Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook 13 late 2006 brak podswietlenia matrycy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 bremen

bremen
  • 32 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 sierpnia 2012 - 11:25

Witam, Wiem ze na forum byl juz niejednokrotnie poruszany taki problem, lecz ze mna jest troche inaczej- po wlaczeniu komputera, ekran blyska i gasnie. Ponadto, kiedy skieruje sie na ekran jakies zrodlo swiatla (np z latarki), to widac ze system dziala normalnie- po prostu nie jest podswietlana matryca. Chetnie rozkrece komputer i wymienie co trzeba, gdyz na wymiane calej matrycy mnie nie stac. Czy ktos moze spotkal sie z podobnym problemem? Czy ktos wie jaki uklad jest odpowiedzialny za podswietlanie matrycy w macbooku 13 late 2006

#2 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2012 - 13:13

Chetnie rozkrece komputer i wymienie co trzeba, gdyz na wymiane calej matrycy mnie nie stac.

Hehe, bardzo proszę, otwórz matrycę i wymień świetlówkę albo przewód do niej, miłej pracy :D

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 18 sierpnia 2012 - 16:13

Podobnie jak kolega powyżej. Aby to zdiagnozować zakup poszczególne elementy na podmianę, wymień, a resztę sprzedaj. Albo udaj się do serwisu gdzie bez ryzyka wymienią to co potrzeba i udzielą gwarancję.

#4 bremen

bremen
  • 32 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 sierpnia 2012 - 16:39

Panowie, pomoc pierwsza klasa. Pytalem czy ktos juz takie czesci wymienial. Po co mam placic w serwisie za cos co moge zrobic sam (ponadto zabralo by mi to wiele zabawy).

#5 bercow

bercow
  • 618 postów

Napisano 18 sierpnia 2012 - 16:43

strzelam co do usterki, Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

#6 bremen

bremen
  • 32 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 sierpnia 2012 - 17:00

Dziekuje.

#7 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2012 - 17:05

Panowie, pomoc pierwsza klasa.
Pytalem czy ktos juz takie czesci wymienial. Po co mam placic w serwisie za cos co moge zrobic sam (ponadto zabralo by mi to wiele zabawy).


Dostałeś konkretną odpowiedź od renqien - czego więcej oczekujesz? Wymień świetlówkę (inwertery padają od zbyt dużego obciążenia przez świetlówkę) lub jej okablowanie - wiąże się to z rozmontowaniem matrycy. Nikt nic innego niż podał ci renqien i arvika nie podpowie.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#8 bremen

bremen
  • 32 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 sierpnia 2012 - 17:51

Zgadza sie- cos sobie uroilem w glowie czytajac wasze posty. Dzieki :P.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych