Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iTunes nie widzi iPhone — iTunes nie wykrywa iPoda & Komputer nie widzi iPoda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
421 odpowiedzi w tym temacie

#1 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 28 stycznia 2006 - 18:29

witam.itunes nie wykrywa mi ipoda video.chyba w opcjach ipoda w itunes wylaczylem opcje aby przy podlaczaniu ipoda wlaczalo sie automatycznie itunes.teraz nie moge tego zmienic bo te opcje ipoda w itunes nie dzialaja : no ipod connected.dzieki za pomoc.

[ Dodano: 2006-01-28, 23:38 ]
wgralem na nowo itunes i tez nic.nie wykrywa ipoda. a jako dysk przenosny dziala bez problemu.


EDIT: Warto zapoznać się także ze stroną suportu:
[url]http://support.apple.com/kb/TS1363?viewlocale=pl_PL[/url]
[url]http://support.apple.com/kb/TS1363?viewlocale=en_US[/url]
eualex.
  • AgnesKA lubi to

#2 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 29 stycznia 2006 - 01:23

Zrób iPodowi software restore. Odpal iPod updater (powinien być na płycie z iPodem) i kliknij restore. Powinno pomóc. UWAGA - stracisz dane z Ipoda więc lepiej je zarchiwizuj wcześniej jeśli są ważne.

#3 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 29 stycznia 2006 - 02:20

nie pomoglo...

#4 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 29 stycznia 2006 - 10:53

Bardzo dziwne, bo restore powinno wymazać ustawienia o nie odpalaniu iTunes W jaki sposób wszedleś w posiadanie iPoda, masz do niego gwarancję?? Chociaż nie sądzę, by serwis był rozwiązaniem. Spróbuj podłączyć iPoda do innego komputera. Jeśli na PC nie będzie zmiany to w miarę możliwości poszukaj kogoś z maczkiem. Na maczku zrób mu restore jeszcze raz - to na bank go zresetuje na maksa, ale niestety sformatuje pod maka. W związku z tym po podłączniu na PC będziesz musiał go sformatować z poziomu Updatera co na bank powinno pomóc. Strasznie dziwna sprawa.

#5 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 29 stycznia 2006 - 11:09

to nie wina ipoda. itunes nie wykrywa mi rowniez drugiego takiego samego ipoda a na drugim ibooku wszystko ladnie dziala. mi sie wydaje ze to wina itunes bo tam w opcjach zaznaczylem zeby nie wlaczalo sie automatycznie przy podlaczeniu ipoda i teraz nie moge tego zmienic bo te opcje sa niedostepne. chociaz skoro wgralem itunes na nowo to juz powinno byc dobrze. ale nie jest...

#6 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 29 stycznia 2006 - 11:49

Robisz to na maku, czy PC?? Wnioskuję, że na maku. Może niedokładnie wywaliłeś iTunes za pierwszym razem?? Poszukaj Spotlightem wszystkiego z iTunes w nazwie i wywal też ustawienia, nie samą teczkę z Aplications. Potem jeszczcze raz zainstaluj iTunes. (nie zapomnij opróżnić kosza)

#7 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 29 stycznia 2006 - 12:02

itunes wywalilem za pomoca appzappera.

#8 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 29 stycznia 2006 - 12:38

A poszukaj jeszcze ręcznie, bo ten program nie zawsze wszystko wywala jeśli chodzi o systemowe programy. Może jest jeszcze jakiś wpis ukryty. Ja np. nie mogłem zainstalować iWorka, bo wcześniej wywaliłem wersję 30 dniową, którą dostałem z kompem. Dopiero reinstall przyniósł efekt :(

#9 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 29 stycznia 2006 - 13:11

dobra nic wiecej nie ma. ipoda i tak nie widzi. na 2 ibooku wszystko gra. wywalilem caly system i wlasnie wgrywam go na nowo. a co do appzappera czy jest cos lepszego niz ten program? bo ten nie usuwa wszystkiego a jak wywalilem za jego pomoca front row to zginal mi menu bar ;( to chyba raczej wina tego programu bo niczym wiecej sie nie bawilem.

#10 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 29 stycznia 2006 - 13:30

AA to ty byłeś tą osobą której wcięło menubara :( Nie wiem czy jest coś lepszego od appzappera, ja go z resztą do tej pory nie używałem. Resztę odpisze w poście o menubarze żeby tu OT nie robić.

#11 andrew28

andrew28
  • 9 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 09:16

Komputer nie widzi iPoda & iTunes nie widzi iPoda - iTunes nie wykrywa iPoda Kupilem iPoda nano i moj komputer (laptop)go nie widzi. Probowalem uzyc innego USB. Moj soft to XP, laptop Toshiba. Przeszedlem przez 5R. Nic nie dziala. Na innych kompach wszystko jest ok. Thx za help
  • AgnesKA lubi to

#12 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 09:32

Masz Service Packa 2?

#13 andrew28

andrew28
  • 9 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 12:42

Tak mam SP 2.0. Wczoraj robilem dodatkowo wszystkie updaty.

#14 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 13:18

Zainstalowałeś iTunes z dołączonej do iPoda płytki?

#15 andrew28

andrew28
  • 9 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 13:44

Tak zainstalowalem, jak rowniez iPod updater, powtarzalem kilka razy instalacje i dezinstalacje, wedlug tego co bylo napisane na stronie apple.fr. Pomimo tego on ciagle jest niewidoczny.

#16 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2006 - 13:55

Moment... Na innych kompach iPod działa, tak? A na Twoim laptoku inne urządzenia USB, np. pendrive działają? Może masz wyłączoną obsługę USB w BIOS-ie? I czy masz zainstalowane wszystkie drivery z płytki dołączonej do Toshiby? A w managerze urządzeń nie ma jakichś wykrzykników, albo znaków zapytania?

#17 andrew28

andrew28
  • 9 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 14:25

Wszystkie peny dzialaja bez problemu, a w menedzerze nie ma zadnych wykrzyknikow. Odnosnie sterownikow, to oslownie pare dni temu formatowalem kompa i wszystko jest jak nowe na nim (dysk do odzyskiwania danych Toshiba zostal prawidlowo zainstalowany). Jak podlaczam iPoda to pojawia sie na ekranie jedynie migajace logo Apple, a po czasie obrazek rozladowanej baterii. Nie ladowalem urzadzenia na innym kompie, wiec na pewno jest on nienaladowany, ale dlaczego on sie nie chce u mnie naladowac. Trzymalem go juz nawet kilka godzin podlaczonego do kompa.

#18 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 14:31

To może być wina baterii... czy wszystkie inne kompy na których go sprawdzałeś były normalne, w sensie nie laptopy? Może jest jakiś problem z tym że jedziesz na baterii w laptopie? Sam nie wiem, ale może o to chodzi. Nie masz zasilacza sieciowego?

#19 andrew28

andrew28
  • 9 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 15:03

Inne kompy to tez laptopy, na nich dzialalo. Zawsze jak podlaczalem ipoda do kompa to mialem wlaczony zasilacz.

#20 kubek1334

kubek1334
  • 340 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 15:45

sproboj podlaczyc ipoda i najlepiej go naladowac do zwyklego zasilacza sieciowego. U mnie na laptopie (Asus a3h) tez nie chcial ruszyc i go nie wykrywal pomimo stawiania calego systemu od poczatku z servicepackami i plyta apple. Musialem kupic zasilacz sieciowy i dziala. Ipod video potrzebuje duzo energi do rozruchu, jak kupilem sprzet na poczatku to jedyne co widzialem to wskaznik bateri z blyskawica, logo apple i znowu wskaznik, poprostu ipod sie wylaczal twierdzac ze jest za malo energii w bateri, po czym sie troche naladowal i znowu sie wlaczal ale nie mial za duzo wiec znowu sie wylaczal i ladowal :)) i tak w kółko ;)

#21 andrew28

andrew28
  • 9 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 16:31

Ok, zakupie to device dzisiaj, kurcze 29€ pojdzie, ale mam nadzieje, ze zadziala.

#22 kubek1334

kubek1334
  • 340 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 18:25

no cóż drogie są, ja za swoją zaplacilem 30$ :)

#23 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lipca 2006 - 08:38

Jeżeli to kwestia niedostatku energii, to można spróbować użycia pomiędzy laptopem a iPodem dodatkowego huba USB z własnym zasilaniem...

#24 andrew28

andrew28
  • 9 postów

Napisano 28 lipca 2006 - 10:20

Kupilem zaislacz sieciowy.Ipoda naladowany, ale nadal niewidoczny.Sprobuje dzisiaj z hubem.Moze trzeba cos zmienic w ustawieniam laptopa...

#25 kubek1334

kubek1334
  • 340 postów

Napisano 28 lipca 2006 - 20:13

probowales go wrzucic w tryb dysku? btw. Zobacz tez czy po podlaczeniu ipoda w managerze urządzen w kontrolerach usb nie ma nieznanego urządzenia dokladnie to jest manager urządzen>> kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej. czasem sie pokazuje tam urzadzenie oznaczone jako Nieznane Urządzenie (odrazu mówie ze to urzadzenie nie ma w swojej ikonie wykrzykników itp wiec wyglada tak jak by dzialalo normalnie, co za tym idzie trzeba rozwinac liste). Jak bedzie to odlacz ipoda i zobacz czy zniklo Jak zniklo znaczy ze twój komputer widzi ipoda i ze masz problemy ze sterownikami, dalej ci za bardzo nie pomoge bo mam taki sam problem. Po podlaczeniu ipoda jest nienzane urzadzenie (bez wykrzyknika ani znaku zapytania w ikonce) i tyle :) Musialem zainstalowac windowsa od poczatku. //zapomnialem dodac, nie zapomnij naladowac ipoda przynajmniej do polowy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych