Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z dyskami wew. MacBook Pro 13


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kintuh

Kintuh
  • 66 postów
  • SkądKatowice

Napisano 16 września 2012 - 20:55

Witam, mam problem z moim MacBook'iem z 2009 roku otóż pewnego dnia podczas włączenia zamiast logo pojawiła się ikona folderu ze znakiem zapytania, mówię pewnie padł dysk (HDD). Rozkręciłem komputer wyjąłem dysk i podłączyłem go do kieszonki w stacjonarnym komputerze i okazało, się, że dysk normalnie działa, sformatowałem go pod innym makiem, podłączyłem do laptopa i w narzędziach dyskowych w ogóle nie widzi tego dysku. Poszedłem do sklepu kupiłem nowy dysk SSD Kingston HyperX 120GB i ten dysk macbook widzi, ale instalacja systemu trwała chyba z 2 godziny, gdzie przy zwykłym HDD trwa z 30 min. Dodatkowo system zainstalował się dopiero za 2 razem, wcześniej wywaliło błąd. Ogólnie bardzo wolno wszystko działa, a na dodatek podczas kopiowania na ten dysk plików również wywala błąd, nie wiem kompletnie od czego zacząć, proszę o jakieś porady, żeby serwis apple był ostatecznym rozwiązaniem bo wiem jak sobie tam liczą. Pozdrawiam.

#2 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 16 września 2012 - 22:26

Sprawdź czy masz najnowszy firmware w tym dysku. Poszukaj na forach czy ten model dysku dobrze działa z Macami

#3 Kintuh

Kintuh
  • 66 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 września 2012 - 20:22

problem tkwił w uszkodzonej taśmie sata, koszt wymiany ok 150zł. Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych