Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

KTÓRY CS wybrać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 02 listopada 2012 - 01:52

Proszę was o opinie etc. nt. CS6 wersja Eng VS CS6 wersja PL. - Standard Czy ktoś zauważył jakieś problemy wynikające z wersji językowej pakietu? Dotąd używałem zawsze wersji En z przekonaniem, że rzadziej się ,,wysypuje" niż PL. Jednak kilka stówek robi różnicę, szczególnie (jak na dzień dzisiejszy x5) Ponieważ Adobe zamyka sprzedaż tego pakietu 31 grudnia - muszę kupić upgrade z CS4 do CS6. Jestem rozczarowany takim posunięciem uważam to za nadużycie pozycji, ale brak mi innej opcji i nie chcę płacić w przyszłości za pełne pakiety.

#2 siepra

siepra
  • 23 postów

Napisano 02 listopada 2012 - 12:04

Przesiadłem się z CS4 na CS6 EN. Pakiet wydaje się działać szybciej ale Id trochę bardziej grzeje komputer i potrafi się wywalić co parę dni, wcześniej się to nie zdarzało. Wersji polskiej nigdy nie używałem ale słyszałem, że posiadała błędy w tłumaczeniu, czasem nie obsługiwała np. niektórych skrótów czy grubości linii. Dla mnie najważniejsze jest to, że dobre podręczniki i tutoriale są po angielsku.

#3 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 02 listopada 2012 - 12:32

Wiesz Homik, stałem przed podobnym dylematem, ale stwierdziłem, że i tak jeszcze długo długo CS4 starczy mi i przesiadka na CS6, wymuszona przez Adobe nie przez potrzeby nie jest mi potrzebna. Sądzę, że kiedy będzie wychodził CS7 czy CS8 to będzie można spokojnie gdzieś dostać używany bo używany pakiet Adobe CS6 po bardzo przyzwoitej cenie, tak jak dziś, można kupić CS4, w porównaniu z tym co trzeba było zapłacić za pełnę wersję, za przysłowiowe grosze. Skusiłem się tylko na upgrade InDesigna do CS6 bo tu rzeczywiście otwieranie nowszych wersji na starszym pakiecie jest problematyczne a sam upgrade to nie jest fortuna. PSD otwiera się jak się otwiera, poza tym akurat jeśli chodzi o PSD to nie mam na szczęście potrzeby pracy na obcych plikach PSD, więc problem z głowy. A poza tym PSD jest akurat póki co ciągle fajnie kompatybilne wstecz. Co do werji PL, owszem jest tańsza ale nigdy nie byłem fanem. Nie zauważyłem nigdy różnicy w stabilności, ale siadając do wersji PL albo pracuje na skrótach albo muszę się chwilę przestawiać co jest czym. Niby nic trudnego ale gdzieś automatyzm ucieka :) Jeżeli to jest Twoja główna wersja to się przestawisz raz dwa. Tak jak Siepra pisze. Problem są jakieś triki czy też tutoriale, gdzie rzeczywiście 99% jest w języku angielskim i szukanie tego w języku ojczystym nie jest tak szybkie. Ale tak poza tym nie ma jakichś większych problemów z lokalizowaną wersją pakietu.

#4 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 02 listopada 2012 - 16:40

Dziękuję panowie. za cenne dla mnie myśli ja jeszcze się zastanawiam. Generalnie i tak by na razie nowe wersje poszły na półkę bo w CS4 mam wszystko czego potrzebuję. Ale zagwozdka ...:) pozdrawiam G.

#5 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 24 grudnia 2012 - 21:54

Witam świątecznie!!! Zbliża się termin wymuszonych zakupów upgrade CS4 do CS6. Czy kupując sam In Design CS6 mogę go rejestrować na podstawie pakietu CS4?

#6 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 26 grudnia 2012 - 23:33

Chyba nie. Ale najprościej zaciągnąć info u źródła.

#7 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 26 grudnia 2012 - 23:38

Tak. Podstawą do wyliczenia ceny upgradu jest posiadany program/pakiet. W przypadku InDesigna przy kupnie CS6 i pakecie CS4 Design Premium wyliczyło mi na okolice 1200 złotych. Później możesz zrobić upgrade z InDesign CS6 do pełnego pakietu...ale na wielką obniżkę bym nie liczył ;) Poważnie zastanawiam się nad Creative Cloudem. Dla posiadaczy CS3 i wyżej cena przez cały rok to 29,99 dolarów.

#8 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 27 grudnia 2012 - 11:00

Z tego co wydzwoniłem na infolinii w cortlandzie upgrade można wykonać z pakietu na pakiet :( Sam InDyk nie zarejestruje się na podstawie pakietu. Zamówiłem pakiety polskie (podobno dużo bagów) A i tak zainstaluję je może za pół roku. Jestem naprawdę zadowolony z CS4, wynalazłem kilka fajnych pluginów płatnych extra. Żal naprawdę, tym bardziej że nie wiem jak w kolejnym roku będzie, czy będzie praca? Wiecie jak jest w branży. Dlatego jeszcze raz zaznaczę że taki cenowy szantaż Adobe w kierunku uczciwych użytkowników to BANDYTKA. Osobiście znam kilka poważnych studiów, które od lat ,,jadą" na wersjach dla studentów, lub po prostu kradzionych. Niestety nie opłaca się być uczciwym - czyste sumienie kosztuje! Ja mam czyste sumienie plus zgaga :(

#9 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 28 grudnia 2012 - 00:20

Dla posiadaczy CS3 i wyżej cena przez cały rok to 29,99 dolarów.

w UE €29,99 i to w miesiąc :D!
Powtórzę i w tym wątku, że nabyłem upgrade'a do Creative Cloud za €29,99/mies przez sklep on line Adobe. Tam nie ma różnicy w cenie wersji językowej - do wyboru było z 10 rożnych. Wybrałem angielską i już ją mam, aktywowałem bezproblemowo. Moim zdaniem, cena nie jest wygórowana, a i do tego płatna w "ratach" 0% :).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych