Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z odpaleniem z baterii MacBook Pro 15' A1211


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 webster32

webster32
  • 6 postów

Napisano 02 października 2012 - 17:27

Witam! Mój problem polega z włączeniu na baterii. Zacznę od tego iż spaleniu uległa płyta zasilająca ( jakimś cudem znalazła się tam śrubka która spowodowała zwarcie, widocznie był już kiedyś rozbierany - kupiłem używanego), usterkę udało mi się usunąć jednak pojawił się problem z uruchamianiem. Wygląda to tak, że po naciśnięciu przycisku wł. słychać dźwięk napędu oraz wiatraki jednak po 1 - 2 sek. wyłącza się. Jest możliwość odpalenia go z baterii, trzeba trzymać przycisk aż do usłyszenia sygnału dźwiękowego i wtedy uruchamia się normalnie. Może by mi to nie przeszkadzało jednak problem leży dalej, podczas pracy na mac'u z podłączoną ładowarką, po jej odpięciu komputer gwałtownie wyłącza się. Podobnie jest gdy komputer jest w stanie uśpienia ( bez ładowarki ) zachowuje się jak podczas uruchamiania, słychać dźwięk napędu jednak po 1 - 2 sek. wyłącza się. Co może być powodem tej usterki? Dodam tylko, ze gdy ładowarka jest podpięta mac działa bez problemowo, jak należy. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam!

#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 października 2012 - 18:51

(..) Co może być powodem tej usterki? Dodam tylko, ze gdy ładowarka jest podpięta mac działa bez problemowo, jak należy. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam!

Uszkodzenie LIO (left board) - tam znajduje się detekcja zasilacza, układ rozpoznający baterię itp. Co zrobić? Wymienić LIO lub je naprawić - to drugie jest bezpieczniejsze , nie wiesz w jakim stanie kupisz Left Board. Jakbyś chciał kupić - podaję oznaczenie LIO do A1211 : M59 820-2055-A


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 02 października 2012 - 21:06

Potwierdzam, lepiej naprawić. Każdy lepszy serwis bez problemu sobie z tym powinien poradzić ;)

#4 webster32

webster32
  • 6 postów

Napisano 03 października 2012 - 11:10

(...) to drugie jest bezpieczniejsze , nie wiesz w jakim stanie kupisz Left Board.(...)
820-2055-A


Tak się składa niestety, że leftboard był zakupione w Pana serwisie.

#5 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 października 2012 - 15:35

Staramy się sprzedawać LIO dokładnie sprawdzone - jeśli jednak ma Pan problemy - chętnie sprawdzimy go na naszej płycie a jeśli okaże się uszkodzone - wymienimy na inną sztukę.. Szkoda tylko, że nie dał Pan żadnego sygnału o problemach.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych