Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 4 - brak sieci, szukam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dzinks

Dzinks
  • 3 postów

Napisano 28 sierpnia 2012 - 21:18

Witam serdecznie Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam do Was pytanie odnośnie mojego telefonu. Sprawa wygląda następująco: Telefon strasznie gubi zasięg (a właściwie to można powiedzieć że w ogóle go nie ma) pokazuje informację "Brak sieci" oraz "Szukam" po wyłączeniu i włączeniu telefonu czasem potrafi sieć złapać i trzyma aż do pewnego czasu (bliżej nie określonego - losowo) - ale kończy się to wszystko i tak brakiem sieci. Przykład - telefon nie łapie zasięgu -> odtworzenie w iTunes -> po wszystkim telefon się włączył oraz złapał sygnał -> po około 2 minutach użytkowania telefon traci sygnał. Czasami chodzi dłużej, można dzwonić i wysyłać sms-y. Na chwilę obecną nic nie pomaga: wł/wył. tryb samolot, wył. 3g, wył. dane sieci, zerowanie ustawień sieciowych, odtwarzanie w iTunes, wgrywanie czystego softa z shiftem przez iTunes, hard reset, wyłączenie włączenie telefonu. Oczywiście po niektórych zabiegach złapie sieć ale w tym momencie już nie zdążę nawet wykonać połączenia bo od razu gubi. Do telefonu wkładałem karty różnych operatorów - heya, plus, play, orange, t-mobile O telefonie: iphone 4 , iOS 5.1.1 , Baseband 04.12.01 , bez simlocka , telefon nie ma jailbreak-a, tel. nie jest na gwarancji Telefon był w serwisie gdzie stwierdzono że do wymiany antena gsm (wymiana anteny nic nie dała) Z góry dziękuje za pomoc. Łukasz

#2 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 29 sierpnia 2012 - 14:00

Czyli co, dałeś do serwisu, mieli naprawić, odebrałeś i nie naprawili i się pytasz na forum co dalej? Dobrze rozumiem?

#3 Dzinks

Dzinks
  • 3 postów

Napisano 29 sierpnia 2012 - 20:27

Dokładnie tak. Zdaje się forum jest od pomocy prawda? Skoro serwis błędnie zdiagnozował usterkę to może ktoś na forum miał podobny przypadek. To chyba normalne.... Tak po za tym nie wiem co chciałeś osiągnąć swoją odpowiedzią. Pozdrawiam

#4 michaelsign

michaelsign
  • 161 postów

Napisano 29 sierpnia 2012 - 23:30

Ręczne wybieranie operatora? Jak ściągnięty simlock?

#5 Dzinks

Dzinks
  • 3 postów

Napisano 30 sierpnia 2012 - 15:13

Ręczne wybieranie operatora nic nie daje. Telefon jest fabrycznie bez simlocka. Niestety na telefon już nie ma gwarancji :/

#6 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 01 września 2012 - 20:35

Najprościej będzie sprawdzić przekładając płytę główną do innej "czwóreczki". Mi zawsze pomagało to zdiagnozować czy uszkodzona jest płyta (moduł gsm w tym przypadku ?..) czy też podzespoły :)

#7 karmazynek

karmazynek
  • 5 postów

Napisano 06 września 2012 - 14:24

i jak udało się coś ustalić, mam ten sam problem

#8 cinciuk

cinciuk
  • 3 postów

Napisano 13 września 2012 - 12:12

Witam , Podepnę się bo mam ten sam problem :( Jedyna różniaca to taka, że telefon był przywieziony z USA i działał w sieci ATT. Ściągnięty zosatał simlock przez serwer Apple i kosztowało mnie to 450 zł. Iphone 4, 16GB. Soft IOS 5.1.1. Telefon dziala w sieci orange. W centrum miasta jest zasięg dochodzący nawet do maksa. Jednak ja mieszkam na obrzeżu i zasięg jaki mam to maks 1-2 kreski 3G, EDGE nie łapie wogóle :( W wielu miejscach gdzie nigdy nie miałem problemu z Iphone 3G moja 4-ka pokazuje BRAK SIECI.. Czy oznacza to , że ściągnięcie simlocka spowodowało że mogę telefon wywalić do śmieci? Będę wdzięczny za info.

#9 ixion

ixion
  • 347 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 września 2012 - 15:34

Cinciuk u ciebie mi to wygląda na problem z anteną skoro w mieście jest zasięg, ale dziwna sprawa że łapie 3G a EDGE nie, powinno być na odwrót raczej, wydaje się że w odu przypadkach mogą być uszkodzone moduły gsm, mogą ale nie muszą.

#10 cinciuk

cinciuk
  • 3 postów

Napisano 18 września 2012 - 09:41

ale dziwna sprawa że łapie 3G a EDGE nie, powinno być na odwrót raczej, .


Dokładnie, mnie też to mocno dziwi :(

Jeśli uszkodzony jest moduł GSM, to czy da się to wymienić? oraz czy duży jest koszt ? Czy przyczyną tego uszkodzenia mogła być wymiana obudowy? Wymieniałem obudowę, wziąłem podobno oryginalną i koszt wymiany to prawie 700zł. ( IP4 był stłuczony)

#11 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 20 września 2012 - 01:13

Dokładnie, mnie też to mocno dziwi :(

Jeśli uszkodzony jest moduł GSM, to czy da się to wymienić? oraz czy duży jest koszt ? Czy przyczyną tego uszkodzenia mogła być wymiana obudowy? Wymieniałem obudowę, wziąłem podobno oryginalną i koszt wymiany to prawie 700zł. ( IP4 był stłuczony)


Szklana obudowa nic nie znaczy :)
Zależy czy z metalową ramką wymieniałeś, to już inna sprawa (właśnie ona jest antenami w Iphone 4/4s od GSM/WIFI/BT).
Wejdź w ustawienia i wyłącz 3g jak będziesz w mieście gdzie masz full zasięg, jeśli E nie złapie Ci w ogóle - uszkodzony moduł gsm. Koszt naprawy jednak będzie tak duży, że nie sądzę by Ci się opłacało to robić biorąc pod uwagę że za ściągnięcie simlocka i zmianę obudowy zapłaciłeś 1150zł, jeszcze parę groszy i byś miał 4s :).

#12 cinciuk

cinciuk
  • 3 postów

Napisano 25 września 2012 - 18:39

Wymiana była bez anteny. Po wyłączeniu 3G w centru miasta zasięg EDGE był na full. Problem jest w pomieszczeniach. zasięg spada do 1-2 kresek a trzymając w dłoni często ucieka i pokazuje BRAK SIECI... Dzwoniłem do dwóch serwisów w trójmieście.. Wymiana modułu GPS to koszt około 450 zł, anteny około 200 zł więc bez tragedii.. Muszę się zebrać i zawieźć go do naprawy...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych