Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z buzzerem i gniazdem nr 6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 wafello

wafello
  • 4 postów

Napisano 29 sierpnia 2012 - 12:38

Witam! po kilku dobrych latach użytkowania iP 3G postanowiłem wymienić obudowę na nową. Kupiłem gotowy zamiennik na allegro który posiadał praktycznie wszystko, tylko wymienić płytę główną - i tak właśnie zrobiłem. Telefon skręciłem mam pewien problem. - Okrągłe gniazdo z nr 6 na płycie głównej jest nieco zniszczone i nie włożę do niej odpowiedniego złącza na taśmie (ono chyba odpowiada za GPS i wifi, mam rację?). Domyślam się że o naprawie gniazda na płycie głównej nie ma mowy więc czy mogę te dwie rzeczy przylutować (chociaż na środku znajduje się jeden pin i z tym na pewno byłby problem). - Druga sprawa - nie chce działać buzzer - dolny głośnik a zamiennik jest nowy (czyżby to była wada fabryczna)? W jaki sposób odlutować i przylutować nowy buzzer? spróbuję wymienić głośnik ze starej obudowy Dzięki za jakiekolwiek info Pozdrawiam

#2 servvis

servvis
  • 632 postów
  • SkądMokotów

Napisano 29 sierpnia 2012 - 13:45

1. okrągłe złącze to złącze do anteny WiFi, lutowanie raczej nie pomoże ponieważ zapaskudzisz złącze a i tak nie będzie działać (próbowałem), tylko wymiana, prosta sprawa jeśli masz hot-a. 2. w zamienniku nie ma głośnika. Przełóż całość ze starego i musi działać.

#3 wafello

wafello
  • 4 postów

Napisano 29 sierpnia 2012 - 15:31

1. Prosta sprawa? wysyłam zdjęcie. Dołączona grafika
Tak jak piszesz, to gniazdo w ogóle da się wymienić i jest to faktycznie proste?

2. Dokładnie kupiłem coś takiego: "[url=http://allegro.pl/kompletna-obudowa-iphone-3gs-3g-ramka-przyciski-hq-i2576841462.html]Kompletna OBUDOWA iPhone 3Gs 3G Ramka Przyciski HQ (2576841462) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url]" i tutaj kolejne zdjęcie: Dołączona grafika
A po prawej na dole to nie jest przypadkiem głośnik czy mi się coś pomyliło?

Dzięki

#4 servvis

servvis
  • 632 postów
  • SkądMokotów

Napisano 29 sierpnia 2012 - 15:50

1.Złącze fakt kwalifikuje się do wymiany. Jeśli lutujesz gorącym powietrzem lub podczerwienią to jest to 10min roboty, w innym przypadku w ogóle się za to nie bierz. 2. ok dock ma głośnik ,ale może być on uszkodzony, podmień go ze starej obudowy. Po prawej masz mikrofon, po lewej głośnik, lutowane na tych dwóch taśmach wychodzących z czarnego "pudełeczka":)

#5 wafello

wafello
  • 4 postów

Napisano 29 sierpnia 2012 - 16:02

1. Aż takim szpecem nie jestem żeby samemu wymienić to złącze, no i sprzętu też nie mam:) Pozostaje mi poszukać teraz jakiegoś serwisu w Małopolsce który to jest w stanie zrobić. Chociaż tel łapie zasięg WiFi ale później coś internet nie chce śmigać. 2. Tak zrobię i mam nadzieję że będzie działać:)

#6 servvis

servvis
  • 632 postów
  • SkądMokotów

Napisano 29 sierpnia 2012 - 16:10

1.W takim razie weź tel i połącz się z wifi przy routerze, jeśli nie będzie działać poprawnie to masz układ marvell(odpowiedzialny za wifi) do postawienia na nowo.

#7 wafello

wafello
  • 4 postów

Napisano 29 sierpnia 2012 - 16:45

1. WiFi raz działa, raz nie - przy routerze. Myślę że gdybym dobrze ustawił podpiął złącze i go jakoś unieruchomił to by działało. 2. Głośnik działa, dzięki:) 3. Pojawił się nowy problem. Aparat po włączeniu, na wyświetlaczu nie pokazuje obrazu lecz migające zielono, niebiesko, fioletowo paski szersze, węższe z góry na dół, mieniące się, bądź cały zielony wyświetlacz. Dopiero teraz o tym piszę bo telefon dopiero sprawdzam po złożeniu (nowa obudowa, bateria, wyświetlacz LCD i szybka). Ubiegłego roku w lipcu po kilku latach użytkowania nie przeżył dość solidego rzutu w szafę. Cały się połamał, a dopiero teraz zakupiłem nowe części. Być może aparat też uległ uszkodzeniu? Soft nowy zainstalowałem tj maxymalny jaki się da mieć na 3G. Zrobiłem redsn0wem JB od razu ale nie sprawdziłem czy aparat działa na czystym sofcie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych