Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Project Planner (OSX)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 listopada 2012 - 18:10

W tym wątku chciałem Wam przedstawić moją najnowszą aplikację na OSX - Project Planner. Aplikacja pierwotnie miała nazywać się Project Planner OSX, ale ostatecznie, na skutek wymagań Apple musiałem zrezygnować z użycia członu OSX.

Project Planner jest makową wersją popularnych aplikacji Project Planner (iOS) and Project Planner HD.
Jest to aplikacja typu MS Project - program ułatwiającym planowanie i zarządzanie projektami. Do każdego projektu można dodać wiele zadań, grupowanych w etapy (summary) zakończone kamieniami milowymi.

Główne funkcje:
  • zarządzanie wieloma zadaniami
  • podgląd zadań jako lista oraz wykres Gantta (skalowany w układzie godzinowym, dziennym, tygodniowym i miesięcznym)
  • edycja zadań bezpośrednio z wykresu Gantta
  • edytowanie postępu zadań dla kontroli wykonania
  • tworzenie zależności pomiędzy zadaniami
  • tworzenie i edytowanie zasobów w zadaniach, wraz z dodatkowymi wykresami zasobów (Resource Chart) i obciążenia zasobów w zadaniach (Task Usage Chart), oraz możliwością dodawania kosztów do zadań
  • tworzenie raportu w formacie PDF
  • możliwość wydruku wykresów (a co za tym idzie zapisania ich w wielu formatach typu PDF, JPEG czy TIFF).
  • zapis i odczyt projektów formacie .ppf (obsługiwanym przez Project Planner (iOS), Project Planner HD oraz przez Project Planner Viewer (OSX))
  • definiowanie własnych kalendarzy dla projektów

Aplikacja jest już obecnie dostępna w Mac App Store w cenie 9.99 USD (8.99 EUR).
Link do Mac AppStore
Opis aplikacji - na moich stronach firmowych
Oraz fanpage na Facebook.

I kilka zrzutów ekranu:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 listopada 2012 - 16:59

Wersja 1.0.1 czeka na zatwierdzenie przez Apple. Ma poprawkę jednego przykrego błędu i paru drobniejszych. Szczegółowy log zmian będzie dostępny w AppStore.

#3 mapfelbaum

mapfelbaum
  • 2 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 02 grudnia 2012 - 22:15

Jeżeli można to pozwolę sobie na odpowiedź w tym wątku (chyba że zatrzeżony tylko dla autora :) Czy aplikacja ma jakikolwiek webowy interfejs? W jaki sposób są podłączani użytkownicy, deweloperzy?

#4 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 grudnia 2012 - 09:58

Przyznaję, że nie rozumiem pytania. Aplikacja nie ma interface webowego, to jest zwykła aplikacja stacjonarna na OSX. Może rozszerz swoje pytanie to wtedy łatwiej będzie mi na nie odpowiedzieć.

#5 easymike

easymike
  • 328 postów

Napisano 08 stycznia 2013 - 13:51

A to ciekawe. Posiadam aplikację i nie wiedziałem, że stoi za nią polska ekipa. Gratuluję.

#6 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 08 stycznia 2013 - 14:55

Zmień kolory - są okropne (Task Name i zielony, czerwony w postępach- na jakieś pastelowe) Pozdrowerowe aa

#7 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2013 - 16:28

@Easymike - dziękuję za miłe słowa. @angelares - możesz rozwinąć o które kolory Ci chodzi.

#8 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 stycznia 2013 - 16:39

3 screen zapewne:)

#9 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2013 - 18:00

Ale tam nie ma "Task Name".

#10 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 10 stycznia 2013 - 10:01

2gi screen: Task Name: Prepare Construction Documents - to czarne tło 3ci screen: kolory zielony, czerwony itp Postaraj się wypełnić je bardziej stonowanymi (pastelowymi) kolorami to uzyskasz efekt czytelności i ładnego wyglądu. O reszcie nie mogę się wypowiedzieć bo nie używam Twojego softu. pozdrowerowe, aa

#11 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2013 - 10:12

Czarny jest OK, zgodny z wyglądem nowych OS X, ja natomiast dałbym zaokrąglone rogi i przezroczystość.

#12 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 stycznia 2013 - 17:41

Te okna są lekko przeźroczyste (opacity 80%), po prostu na zrzutach tego nie widać. @anagalares - dziękuję za wyjaśnienia. Przyjrzę się odcieniom zieleni i czerwieni.

#13 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 lipca 2014 - 14:18

Dziś i jutro program jest dostępny za 4.99 USD (zamiast normalnych 9.99 USD). https://itunes.apple...568758322?mt=12

#14 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lipca 2014 - 16:06

Jest jakieś spolszczenie dla tych co nie lubią angielskiego? :P

#15 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 lipca 2014 - 17:12

Może w przyszłości. Generalnie cała terminologia jest albo w języku angielskim albo jest kalką językową z tego języka (milestone - kamień milowy etc), co więcej typowy project manager i tak używa w projektach tego języka (w wersji iOS w której są lokalizacje użytkownicy pytają mnie jak ją wyłączyć :)). Tym nie mniej mam taki plan, ale dopiero po ukończeniu aktualnego projektu (którym chcę się pochwalić po wakacjach).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych