Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jezyk aplikacji: Polski. Jak to ustawic ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 sigreg

sigreg
  • 89 postów
  • SkądZabrze

Napisano 22 października 2012 - 10:55

Witam, Do tej pory pracowalem wylacznie nad aplikacjami w jezyku angielskim, wiec nie bylo z tym problemu. Teraz mam "na tapecie" aplikacje ktora bedzie wlacznie w jezyku polskim i jest maly klopot. W opisie aplikacji w AppStore mamy wyszczegolniony jezyk aplikacji (np. Language: English), pytanie gdzie i jak ustawic parametry zeby wyswietlilo sie Language: Polski ? Na pewno nie przy przesylaniu aplikacji do AppStore, tam ustawiamy jedynie jezyk interfejsu samego AppStore, wiec najprawdopodobniej ustawienie domyslnego jezyka jest w samej aplikacji. Moglby ktos podpowiedziec gdzie tego szukac ? Grzesiek

#2 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 października 2012 - 11:35

A przypadkiem App Store nie wie tego na podstawie plików językowych zamieszczonych w aplikacji?

#3 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2012 - 12:00

W jakim sensie "ustawić"? Nowe języki dodaje się w ustawieniach Projektu, na pierwszej zakładce masz sekcję Localizations i tam dodaj język polski. Angielski możesz usunąć, jeżeli bardzo go nie chcesz.

#4 sigreg

sigreg
  • 89 postów
  • SkądZabrze

Napisano 22 października 2012 - 14:06

Witam, Jak pisalem, do tej pory pracowalem wylacznie przy projektach w jezyku angielskim i tylko angielskim, stad tez nigdy nie zagladalem do "localizations" bo nie bylo takiej potrzeby. W AppStore aplikacja byla opisywana przez "Language: English" i wszystko bylo w porzadku. W chwili obecnej pracuje nad aplikacja w jezyku polskim i tylko polskim, a nie pamietam zeby byla przy przesylaniu binarki mozliwosc "recznego" wskazania jaki jezyk jest wspierany przez aplikacje. W tym momencie skonczylo by sie to zapewne opisem w AppStore "Language: English" dla aplikacji calkowicie polskojezycznej, czyli mocno niefajnie, stad tez moje pytanie. Skoro nie ustawia sie tego recznie przy dodawaniu nowej binarki do AppStore podejrzewalem ze jezyki obslugiwane przez aplikacje "pobierane" sa z konfiguracji aplikacji, nie wiedzialem tylko jak skonfigurowac swoj projekt aby jako jezyk glowny (i jedyny) zostal wskazany polski. Grzesiek

#5 nightwish86

nightwish86
  • 146 postów
  • SkądOlsztyn, PL

Napisano 23 października 2012 - 23:12

Jeśli używasz localization.strings w swojej aplikacji i masz je ustawione tylko i wyłącznie na język polski to opis w iTunesConnect umieszczasz w sekcji "English" po Polsku. Wygląda to idiotycznie ale tak właśnie się to robi. 8 Appek przeszło w ten sposób bez żadnych większych problemów. iTunesConnect jest moim zdaniem bardzo niedopracowany pod względem lokalizacji.

#6 intercedo

intercedo
  • 334 postów
  • SkądElbląg

Napisano 27 maja 2013 - 23:04

Jeśli używasz localization.strings w swojej aplikacji i masz je ustawione tylko i wyłącznie na język polski to opis w iTunesConnect umieszczasz w sekcji "English" po Polsku. Wygląda to idiotycznie ale tak właśnie się to robi. 8 Appek przeszło w ten sposób bez żadnych większych problemów. iTunesConnect jest moim zdaniem bardzo niedopracowany pod względem lokalizacji.


Czy coś się zmieniło pod tym względem?

Czy jest możliwość umieszczenia na oddzielnych stronach AppStore polskiego i angielskiego napisu? Czy też trzeba to wszystko umieścić pod "English"?

tak jak ma ten program: https://itunes.apple...8&affId=2225950?

#7 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 28 maja 2013 - 08:35

@intercedo, Niestety jeszcze nie ma karty dla aplikacji w języku polskim. Jest kilkanaście innych języków, ale polskiego nadal brak. Trzeba czekać i wstawiać polski opis pod angielskim póki co.

#8 enoch

enoch
  • 74 postów
  • SkądWarszawa/Szczecin

Napisano 15 lipca 2013 - 13:22

CFBundleDisplayName - pytanie

Mam pytanie dodatkowe w temacie.

Czy jeśli przetłumaczymy nazwę aplikacji w CFBundleDisplayName (tak jak opisano np tutaj: How to Localize App Names ) to czy ta nazwa będzie wyświetlała się w polskim App Store? Tzn czy jeśli dodam polską nazwę, to w polskim sklepie zostanie ona wyświetlona? Czy tylko i wyłącznie jako podpis pod ikoną w telefonie?

#9 tomekh7

tomekh7
  • 73 postów

Napisano 15 lipca 2013 - 13:39

Wydaje mi się, że tym sposobem możesz zlokalizować nazwę wyświetlaną pod ikonką już po instalacji na urządzeniu. Tak się zastanawiam i chyba jedynym wyjściem, aby mieć różną nazwę dla polskiego App Store to chyba tylko wrzucenie drugiej wersji aplikacji i udostępnienie jej tylko w polskim App Store. Pozdrawiam Tomek

#10 enoch

enoch
  • 74 postów
  • SkądWarszawa/Szczecin

Napisano 15 lipca 2013 - 14:56

Jest to jakieś rozwiązanie tylko że to oznacza potem dodatkową robotę. Mogliby dodać w iTunes Connect polski język i nie byłoby problemu. Nie wiem co ich powstrzymuje :)
No i moja aplikacja jest już w sklepie. Nie jestem pewien czy Ci, którzy już ściągnęli dostaliby updated jeśli wykluczyłbym polski app store

bad bad app store ;)


Wydaje mi się, że tym sposobem możesz zlokalizować nazwę wyświetlaną pod ikonką już po instalacji na urządzeniu.

Tak się zastanawiam i chyba jedynym wyjściem, aby mieć różną nazwę dla polskiego App Store to chyba tylko wrzucenie drugiej wersji aplikacji i udostępnienie jej tylko w polskim App Store.

Pozdrawiam
Tomek



#11 tomekh7

tomekh7
  • 73 postów

Napisano 15 lipca 2013 - 20:52

Nie jestem pewien czy Ci, którzy już ściągnęli dostaliby updated jeśli wykluczyłbym polski app store


Skoro musiałaby to być osobna aplikacja to użytkownicy obecnej nie dostaliby automatycznego powiadomienia o aktualizacji.

Pozdrawiam
Tomek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych