Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy ktoś używa nawigacji w iPadzie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarooo

jarooo
  • 349 postów
  • SkądTarnów

Napisano 17 sierpnia 2012 - 13:49

Nie wiem, czy posta umieściłem w odpowiednim dziale, bo dotyczy on zarówno hardware, software jak i akcesorium :) Mianowicie, przymierzam się do wymiany mojej nawigacji Garmin. Rozważam opcję zakupu programu nawigacyjnego (prawdopodobnie Automapy) do iPada. Jednak zastanawiam się, czy iPad nie będzie z kolei zbyt ogromny? Wiem, że istnieją uchwyty samochodowe dla iPada. W związku z tym zapytam, czy ktoś takowy używa? A najlepiej jakby ktoś używał i uchwytu i nawigacji... Albo wybijcie mi pomysł z głowy, sam nie wiem :) Jakiś program nawigacyjny kosztuje w granicach 70-90 Euro. W podobnych pieniądzach kupię jakieś osobne urządzenie do nawigacji, ale podejrzewam, że na ekranie iPada miałbym full wypas pełen komfort patrzenia na mapy :)

#2 BrinX

BrinX
  • 319 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 sierpnia 2012 - 13:53

Ja używam iPada 3 z Automapą i Sygiciem. Ogólnie co do uchwytu to nie miałem zaufania więc wymyśliłem "swój alternatywny uchwyt". Składa się on z 2 Proclipów i etui do iPada. Może na weekendzie coś nakręce - obfotografuję i się podzielę ze społecznością pomysłem.

#3 Kyniol_73

Kyniol_73
  • 24 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 sierpnia 2012 - 14:49

chętnie zobaczę to rozwiązanie :) Ja używam ipada 3 z Navigonem oraz Yanosikiem. Nawigon jest o tyle ciekawy że wystarczy wprowadzić punkt docelowy i zamknąć Ipada (znaczy case) nawigacja działa cały czas tzn komunikaty głosowe. Jest to jakieś rozwiązanie przy braku uchwytu. Na szybe nie radze bo policja moze sie doczepić że tv się zamontowało :) i zasłania zbyt dużo przedniej szyby

#4 jarooo

jarooo
  • 349 postów
  • SkądTarnów

Napisano 17 sierpnia 2012 - 15:39

Ja używam iPada 3 z Automapą i Sygiciem. Ogólnie co do uchwytu to nie miałem zaufania więc wymyśliłem "swój alternatywny uchwyt". Składa się on z 2 Proclipów i etui do iPada. Może na weekendzie coś nakręce - obfotografuję i się podzielę ze społecznością pomysłem.


Super, właśnie myślę o Automapie, tylko na wszystkich zrzutach jest pokazana nawigacja w trybie 3D. Mógłbyś wrzucić screenshoty z ekranu Automapy w 2D, jaki jest zakres widzialności na iPadzie?
I jakbyś mógł pokazać jak rozwiązałeś kwestię montażu w samochodzie.

#5 AdamDz

AdamDz
  • 376 postów
  • SkądEsbjerg Dania

Napisano 17 sierpnia 2012 - 16:33

Widzę że masz iPhone, nie będzie sprytniej w nim nawigować? u mnie się sprawdza, no chyba że masz dużo miejsca w samochodzie:)

#6 jarooo

jarooo
  • 349 postów
  • SkądTarnów

Napisano 18 sierpnia 2012 - 10:06

Widzę że masz iPhone, nie będzie sprytniej w nim nawigować? u mnie się sprawdza, no chyba że masz dużo miejsca w samochodzie:)


Nie lubię takiego rozwiązania. Po pierwsze dla mnie to jednak zbyt mały ekran, a szybę mam dość daleko od oczu, po drugie nie lubię kiedy mam włączoną nawigację i co 10 minut ktoś do mnie dzwoni :)

#7 jarooo

jarooo
  • 349 postów
  • SkądTarnów

Napisano 30 sierpnia 2012 - 15:27

Właśnie zakupiłem na próbę Automapę na iPhone'a na tydzień. W weekend jadę po Beskidzie Niskim pojeździć, to przetestuję jej działanie :) Póki co, "na sucho" wygląda bardzo ładnie i wydaje się być dopracowana. Jak się sprawdzi jako software, to będę miał zagwózdkę, czy pozostać przy iPhonie, czy też próbować instalować telewizor w samochodzie (iPad) :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych