Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy airport extreme może być rozszerzeniem sieci?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 30 września 2012 - 09:47

Witam! Nurtuje mnie jedno pytanie, a nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. Czy Airport Extreme może być rozszerzeniem internetu dla Airport Express(Wiem, że Express może)? W sensie, że Express jest podłączony do kabla Ethernet, a Extreme stałby w innym pokoju i rozszerzał internet dalej? Oraz czy Airplay działałby przez apple TV jeśli Apple Tv byłoby podłączone do Extreme (który miałby rozszerzać sieć)? Pozdrawiam

#2 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 30 września 2012 - 10:48

Raczej odwrotnie, podłącz sobie Extreme jako stację bazową i rozszerz sieć używając Airport Express. ;)

#3 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 30 września 2012 - 10:48

Właśnie tego nie chcę. Airplay jest mi potrzebny w moim pokoju, natomiast w salonie nie.

#4 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 30 września 2012 - 10:52

No to Airplay nie może działać w pokoju? Będzie chyba działać w zasięgu całej sieci i tak.

#5 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 30 września 2012 - 10:53

W sensie, że Airport Extreme nie ma wyjścia mini-jack.

#6 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 30 września 2012 - 10:55

Tak, niestety nie ma. Więc jeśli chodzi o wyjście audio z jacka to tylko z Airport Express. (Tak w ogóle sam się na niego czaję niedługo ;)) Ale ogólnie z nowych maków Airplay działa po wifi można transmitować sygnał Full HD z Audio przecież?

#7 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 30 września 2012 - 10:56

A po podłączeniu do istniejącej sieci, a zbudowanej w oparciu o Extreme nie masz funkcji Air Play na AirPort Express?

#8 Ninetou

Ninetou
  • 390 postów
  • SkądUK

Napisano 30 września 2012 - 10:56

No to Airplay nie może działać w pokoju? Będzie chyba działać w zasięgu całej sieci i tak.

Chodzi pewnie o to, że nie będzie miał jak wypuścić kabla audio do sprzętu.

Co do samego rozszerzania sieci to jestem na 99% pewien, że może. Sam mam Time Capsule czyli właściwie Airport Extreme tylko z wbudowanym dyskiem i mam taka opcje.

#9 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 30 września 2012 - 10:56

Nie rozumiesz mnie. Wyjście ethernet jest u mnie w pokoju. Podłączam do Airport Express. Podłączam również do niego głośniki i działa muzyka. Jeśli stacją bazową będzie Extreme, to nie puszczę muzyki w moim pokoju przez airplay. Dlatego chcę podłączyć Extreme do Express. I właśnie tego nie wiem czy się da. Pozdrawiam

#10 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 30 września 2012 - 11:10

Ok z tego co rozumiem: Airport Extreme nie może rozszerzać sieci po wifi (z wifi na wifi). Dlaczego inżynierowie Apple nie mogli w Extreme zostawić wyjścia Audio? Jestem zaskoczony bo myślałem, że od Express wszystkie stacje bazowe w górę mają wyjścia Jack. Natomiast albo jestem idiotą albo nie mogę znaleźć (albo i to i to) czy Express można rozszerzyć drugim Expressem. Zaraz poszukam jeszcze ;)

#11 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 30 września 2012 - 11:12

Nie, nie, nie. Stoję przed zakupem Extreme ;). Jednak nie wiem czy Extreme może być rozszerzeniem Express. Bo jak nie to kupię drugi Express. Pozdrawiam

#12 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 30 września 2012 - 11:13

https://discussions....tart=0&tstart=0 Wg tego Express rozszerzysz Express'em. Także bierz drugiego Express'a ;)

Ten AirPort Extreme to jakiś upośledzony jest. To nawet neta nie może rozdawać jeśli nie jest hardwired czyli podpięte pod kabel Ethernet. Czyli jedyną przydatną funkcją Extreme'a jest to, że można udostępnić dysk USB.

#13 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 30 września 2012 - 11:14

Wiesz mogę zabrać drugiego Expressa. Jednak nie jest mi on potrzebny tak bardzo jak Extreme. Chcę Extreme, żeby móc dyski udostępniać. Jednak pytanie czy Extreme może być rozszerzeniem Expressa.

#14 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 30 września 2012 - 11:16

Na to pytanie odpowiedź raczej brzmi nie bo Extreme nie potrafi rozszerzać z wifi o czym wspomniałem wyżej. No i Extreme zawsze będzie w hierarchi jakby 'wyżej' bo jest stacją bazową. Jeszcze powertuję troche fora Apple.

#15 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 30 września 2012 - 11:18

To się wkopałem, ponieważ udało mi się dość tanio wygrać aukcję z Extreme.

#16 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 30 września 2012 - 11:19

Kup TC, zbuduj sobie na tej bazie sieć N, następnie podepnij sie pod zbudowaną sieć Express'em i bedziesz miał: dysk, sieć N i przesyłanie AUDIO.

#17 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 30 września 2012 - 11:21

Ale to jest trochę tzw. overkill ;) No chyba, że masz luźną kasę to tak.

#18 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 30 września 2012 - 11:24

Nie. Teraz będę miał. Airport Extreme A1143 Airport Express MC414LL/A I z tego co rozumiem. Express może być rozszerzeniem Extreme, natomiast na odwrót nie? Pozdrawiam

#19 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 30 września 2012 - 11:27

Inne rozwiązanie: Extremem mógłbyś rozszerzyć sieć z Express'a ale... tylko używając do tego kabla Ethernet. To taka ostateczność ale wtedy powinno działać (jako, że Extreme może rozszerzyć jakąkolwiek sieć która do niego podepniesz po kablu a Express może takową 'wypuścić'). Więc jeśli chcesz samo wifi to możliwe przypadki to: - Extreme jest stacją bazową i rozszerzasz Express'em. - Express jest stacją bazową i rozszerzasz drugim Express'em. - Extreme jest stacją bazową i rozszerzasz drugim Extreme'em. W za dużo kabli nie ma co się bawić bo mamy rok 2012...

#20 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 30 września 2012 - 11:31

To muszę przepraszać sprzedającego i zrezygnować z zakupu. I kupić Express. Nic innego nie zrobię. Pozdrawiam

#21 Usos

Usos
  • 336 postów

Napisano 30 września 2012 - 11:48

Za takie pieniądze u konkurencji byłoby 1 urządzenie które spełniałoby wszystkie wymagania. Apple już tak kastruje sprzęt, że nie tylko nie działa z konkurencją, ale nawet wewnątrz własnego ekosystemu. Życzę Ci, żeby chociaż dyski i inne peryferia działały poprawnie. Na tych różnych forach to zawsze jedni piszą, że im działa drudzy, że nie działa. Po co kable skoro w każdym pokoju można postawić 2-3 urządzenia po 500 zł każde, bardzo to logiczne, ekologiczne i tanie...

#22 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 03 października 2012 - 15:25

Dołączona grafika

Wszystko śmiga i huczy. Automatycznie się przełącza iPhone zmieniając pomieszczenia. Zasięg idealny w całym domu. Airplay działa bez zarzutów. Apple TV żadnych problemów. Polecam takie rozwiązanie.

Pozdrawiam

#23 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 03 października 2012 - 15:26

Czyli jednak 2 Expressy i super ;) Fajnie, że wrzuciłeś tak zwany Final Result. Może się komuś przyda.

#24 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 03 października 2012 - 15:30

Mieszkam na obrzeżach mojego ,,wielkiego" miasta i jedynym mankamentem jest wolny internet 6mb/s. Jednak jako tako daje radę, może w przyszłości uda mi się tutaj ściągnąć planowaną ,,40".

Dołączona grafika

#25 dawidm86

dawidm86
  • 21 postów

Napisano 03 grudnia 2015 - 11:22

Witam, odkopuje temat. W jednym pomieszczeniu mam Airport Extreme do którego podpinam internet po kablu - ethernet (WAN) - dodatkowo podłączyłem w drugim pokoju airport express i ustawiłem aby rozszerzał istniejącą sieć WiFi. Jak to się ma do transferów, czy w jednym pokoju gdzie mam extreme internet np. na iphone6 będzie szybciej hulał (w standardzie ac) a jak przejdę do drugiego pokoju (gdzie mam express) to wskakuje mi na sieć wifi z drugiego routera i mam sieć w standardzie n?

 

A jak iphone5s działa w standardzie n a znajdzie się w zasięgu sieci ac (czyli w pierwszym pokoju) to po prostu prędkość transferów będzie niższa, ale problemów z połączeniem nie powinno byc?

 

Do expressa w drugim pokoju podpinam głośniki jako airplay oraz apple TV ale po kablu LAN, bo jak mialem tylko airport extreme to tak czy siak appl trochę zacinało...jednak. Myślałem że sprzęt za takie pieniądze (airport extreme + apple tv 3gen.) będą współgrały DOSKONALE, a tu jednak szatkowanie się czasem pojawia. Więc jedyną opcją było rozszerzenie sieci extreme poprzez express'a i tam wpięcie apple tv po kablu.

 

Nie testowalem jeszcze - jak sądzicie, apple tv powinno lepiej hulać?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych