Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 13" 2012 - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#1 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 sierpnia 2012 - 12:49

Ma ktoś? Jak wydajność w porównaniu do innego MBP? Ja się przymierzam do przesiadki z MBA na najmocniejszego MBP :) Zapraszam do dyskusji.

#2 Wojtek7777

Wojtek7777
  • 69 postów
  • SkądPleszew

Napisano 12 sierpnia 2012 - 21:08

Radzę ci szybko poprawić błędy, a jeśli chodzi o pytanie to myślę że w stosunku do twojego obecnego MBA nie będzie to jakiś olbrzymi skok wydajnościowy, szczególnie jeśli chodzi o grafikę.

#3 hemik94

hemik94
  • 80 postów

Napisano 12 sierpnia 2012 - 21:17

Ma ktoś? Jak wydajność w poruwnaniu do innego MBP? Ja się przymierzają do przesiadki z MBA na najmocniejszy MBP :)

Zapraszam do dyskusji.


Nie rozumiem wogole jak mozna kupic mabooka pro, macbook air jest w tej samej cenie a oferuje dysk ssd, lepszy ekran lzejsza i mniejsza konstrukcja, power nap do tego 8gb ramu i mamy perfekcyjny komputer. Macbook pro ma ta sama grafike kupe niepotrzebnych portow, superdrive, swiatelko na baterie i tylko szybszy procesor... do tego trzeba wymienic dysk na ssd i dokupic 16gb ramu parodia...

#4 Wojtek7777

Wojtek7777
  • 69 postów
  • SkądPleszew

Napisano 12 sierpnia 2012 - 21:30

Nie rozumiem wogole jak mozna kupic mabooka pro, macbook air jest w tej samej cenie a oferuje dysk ssd, lepszy ekran lzejsza i mniejsza konstrukcja, power nap do tego 8gb ramu i mamy perfekcyjny komputer. Macbook pro ma ta sama grafike kupe niepotrzebnych portow, superdrive, swiatelko na baterie i tylko szybszy procesor... do tego trzeba wymienic dysk na ssd i dokupic 16gb ramu parodia...


Właściwie nic dodać, nic ująć.

#5 seeadv

seeadv
  • 688 postów

Napisano 12 sierpnia 2012 - 21:39

MBP w zasadzie ma sens ale tylko wersja 15'' z lepszym GPU. Jeśli ktoś się zastanawia nad MBP 13 i nie chce MBA 13 (2012) to chyba działa na niego magiczne słowo Pro i nic więcej.

#6 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 sierpnia 2012 - 10:34

Działa na mnie brak rozbudowy w MBA, małe dyski. Pro oferuje mi szybszy procek i nowe Intel HD 4000. Oczywiście mam zamiar kupić najmocniejszą wersje.

#7 seeadv

seeadv
  • 688 postów

Napisano 13 sierpnia 2012 - 11:45

No to kupujesz dysk zewnętrzny na USB 3.0 (albo NAS) i problem załatwiony. Zresztą w MBA możesz SSD wymienić, RAMu się nie da więc warto kupić z 8GB (więcej do MBP 13 też nie ma najmniejszego sensu wkładać). MBA 2012 ma przecież taki sam GPU: HD 4000 i w MBA z 8GB RAM GPU ma 512 MB RAMu dla siebie, podobnie jak w MBP 13'' z taką samą ilością RAMu. Do MBP koniecznie musisz dokupić SSD aby miał szansę konkurować z MBA, ze zwykłym HDD 5400rpm czy nawet hybrydą 7200rpm nie ma najmniejszych szans przy MBA 2012. CPU w MBP jest faktycznie szybszy, ale musiałbyś pracować ciągle na maksymalnych obrotach aby odczuć różnicę w czasie wykonywania zadań przez MBP i MBA. Sumarycznie MBP wyjdzie Ci drożej, jest cięższy i ma kiepską matrycę (1280x800 vs 1440x900 to duża różnica). Jak już chcesz najmocniejszą wersję MBP 13 to możesz sobie do MBA też wsadzić 512GB SSD, 8GB RAM i procek i7 2.0 GHz ale to w obu przypadkach już koszt na tyle duży, że warto za rMBP się rozejrzeć.

#8 Koyot

Koyot
  • 947 postów

Napisano 13 sierpnia 2012 - 13:32

I zrobił się śmietnik. Trzymajcie się tematu i piszcie o doświadczeniach z MBP 2012. Brak sensu więcej niż 8GB ramu? Przy 8 to już dzisiaj może być słabo, a co będzie w przyszłym roku? Airowcy do wylewania swoich żali mają już wątek: http://myapple.pl/ja...acbook-pro.html MBP jest po prostu dla bardziej wymagających i tyle.

#9 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 13 sierpnia 2012 - 14:01

MBP jest po prostu dla bardziej wymagających i tyle.


W szczególności 13'' "Pro"...
Miałem model i7 ale Early 2011, nie polecam jako jedyny komputer bo ma tragiczny ekran i słabe GPU, procesor także 2 rdzenie.

Procesor choć i7 to tylko dual core, jedynie modele 15' mają quad. Jeżeli chce się wydajności to 2 rdzenie i HD4000 tego nie zapewni, jedynym rozwiązaniem jest quad i dedykowana karta graficzna.

13'' byłoby ciekawym rozwiązaniem ale jeżeli miałby Retine, 1280x800 to marna rozdzielczość.

Nie wspomnę że 15'' MBPr jest bardziej przenośne od 13'' Pro.

#10 Koyot

Koyot
  • 947 postów

Napisano 13 sierpnia 2012 - 14:34

W szczególności 13'' "Pro"...
Miałem model i7 ale Early 2011, nie polecam jako jedyny komputer bo ma tragiczny ekran i słabe GPU, procesor także 2 rdzenie.

Procesor choć i7 to tylko dual core, jedynie modele 15' mają quad. Jeżeli chce się wydajności to 2 rdzenie i HD4000 tego nie zapewni, jedynym rozwiązaniem jest quad i dedykowana karta graficzna.


Ktoś tu mówił kiedyś, że cyferki go nie jarają.

Wszyscy wiemy, że Ci bardzo potrzebne 4 rdzenie w komputerze i bez tego się nie da (właśnie czemu 2 rdzenie nie dawały rady?). Nie wiem natomiast po co piszesz o 15" w wątku o 13".

13'' byłoby ciekawym rozwiązaniem ale jeżeli miałby Retine, 1280x800 to marna rozdzielczość.

Nie wspomnę że 15'' MBPr jest bardziej przenośne od 13'' Pro.


Krążą plotki, że retina w 13" będzie wyostrzeniem rozdziałki 1280x800 tak jak to było odpowiednio w 15". Więc w pełnej jakości nie zyska się obszaru roboczego. O tym pisałem już wcześniej - dla mnie taki argument to tylko dla ofiar reklamy. Chyba na ekranie laptopa nie pracuje się non-stop, do pracy podłączysz sobie porządny monitor (jeśli jesteś trochę bardziej wymagający).

Twoje 15" jest chudsze, ale nadal większe. Mówimy o 13".

Od miesiąca mam Della Precision 17" - w kwestii wydajności, to... MBPr może sobie tylko pomarzyć. Ale służy do pracy, nie zabawy :)

#11 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 13 sierpnia 2012 - 14:42

Ktoś tu mówił kiedyś, że cyferki go nie jarają.

Wszyscy wiemy, że Ci bardzo potrzebne 4 rdzenie w komputerze i bez tego się nie da (właśnie czemu 2 rdzenie nie dawały rady?). Nie wiem natomiast po co piszesz o 15" w wątku o 13".



Krążą plotki, że retina w 13" będzie wyostrzeniem rozdziałki 1280x800 tak jak to było odpowiednio w 15". Więc w pełnej jakości nie zyska się obszaru roboczego. O tym pisałem już wcześniej - dla mnie taki argument to tylko dla ofiar reklamy. Chyba na ekranie laptopa nie pracuje się non-stop, do pracy podłączysz sobie porządny monitor (jeśli jesteś trochę bardziej wymagający).

Twoje 15" jest chudsze, ale nadal większe. Mówimy o 13".

Od miesiąca mam Della Precision 17" - w kwestii wydajności, to... MBPr może sobie tylko pomarzyć. Ale służy do pracy, nie zabawy :)


Nie chce mi się komentować ale muszę.

Cyferki mnie nie jarają ale jak film na 13' konwertuje się w godzinę a na MBPr 30 minut to o czymś świadczy. Nie interesuje mnie ile ma GHz ważne żeby dobrze działał.

Retina w 15'' jest wyostrzeniem do 1440x900 ale poprzez skalowanie zwiększa się do 1920x1200 więc twój wpis jest tyle warty co nic. W MBP 13' zapewne też będzie opcja skalowania do ok 1680x1050.

Rozumiem że do pracy np wyjazd poza Polskę też bierzesz ekran...?

Ciekaw jestem tego Della który jest wydajniejszy od MBPr 2.6GHz, tak się składa że tegoroczne MBPr są bardzo wydajnymi jednostkami.

#12 Koyot

Koyot
  • 947 postów

Napisano 13 sierpnia 2012 - 16:52

Nie chce mi się komentować ale muszę.


Trzeba było nie zaczynać ze mną dyskusji.

Cyferki mnie nie jarają ale jak film na 13' konwertuje się w godzinę a na MBPr 30 minut to o czymś świadczy. Nie interesuje mnie ile ma GHz ważne żeby dobrze działał.


Co to za konwersja? Chętnie przetestuję. Bo dla mnie to brzmi jak bajki niestety.

Retina w 15'' jest wyostrzeniem do 1440x900 ale poprzez skalowanie zwiększa się do 1920x1200 więc twój wpis jest tyle warty co nic. W MBP 13' zapewne też będzie opcja skalowania do ok 1680x1050.

Rozumiem że do pracy np wyjazd poza Polskę też bierzesz ekran...?


O ekranie już się dużo rozpisałem, nie chce mi się powtarzać. Skalowanie obrazu 1980x1200 do wyższej rozdzielczości nie jest ostrym obrazem. To, że tego nie widzisz, to inna sprawa, widocznie nie wykorzystujesz ekranu w taki sposób, żeby się z tym spotkać.

Ciekaw jestem tego Della który jest wydajniejszy od MBPr 2.6GHz, tak się składa że tegoroczne MBPr są bardzo wydajnymi jednostkami.


Czasem warto spojrzeć na konkurencję. Zobaczysz, że warto tak jak z SGS3 - pamiętam, że byłeś wielkim przeciwnikiem wszystkiego co nie apple. W Dellu siedzi sobie i7 z serii Extreme, 32 GB ramu, karta Quadro 4000M. SSD w drodze, na razie dwa będą (oczywiście w macierzy RAID0, więc wydajność prawie dwa razy wyższa niż MBP). Docelowo jak się uda, to będą 3 dyski. Jeśli chodzi o kolory, to retina leży i kwiczy: AnandTech - The next-gen MacBook Pro with Retina Display Review - 67% Adobe RGB? To gorzej niż Hi-Ress Early 2011 MBP. W Dellu 17" FullHD IPS ma 110%: Dell M6600 IPS Panel Review

Nadal lubię apple, ale za podobne pieniądze mam stację roboczą, a nie zabawkę :)

#13 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 sierpnia 2012 - 17:17

Mac Benchmarks - Geekbench Browser

Pro 13" 2012 7821

Air 13 2012 6872

#14 hemik94

hemik94
  • 80 postów

Napisano 13 sierpnia 2012 - 17:33

I zrobił się śmietnik. Trzymajcie się tematu i piszcie o doświadczeniach z MBP 2012. Brak sensu więcej niż 8GB ramu? Przy 8 to już dzisiaj może być słabo, a co będzie w przyszłym roku? Airowcy do wylewania swoich żali mają już wątek: http://myapple.pl/ja...acbook-pro.html MBP jest po prostu dla bardziej wymagających i tyle.


>MBP jest po prostu dla bardziej wymagających i tyle

popatrz na to i powiedz logicznie ktore jest lepsze

Macbook Air: | Macbook Pro:
+Lepsza rozdzielczosc -Slabsza rozdzielczosc
+Dysk SSD na starcie -Dysk 500gb 5400 rpm
-Tak samo 4gb ramu na starcie -Tez 4gb ramu
+Power Nap -Brak tego ficzera
-Wieksza mobilnosc i ogolny wyglad komputera -Ciezszy i trudniejszy w uzytkowaniu
-1.8GHz procek +2.5GHz jedyny plus komputera "Pro"
+Brak duzej ilosci nie potrzebnych portow +Wiecej portow
+Brak superdrive ktorego i tak nikt nie uzywa -Superdrive
-Ta sama grafika -Ta sama grafika
-Brak mozliwosci upgradu + mozna samemu dodac ssd/ram
No ale czy komputer ma sluzyc do pracy zaraz po wyjeciu z pudelka czy do odkladania wiecej kasy i dodawaniu ramu, i dysku SSD ktory powinien byc w standardzie ? nie mowiac ze dysk powinien byc przynajmniej 7200 rpm.

>W Dellu siedzi sobie i7 z serii Extreme, 32 GB ramu, karta Quadro 4000M.
>Nadal lubię apple, ale za podobne pieniądze mam stację roboczą, a nie zabawkę
To wkoncu mowimy o 17" czy 13" bo sie gubisz, jezeli porownujesz MBPR to wez przynajmniej komputer o tych samych rozmiarach a nie o 2" i 1.5 kg wiekszego laptopa ktory wyglada jak kaloryfer i trzyma na baterii moze 30 minut.

@@@@@@UP
Jezeli wezmiesz pod uwage podstawowa konfiguracje o ktorej caly czas mowimy jest to roznica 600 punktow i co dalej nie zmienia faktu ze nie masz dysku SSD, power nap, lepszej rozdzielczosci i komputera o rozmiarach kartki A4.

#15 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 13 sierpnia 2012 - 18:28

Użytkownik to typowy ''user krytyk'' który chyba nigdy nie miał styczności z MacBook-iem Retina... Tekst z słabą jakością skalowania mnie rozwalił. A porównanie kloca 17'' to już żenada.

#16 Koyot

Koyot
  • 947 postów

Napisano 13 sierpnia 2012 - 21:01

>MBP jest po prostu dla bardziej wymagających i tyle

popatrz na to i powiedz logicznie ktore jest lepsze

Macbook Air: | Macbook Pro:
+Lepsza rozdzielczosc -Slabsza rozdzielczosc
+Dysk SSD na starcie -Dysk 500gb 5400 rpm
-Tak samo 4gb ramu na starcie -Tez 4gb ramu
+Power Nap -Brak tego ficzera
-Wieksza mobilnosc i ogolny wyglad komputera -Ciezszy i trudniejszy w uzytkowaniu
-1.8GHz procek +2.5GHz jedyny plus komputera "Pro"
+Brak duzej ilosci nie potrzebnych portow +Wiecej portow
+Brak superdrive ktorego i tak nikt nie uzywa -Superdrive
-Ta sama grafika -Ta sama grafika
-Brak mozliwosci upgradu + mozna samemu dodac ssd/ram
No ale czy komputer ma sluzyc do pracy zaraz po wyjeciu z pudelka czy do odkladania wiecej kasy i dodawaniu ramu, i dysku SSD ktory powinien byc w standardzie ? nie mowiac ze dysk powinien byc przynajmniej 7200 rpm.

>W Dellu siedzi sobie i7 z serii Extreme, 32 GB ramu, karta Quadro 4000M.
>Nadal lubię apple, ale za podobne pieniądze mam stację roboczą, a nie zabawkę
To wkoncu mowimy o 17" czy 13" bo sie gubisz, jezeli porownujesz MBPR to wez przynajmniej komputer o tych samych rozmiarach a nie o 2" i 1.5 kg wiekszego laptopa ktory wyglada jak kaloryfer i trzyma na baterii moze 30 minut.

@@@@@@UP
Jezeli wezmiesz pod uwage podstawowa konfiguracje o ktorej caly czas mowimy jest to roznica 600 punktow i co dalej nie zmienia faktu ze nie masz dysku SSD, power nap, lepszej rozdzielczosci i komputera o rozmiarach kartki A4.


Fajne porównanie. Musiałeś się trochę napracować.

Co kto lubi. Nie od dziś wiadomo, że z założenia Air miał być super mobilny i długo działać na baterii, a "Pro" być wydajniejszą wersją. Spójrz jednak, że autor wątku chce zakupić topową 13", więc potrzebuje wydajności. A jeśli już o niej mowa. Mam w jednym swoim MBP 13" 16 GB ramu i 2 dyski SSD w macierzy RAID0. Czy coś takiego można zrobić w Air? Czy tak ulepszonego MBP można porównywać z topowym Air?

Od kiedy laptopy mają już zadowalającą moc obliczeniową, dużo osób kupuje je do pracy. Również bardziej zaawansowani użytkownicy. I w mniejszych na ekran raczej nie patrzą - to tylko dodatek do użytku na zewnątrz. Chociaż trzeba przyznać, że tu Air przoduje. I to nawet logiczne - został stworzony do użytkowania w terenie, więc jego ekran będzie używany o wiele częściej.

Nie ma co się nakręcać i udowadniać jak to bardzo Air jest "lepszy" od MBP. Bo potencjalną rakietą nie jest, przewagę ma w mobilności.

Użytkownik to typowy ''user krytyk'' który chyba nigdy nie miał styczności z MacBook-iem Retina...
Tekst z słabą jakością skalowania mnie rozwalił.

A porównanie kloca 17'' to już żenada.


Haha. Ty mnie rozśmieszasz jeszcze bardziej. Więcej wielokropków w swoich wypowiedziach!

Czekałem długo na retinę, testowałem kiedy tylko mogłem i niestety zawiodłem się. Może kiedyś jak go bardziej dopracują, to się skuszę, ale nie jako maszynka do pracy. Do zabawy może być niezła.

Myślałem, że się trochę wyleczyłeś ze ślepego "fanboystwa" apple. Kto kiedyś mówił o klocach samsungach galaxy? Jakie one wielkie, plastikowe? Klocowate? Żenada? Znajdzie się mnóstwo osób, które powiedzą, że 15" to już mało mobilne jest i co, powiesz im, że nie mają racji, bo Ty tak myślisz?

Rzeczowo przedstawiłem swój punkt widzenia, ale widzę, że koniecznie chcecie mnie przekonać do swoich. Widać nie wszyscy mają takie potrzeby jak Wy, chłopaki. Także zamiast robić śmietnik (ktoś musiał to powiedzieć), to może jednak warto by było dopasować się do tematu wątku?

Nie, MacBookPro 13" jest beznadziejny, bo mi nie odpowiada! MacBook Air jest taki przyszłościowy, bo jest piękny, cieniutki i chcę tylko robić tylko to, na co Apple w nim pozwala! I wszyscy kupujcie Airy tak jak ja!



#17 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 sierpnia 2012 - 21:12

>MBP jest po prostu dla bardziej wymagających i tyle

popatrz na to i powiedz logicznie ktore jest lepsze

Macbook Air: | Macbook Pro:
+Lepsza rozdzielczosc -Slabsza rozdzielczosc
+Dysk SSD na starcie -Dysk 500gb 5400 rpm
-Tak samo 4gb ramu na starcie -Tez 4gb ramu
+Power Nap -Brak tego ficzera
-Wieksza mobilnosc i ogolny wyglad komputera -Ciezszy i trudniejszy w uzytkowaniu
-1.8GHz procek +2.5GHz jedyny plus komputera "Pro"
+Brak duzej ilosci nie potrzebnych portow +Wiecej portow
+Brak superdrive ktorego i tak nikt nie uzywa -Superdrive
-Ta sama grafika -Ta sama grafika
-Brak mozliwosci upgradu + mozna samemu dodac ssd/ram
No ale czy komputer ma sluzyc do pracy zaraz po wyjeciu z pudelka czy do odkladania wiecej kasy i dodawaniu ramu, i dysku SSD ktory powinien byc w standardzie ? nie mowiac ze dysk powinien byc przynajmniej 7200 rpm.

>W Dellu siedzi sobie i7 z serii Extreme, 32 GB ramu, karta Quadro 4000M.
>Nadal lubię apple, ale za podobne pieniądze mam stację roboczą, a nie zabawkę
To wkoncu mowimy o 17" czy 13" bo sie gubisz, jezeli porownujesz MBPR to wez przynajmniej komputer o tych samych rozmiarach a nie o 2" i 1.5 kg wiekszego laptopa ktory wyglada jak kaloryfer i trzyma na baterii moze 30 minut.

@@@@@@UP
Jezeli wezmiesz pod uwage podstawowa konfiguracje o ktorej caly czas mowimy jest to roznica 600 punktow i co dalej nie zmienia faktu ze nie masz dysku SSD, power nap, lepszej rozdzielczosci i komputera o rozmiarach kartki A4.



Dysk SSD na starcie? I co z tego jak nie wymienny? 4GB RAM? Pro ma 8GB rozbudowa do 16GB.
Lepszy ogólny wygląd komputera - wygraleś tym tekstem...
Jakie porty są nie potrzebne? Mi są wszystki z Pro.
Super drive? Wywalasz i masz lżejszy komputer, albo wkładasz zamiast niego drugi dysk.
Procek 1.8? Śmiech na sali, ja jak chce wziąć Apro to tylko ten najmocniejszy...
Trudniejszy w użytkowaniu? Ucieka jak go dotykasz?...

#18 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 13 sierpnia 2012 - 21:27

@Laz Bierz Retine, sam miałem podobny dylemat i uwierz że się nie zawiedziesz. Ale to Twoja decyzja i nie będę naciskał. Pamiętaj że 13'' to tylko dual core.

#19 seeadv

seeadv
  • 688 postów

Napisano 13 sierpnia 2012 - 21:52

Dysk SSD na starcie? I co z tego jak nie wymienny? 4GB RAM? Pro ma 8GB rozbudowa do 16GB.
.


SSD w MBA jest jak najbardziej wymienny, tylko niestandardowy.
RAMu nie wymienisz, ale od tego jest opcja 8GB.

Po co do MBP 13'' 16GB RAM jak wąskim gardłem będzie i tak dwurdzeniowy procesor i dysk (a nawet jak wymienisz na SSD to dwa rdzenie z 16GB RAMu użytku nie zrobią).
A skoro potrzebujesz 16GB RAMu do pracy to na pewno nie rysowania wykresów w Numbers, więc moim zdaniem 15'' MBP z czterema rdzeniami i lepszym GPU z 16GB RAMu będzie odpowiedni (albo rMBP).

#20 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 sierpnia 2012 - 13:07

SSD w MBA jest jak najbardziej wymienny, tylko niestandardowy.
RAMu nie wymienisz, ale od tego jest opcja 8GB.

Po co do MBP 13'' 16GB RAM jak wąskim gardłem będzie i tak dwurdzeniowy procesor i dysk (a nawet jak wymienisz na SSD to dwa rdzenie z 16GB RAMu użytku nie zrobią).
A skoro potrzebujesz 16GB RAMu do pracy to na pewno nie rysowania wykresów w Numbers, więc moim zdaniem 15'' MBP z czterema rdzeniami i lepszym GPU z 16GB RAMu będzie odpowiedni (albo rMBP).


Nie dość, ze nie standardowy to jeszcze w zabójczej cenie.

16GB ram nie potrzebuję NARAZIE, ale mam w miniaczu 8GB i to jest zdecydowanie za mało.

#21 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 14 sierpnia 2012 - 13:31

Laz, na allegro poszukaj aukcji na nowe MBP 15 podstawowa wersje. Mozna go kupic od reki w Polsce juz za 7699 zl. Do tego co potrzebujesz bedzie najlepszy zarowno cenowo jak i w kwestii mozliwosci rozbudowy.

#22 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpnia 2012 - 11:42

U mnie już pozamiatane padło na MBP 13" 2.9Ghz, 8GB RAM i HD 4000. Kupuje na dniach a potem za niedługo dorzucę 16GB ramu, wymontuje super drive i wstawie zamiast niego SSD :) Skusiełem się się śmieszną ceną od zaufanego źródła.

#23 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 15 sierpnia 2012 - 11:56

Uparłeś się na tego MBP 13''. Jak ekran będzie odpowiadał to będziesz zadowolony.

#24 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpnia 2012 - 11:57

A tam jak nie to sprzedam i wyrwe Retine. Wyrwałem go za 5700 ;) i nie od johnyvodka i nie z allegro.

#25 Koyot

Koyot
  • 947 postów

Napisano 15 sierpnia 2012 - 12:55

Potem wrzuć tu jakieś doświadczenia z tym sprzętem, bo jeszcze żadne widzę, że nie padły :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych