Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

LOGIC 9.1.8 Update


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 25 października 2012 - 08:35

Niby coś tam poprawili, ale gdzie jest Logic X? Pytam się!!! :)

#2 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 25 października 2012 - 12:20

Teraz Apple skupia się na iPadach.

#3 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 25 października 2012 - 12:52

No właśnie, to jakaś masakra... :( A ja KOCHAM Logica :) A w związku z tym myślę o przesiadce... Może na Digital Performera... Właśnie wyszła wersja na PC...

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 października 2012 - 14:59

Cykl updateów Logica: Logic 2 do 2.5 = pół roku ... Logic 6 do 7 = 2 lata ponad Logic 7 do 8 = okolo 1 rok Logic 8 do 9 = niecały rok

#5 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 26 października 2012 - 09:16

No właśnie - dziewiątka wyszła ponad 3 lata temu!!! Boję się, że to koniec... A JA KOCHAM LOGICA!!! ;) No i nie wiem, co zrobić, bo to będzie brzemienna decyzja... Cubase aż się prosi, bo "wszyscy" go używają, ale okna w oknach w oknach mnie doprowadzają do szału. Poza tym kontent w porównaniu z Logikiem jest mizerny. Sonara próbowałem, nie można w nim kopiować automatyki ze ścieżki na ścieżkę, co jest jakimś kuriozum. No i jest tylko na PC. Studio One chyba jeszcze w powijakach i zastanawiam się, czy z nich wyjdzie, czy też zarzucą ten projekt. Rzadkie, offowe programy to chyba nie jest dobry pomysł zresztą. ProTools odpada ze względu na MIDI i symboliczny kontent. No więc zostaje Digital Performer, który ma długą tradycję i świetne opinie, chociaż w Polsce mało kto na nim pracuje. Co o tym wszystkim myślicie?

#6 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2012 - 15:05

Niestety, wydaje mi się, że Apple powoli odchodzi od rynku profesjonalistów. Większość dochodów Appla generują teraz gadżety i widać, że firma mocno stawia na przyszłośc w rynku konsumenckim. Ja z Logic zrezygnowałem parę lat temu, chociaż od 1995 kupiłem 6 licencji, przetrwałem stratę kasy utopionej w oddzielny EXS, ESB Bridge, itp. I dociągnąłem do ósemki, ale teraz koniec inwestycji w Lodzia. Stawiam na ProTools, dodatkowy kontent kupuję, ostatnio zainwestowałem w NI Komplete Ultimate. Jak przyjdzie czas na recycling moich Mac Pro, i nie będzie nowych maszyn, będę musiał się poważnie zastanowić nad sensem dalszego inwestowania w produkty Apple.

#7 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 postów

Napisano 26 października 2012 - 15:33

jest jeszcze Reaper, podobno dobry produkt i bardzo tani, niestety nie testowalem go.

#8 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2012 - 19:36

iWorka też długo nie "updatowali" do nowej wersji. Ja bym nie demonizował z tym końcem Logica. Może dadzą go wraz z nowymi Macami Pro. Poza tym 9tce niczego nie brakuje (moim zdaniem), poza responsywnością - zobaczymy jak będzie w 9.1.8.

#9 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 26 października 2012 - 20:45

Ja też się pytam "gdzie?" Będę bardzo niepocieszona jak przepowiednie kokosa się spełnią :(

#10 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 26 października 2012 - 21:17

Niestety, wydaje mi się, że Apple powoli odchodzi od rynku profesjonalistów.

Ja to już od dawna zauważyłem, choć po w czasie premiery MBPr myślałem, że jednak pokażą nowego MP.

Stawiam na ProTools, dodatkowy kontent kupuję, ostatnio zainwestowałem w NI Komplete Ultimate. Jak przyjdzie czas na recycling moich Mac Pro, i nie będzie nowych maszyn, będę musiał się poważnie zastanowić nad sensem dalszego inwestowania w produkty Apple.


NI Komplete Ultimate, to wspaniała rzecz. Choć miałem go chyba jako pierwszy w Polsce, to nie odbyło się bez wpadki. Dostałem dysk z uszkodzonym gniazdem USB.
Odnośnie Logica, to nigdy sie jakoś do niegonie przekonałem. Jestem wierny Steinbergowi od Atari.

Wydaje mi się, że z Lodziem postąpią podobnie, jak FCP.
Wtedy sporo muzyków ich chyba znienawidzi.

#11 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2012 - 21:26

Nie chcę przepowiadać przyszłości. Powoduje to zgorzknienie i frustrację. Natomiast musimy być gotowi na podejmowanie różnych wariantów bez uprzedzeń.
Reaper zyskuje coraz większe uznanie, czy jest gotowy do działań na 1szej linii frontu? Z tego, co sprawdzałem (próba nagrań z Apogee Ensemble, S2 na Woronicza, 4 godziny studia, ostra jazda... nie zadziałał tak jakbym chciał: za wiele parametrów sesji krytycznych dla jakości, ukrytych w crypto-menus)
A Lodzio już nie pasuje mi do zadań śmierc/życie. Za dużo głupich uwarunkowań. Za mało przejrzystości. Dla samotnych wilków/kompozytorów jest super.

Ale, ale, a propos ProTools: http://wallstreetpr....giant-avid-3730
AVID down, Avid down (jak Blackhawk). Co będzie z PT? Co będzie z Logic? Jesteśmy na zakręcie.

#12 delphen

delphen
  • 7 postów

Napisano 26 października 2012 - 23:48

Polecam nowego Reason

#13 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2012 - 12:27

Jest wiele dobrych DAW ale np. mi nie chce się uczyć obsługi nowego sekwencera. Za dużo czasu i energii włożyłem w Logica. Mam nadzieję, że nie zniknie z oferty.

#14 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2012 - 12:38

Bezpiecznie jest znać przynajmniej dwa DAWy.

#15 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2012 - 12:42

Znam (znałem) nieźle Cubase, kiedyś jeszcze na PC sporo na nim pracowałem. Jednak zdecydowanie wolę Logica.

#16 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 27 października 2012 - 13:47

Ja pracuję teraz na CUbase, Logicu i ProTools. Nie wyobrażam sobie komponowania w PT. Cubase ma genialne MIDI, ale jest trochę chaotyczny pod względem ergonomii. Natomiast nie mogę się odczepić od kilku funkcji Logica, zwłaszcza od Space Designera i kilku innych efektów... :(

#17 logic72

logic72
  • 52 postów

Napisano 27 października 2012 - 20:20

Witam Wszystkich czytam Wasze posty na temat ewentualnej X wersji Logica i zgadzam się z osobami, które raczej wolą skupić się na tzw. zewnętrzych dodatkach do tej aplikacji, a mam tu na myśli pluginy. Logic to tylko Daw jak każdy inny z tym, że jest piękny i wspaniale się na nim pracuje, ale jest cała masa wspaniałych wtyczek od NI, Spectrasonic, East West, Wave itp, itd,..., że sam Daw staje się tylko dodatkiem do całości. osobiście posiadam m. in omni (od ponad dwóch lat) i przyznam, ze nie przeszedłem jeszcze całej biblioteki jaka jest na pokładzie tej wtyki, bo każde brzmienie można przerobić na setki sposobów. do tego ostatnio doszedł Bob Moog Tribute Library - prawdziwy kosmos... Dziś ściągam demówkę Reasona z oficjalnej strony producenta, spróbuję połączyć go z Logikiem, zobaczymy co dalej,... I mozna tak pisac i pisać. . Tak naprawdę wcale nie czekam na X - tkę, bo uważam, że Logic ma wszystko co potrzeba, a na dzień dzisiejszy skupiam się raczej na tworzeniu własnych brzmień no i czekam na total integration świata apple ze światem access. Pozdrowienia dla Wszystkich wielbicieli tego softu.

#18 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2012 - 20:23

DOKŁADNIE TAK Nie DAW czyni mistrza, tylko zewnętrzne instrumenty i SZCZEGÓLNE plug-ins. NI Ultimate, MOOG TRIBUTE, ARTURIA i Waves Platinum. OMNISPHERE! A DAW jak DAW :) będzie taki albo śmaki.

#19 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 27 października 2012 - 20:40

No wiem, wiem, może faktycznie jestem sentymantalny :) CHyba bardziej mi chodzi o kilka drobiazgów. Na przykład zaznaczam sobie w takcie nutkę na "2 i" i Logic potrafi mi zaznaczyć z automatu wszystkie inne nutki na "2 i" w edytowanym parcie. W Cubusiu trzeba wleźć do Logical Editor, zaznaczyć dany obszar w wirtualnym takcie i dopiero on mi to zaznacza we wszystkich taktach. Albo w Cubase nie ma fantastycznej funkcji "Select all following", działającej zarówno na całe party, jak i na pojedyncze nutki. Tam muszę je ręcznie zaznaczyć, tu - zaznaczam pierwszą nutkę i skrótem zaznaczam wszystkie następne. Mistrzostwo :) No ale dobrze, można się przyzwyczaić :) Mam całe CCC EastWesta, mam Stylusa, Absyntha i coś tam jeszcze, dam radę :)

#20 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2012 - 20:44

Tak, te drobiazgi, szczególnie "Select All Following.." mmmm, miodzio. Serio. A w Cubase nie daję rady z mikserem!. A w lodzio STRASZNIE lubię Arpeggiator, a w Cubase uwielbiam stronę głowną, a W PT tracki MIDI sa ch..owe..

#21 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2012 - 21:08

Ja w logicu cenię to, że kupując program masz w nim wszystko co potrzeba do dłubania + MainStage, SoundTrack, WaveBurner, Loops Utility i inne narzędzia. To jest siła.

#22 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2012 - 22:13

Tak czytam to waszą pogawędkę i powiem wam to co ja myślę na ten temat. To z jakiego DAW korzystamy to wynik wypadkowy dwóch sił X i Y. Siła X- to siła tego czym się zajmujemy czy produkujemy, zajmujemy się post produkcją, czy może brzdąkamy sobie gitarą i charczymy do mikrofonu. Y- to siła gustu, upodobania, przyzwyczajenia i wszystko to co nam mówi, że coś jest fajne a coś jest brzydkie. W wyniku wypadkowej na naszym komputerze pojawia się Logic, Pro Tools, Cubase, FL, Reaper, Studio One. Jeżeli usiądziemy i bardzo dokładnie przeanalizujemy te dwie siły a potem wyliczymy ich wypadkową wynik da nam odpowiedz prosto i klarowną bez większego znaczenia czy to 9, 10, czy 20. A wracając do Lodzia nie wyobrażam sobie pracy bez tego DAW mimo całej jego i mojej ułomności. Od prawie roku posiadam Pro Tools i od tego czasu próbuje przesiąść się na niego i jakoś nie potrafię siadam do kolejnego projektu i odpalam Lodzia. Apple hmmm to temat rzeka, ale zgadzam się z kokosem koncern już dawno temu zrezygnował z oferty dla profesjonalistów i postawiło na masówkę typu Made in China. Szkoda ale to widać nawet wśród ludzi bo gdzie nie wejść do studia to stoi stary poczciwy Mac Pro z 2008 roku a nie najnowszy 27 calowy iMac który jest cieńszy od zapałki bo się po prostu nie nadaje.

#23 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2012 - 22:36

Pro ma podobno nadejść w 2013 r. Obecnie produkowane maszyny są moim zdaniem bardzo wydajne a z tropu zbija nas pewnie to, że owe iUrządzenia są cienkie, maja Retinę, nie mają napędu CD/DVD albo Fire-Wire przez Thunderbolta. Nie oznacza to jednak, że nie da się na tym pracować, wręcz przeciwnie. A te zabiegi w designie - cóż, taki świat, taka kolej rzeczy. Za chwile brak płyty będzie czymś oczywistym. Był analog (mmmm), były taśmy, płyty cyfrowe a teraz są pliki i chmura.

#24 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2012 - 23:01

Czyli co pozostaje na dalsza wiara w to, że Apple nam jeszcze pokaże i się zdziwimy. Hmm to jakaś teoria jestem młody wiele mnie może jeszcze zaskoczyć na tym świecie :D:D

#25 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2012 - 23:10

Miliony userów na to liczą. Zobaczymy...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych