 lovtza

lovtza
  • 128 postów

Napisano 25 stycznia 2014 - 06:45

Kilka razy podczas dyskusji padlo stwierdzenie, ze HD4000 Intela jest badziewne i istnieje realne ryzyko iz komputer straci duzo w najblizszym czasie gdyz Apple nie wyda nowej wersji systemu na ten sprzet. Jak patrze na stare modele to jak widac jeszcze te z 2009 roku maja OSX Mavericsa. Czy rzeczywiscie ta karta graficzna jest tzw pieta achilesowa tego szybkiego komputera ? [ i i5 i i7 bo oba sa szybkie ]

#454 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 stycznia 2014 - 10:01

@lovtza Mavericks działa nawet na MacBookach Pro z 2007 roku, więc jeszcze kilka lat Mac Mini Late 2012 będzie wspierany. HD4000 nie jest najmocniejszą kartą, dlatego w nowych pewnie pojawi się Iris Pro lub coś jeszcze nowszego.

#455 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 25 stycznia 2014 - 11:40

@ mkamelg dzieki za ten program, jest genialny: mam dwa dyski spiete w FD i pokazuje mi temperature obu oddzielnie! Po instalacji Temperature Gauge ŚREDNIA temperatura wynosi 50 stopni a wiatraczki są niesłyszalne na poziomie 2500 RPM. Na czas renderowania filmu w iMovie temperatura nie przekroczyła ustawionych 75 stopni, ale wiatrak osiągnął maksymalnie 5800 RPM i kręcił się ak, przez cały czas renderowania. Potem znowu temperatura spadła do 2400 RPM i zapadła cisza... Co ciekawe, program pokazuje temperaturę poszczególnych elementów i wygląda na to, że nagrzewa się jedynie procesor i płyta główna.

#456 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 25 stycznia 2014 - 22:19

HD4000 nie jest najmocniejszą kartą, dlatego w nowych pewnie pojawi się Iris Pro lub coś jeszcze nowszego.


Zapewne Iris 5100 z dual core oraz Iris Pro 5200 z quad core.

- - - Połączono posty - - -

PS. Intel HD4000 wcale nie jest taki zły, dla większości wystarczy w 100%.

#457 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 stycznia 2014 - 23:06

Raczej zrobią podobnie jak w przypadku iMaca i zostaną tylko 4 rdzeniowe procesory.

#458 Echo

Echo
  • 93 postów

Napisano 26 stycznia 2014 - 02:35

Witam Czy ktoś, kto używa wersji z i5 byłby tak miły i dołączył wyniki testów Cinebench (OpenGL i CPU) oraz informacje odnośnie temperatur pracy po starcie komputera, w czasie normalnej pracy i w stresie? Zastanawiam się nad zakupem MMi5 dlatego zbieram informacje z testów. Pozdrawiam

#459 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 26 stycznia 2014 - 07:51

HD4000 przy renderingu w FinalCut daje przyspieszenie renderingu rzędu 30% w ramach OpenCL - to są oficjalne dane od Apple

#460 rbej

rbej
  • 596 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 26 stycznia 2014 - 08:12

Zapewne Iris 5100 z dual core oraz Iris Pro 5200 z quad core.

- - - Połączono posty - - -

PS. Intel HD4000 wcale nie jest taki zły, dla większości wystarczy w 100%.


Najsilniejszy Mac Mini zawsze miał gorszy układ graficzny niż najsłabszy iMac, więc stawiam w ciemno na takiego samego HD5000 jaki jest w Mac Air.

#461 lovtza

lovtza
  • 128 postów

Napisano 26 stycznia 2014 - 09:09

HD4000 przy renderingu w FinalCut daje przyspieszenie renderingu rzędu 30% w ramach OpenCL - to są oficjalne dane od Apple


OK zatem domyslam sie, ze w PS i Aperture tez grafika wspomaga maszynke.

Czy moj obecny Radeon 6630HD tez dziala pododbnie ?

#462 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 stycznia 2014 - 12:07

Najsilniejszy Mac Mini zawsze miał gorszy układ graficzny niż najsłabszy iMac, więc stawiam w ciemno na takiego samego HD5000 jaki jest w Mac Air.


Niestety to może być prawda. HD5000 też nie jest zły, ale Iris Pro chyba lepiej wypada pod względem wydajności. Ciekaw jestem czy wprowadzą model Mid 2014 czy dopiero Late 2014 w październiku.

#463 Jorga

Jorga
  • 148 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki, PL

Napisano 26 stycznia 2014 - 14:08

Niestety to może być prawda. HD5000 też nie jest zły, ale Iris Pro chyba lepiej wypada pod względem wydajności. Ciekaw jestem czy wprowadzą model Mid 2014 czy dopiero Late 2014 w październiku.


Osobiście mam nadzieje, że będzie do model mid 2014, ponieważ z chęcią bym zamienił mojego i7 z 2012 roku. Ciekawi mnie tylko jaką kartę graficzną dodadzą do tego Maca.

#464 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 26 stycznia 2014 - 14:26

taaak, dodadzą obudowę z Mac Pro, wstawią dyski wielkości ram i wszystko zlutują do płyty głównej. Tradycyjnie będzie można otworzyć tylną pokrywę, żeby... kurz wydmuchać. W skali iFixit 1/10. Konfiguracja jak MacbookAir lub Pro z retiną... 4 GB RAM + 128 GB dysk

#465 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 stycznia 2014 - 16:13

@Jorga między czerwcem-lipcem a październikiem nie jest już tak dużo czasu. Ja właśnie czekam na nowego Maka Mini i chcę go kupić i rozbudować o RAM i SSD. Miałem brać retinę, ale wolę jednak komputer stacjonarny niż laptopa.

#466 lovtza

lovtza
  • 128 postów

Napisano 27 stycznia 2014 - 17:36

@Jorga między czerwcem-lipcem a październikiem nie jest już tak dużo czasu. Ja właśnie czekam na nowego Maka Mini i chcę go kupić i rozbudować o RAM i SSD. Miałem brać retinę, ale wolę jednak komputer stacjonarny niż laptopa.


Rodzi sie bardzo wazne pytanie ....
Czy bedziesz mogl rozbudowac go o RAM i HDD :) czy dostaniesz wszystko zalootowane :(

Bo ja wlasnie nad tym sie tez glowie.

#467 franz84

franz84
  • 238 postów

Napisano 27 stycznia 2014 - 21:13

Rodzi sie bardzo wazne pytanie ....
Czy bedziesz mogl rozbudowac go o RAM i HDD :) czy dostaniesz wszystko zalootowane :(

Bo ja wlasnie nad tym sie tez glowie.


Cóż w mojej opinii pozostawienie możliwości rozbudowy uderza w sprzedaż maca pro. Jasne, że jest znacznie wydajniejszy niż jakikolwiek mac mini. Tyle że dużo ludzi jak sami piszą używają tego kompa do pracy zawodowej. A jak się łatwo domyślić marża na mac mini jest mała w stosunku do mac pro. Dlatego obawiam się, że nowa wersja może być znacznie ograniczona pod względem rozbudowy, nawet jak nie zrobią tego przez sprzedaż mac pro to chociażby przez to że Apple nie zarabia na rozbudowie ramu, który każdy wie gdzie sobie kupić taniej, tak samo ssd, nawet kabelek do drugiego dysku ci nie sprzedadzą bo każdy wie gdzie go kupić... Mam nadzieję, że się mylę bo to fajne komputerki są.

#468 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 27 stycznia 2014 - 21:22

Już widzę kolejne 10 stron postów na temat tego czy Apple zrobi lutowaną pamięć czy nie - dlaczego zrobi i dlaczego ci co uważają odwrotnie są głupi (lub na odwrót). Nie można grzecznie poczekać i rozmawiać o faktach?

#469 lovtza

lovtza
  • 128 postów

Napisano 27 stycznia 2014 - 22:51

Cóż w mojej opinii pozostawienie możliwości rozbudowy uderza w sprzedaż maca pro. Jasne, że jest znacznie wydajniejszy niż jakikolwiek mac mini. Tyle że dużo ludzi jak sami piszą używają tego kompa do pracy zawodowej. A jak się łatwo domyślić marża na mac mini jest mała w stosunku do mac pro. Dlatego obawiam się, że nowa wersja może być znacznie ograniczona pod względem rozbudowy, nawet jak nie zrobią tego przez sprzedaż mac pro to chociażby przez to że Apple nie zarabia na rozbudowie ramu, który każdy wie gdzie sobie kupić taniej, tak samo ssd, nawet kabelek do drugiego dysku ci nie sprzedadzą bo każdy wie gdzie go kupić... Mam nadzieję, że się mylę bo to fajne komputerki są.


Ale z debilami doczynienia nie maja, ludzie nie lubia jak ich sie robi w konia
Duzo osob moze sie odwrocic

- - - Połączono posty - - -

Już widzę kolejne 10 stron postów na temat tego czy Apple zrobi lutowaną pamięć czy nie - dlaczego zrobi i dlaczego ci co uważają odwrotnie są głupi (lub na odwrót).
Nie można grzecznie poczekać i rozmawiać o faktach?


nie

#470 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 stycznia 2014 - 09:25

[mod]Panowie wracamy do tematu ! Przypominam - temat traktuje o Macu Mini 2012. Chcecie sobie dywagować o przyszłości mini - załóżcie oddzielny wątek.[/mod]

#471 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 stycznia 2014 - 09:58

@Jorga między czerwcem-lipcem a październikiem nie jest już tak dużo czasu. Ja właśnie czekam na nowego Maka Mini i chcę go kupić i rozbudować o RAM i SSD. Miałem brać retinę, ale wolę jednak komputer stacjonarny niż laptopa.


Stacjonarka jest wygodniejsza i tutaj nie ma o czym rozmawiać, wiem to bo sam nie wyobrażam sobie używania laptopa dłużej niż kilka minut.
Z tym że Mac Mini to tak na prawdę bliżej mu do laptopa niż do desktopa, wiadomo komfort większy z tym ze szkoda że części laptopowe.

#472 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 28 stycznia 2014 - 10:46

Wracając do tematu mac mini 2012: Dla mnie to idealny sprzęt do drobnych prac, które wymagają większych zasobów niż macbook pro czy air. Jest świetny do rozbudowy i mobilny: poprzednio na wyjazdy brałem ze sobą srebrne ATV, bo miałem tam wszystkie filmy dla dzieci a teraz mogę zabierać mac mini, bo wszędzie go podłączę od biedy i obsłużę pilotem. I jest tak samo mobilny (z biura do biura albo z domu do biura) jak laptop.

#473 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 28 stycznia 2014 - 10:59

poprzednio na wyjazdy brałem ze sobą srebrne ATV, bo miałem tam wszystkie filmy dla dzieci a teraz mogę zabierać mac mini


Nowość na rynku! Torba podróżna dla Mac Mini...
Choć zgodzę się, że Mac Mini ma swoje miejsce do zastosowań to jednak z tym podróżowaniem to lekki hardcore.

#474 ilias

ilias
  • 1 postów

Napisano 28 stycznia 2014 - 14:53

Mac Mini mieści się spokojnie w torbie/plecaku. Podłączysz w większość miejsc, gdzie musiałbyś zabrać laptopa. Ja używam i wydaje mi się, że może on spokojnie zastąpić inny przenośny komputer.

#475 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 28 stycznia 2014 - 18:16

Nowość na rynku! Torba podróżna dla Mac Mini...
Choć zgodzę się, że Mac Mini ma swoje miejsce do zastosowań to jednak z tym podróżowaniem to lekki hardcore.

W moim plecaku mieści się (zupełnie swobodnie):
Mac mini, magic mouse, klawiatura BT, pilot do ATV2, iPad3, Macbook Pro i aparat Sony a37 z dwoma obiektywami (pakowanymi oddzielnie). Aha, w zewnętrznej kieszonce iPod Touch. Absolutny "must have" jak się ma dwójkę małych dzieci...
W tej chwili w większości hoteli są TV z HDMI, często stojące na stole, więc w zasadzie są to 20-26 calowe monitory... Nie widzę w tym nic dziwnego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych