Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z gwarancją Apple iMac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzaku1337

krzaku1337
  • 2 postów

Napisano 27 września 2012 - 12:07

Dziś zawiozłem do Cortland'u iMac z roku 2009, miał za nie małe pieniądze wykupioną poszerzoną gwarancję Apple Care. Metalowa część komputera jest w stanie idealnym, ale matryca ma ślady rysek i 2 maleńkie odpryski. Nie tyle matryca co plastik zasłaniający matrycę. Serwis uznaje to za zniszczenie mechaniczne sprzętu i daje 2 opcje. Jedną z nich jest odrzucenie gwarancji, a drugą wymiana plastikowej szybki na własny koszt (po cenach Apple oczywiście) i naprawa gwarancyjna. Czy tylko ja widzę w tym jakiś absurd? Czy macie jakiś pomysł/paragraf jak ich przywołać do porządku ?

#2 NoneZ

NoneZ
  • 247 postów
  • Płeć:

Napisano 27 września 2012 - 19:38

Co reklamowałeś? Jeżeli te właśnie ryski i pęknięcia, to niestety mają rację i nic nie wskórasz. Jeśli jakąś inną usterkę - to można spróbować "powalczyć".

#3 krzaku1337

krzaku1337
  • 2 postów

Napisano 27 września 2012 - 21:45

Reklamuje to że OSX się nie włącza a DVD czyta co mu się chce. Nic związanego z obudową. To przecież 3 letni materiał eksploatacyjny a nie eksponat muzealny.

#4 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 27 września 2012 - 21:59

Powołaj się w piśmie, że wskazane przez serwis otarcia czy uszkodzenia obudowy nie mogą i nie mogły wpłynąć na wskazywane przez Ciebie wady sprzętu. Wykaż w pismie, że jesli zakup części obudowy wskazany przez serwis nie wpłynie na poprawę pracy Twojego sprzętu uznasz to za świadome narażenie Twojej osoby na koszty, oczywiście w tym momencie będziesz dochodził o zwrot łącznie z wystąpieniem na drogę sądową. Jestem przekonany, że muszą ustosunkować się do pisma.

#5 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 27 września 2012 - 22:05

Mysle ze chca Cie zrobic w konia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych