Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV, problem z funkcją AirPlay ( bardzo słaba jakość ).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 10 sierpnia 2012 - 15:45

Witam! Dziś odebrałem Apple TV 3 gen zamówionego w Cortland. Wszystkie opcje ładnie działają, YouTube, WSJ itp. Jednak problem pojawia się z AirPlay przez iPada. Otóż jakość zrzutu ekranu jest brzydka, małej jakości, ale jest płynnie jeśli chodzi o menu. Gdy wchodzę w jakąkolwiek grę jakość jest okropna, zaczyna się ciąć tak jakby było bardzo mało FPS. Jestem zły, jaa to może być przyczyna? P.S Po wyjściu z gry, ekran przez kilka sekund staje się równie brzydki i rozpikselowany. Pozdrawiam.

#2 a11

a11
  • 511 postów

Napisano 10 sierpnia 2012 - 17:27

Update softu w Apple TV/iPadzie?

#3 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 10 sierpnia 2012 - 17:37

Jest najnowszy. Czy to może być przez internet? Obecnie jest około 6 Mb/s. U przyjaciela jest około 10 i śmiga dobrze.

#4 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 10 sierpnia 2012 - 17:45

Internet nie ma tu nic do rzeczy, tylko twój Lan/wifi. Albo coś jest nie tak z konfiguracją, albo tak jak koledzy napisali wcześniej update softu, szczególnie na appleTV. Ja miałem ten sam problem z AirPlay i pomógł update aTV do najnowszej wersji. Skoro piszesz, że na ipadzie i na aTV masz najnowszy, to szukaj problemu w swojej sieci.

#5 cidik

cidik
  • 317 postów

Napisano 10 sierpnia 2012 - 19:14

a zabezpieczenie sieci ?

#6 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 10 sierpnia 2012 - 20:49

Pierwsze słysze o zabezpieczeniu. Router jest na hasło :). Oprogramowanie aTV jest raczej najnowsze, bo dziś kupiłem. Może zaktualizować oprogramowanie telewizora? Jeżeli to nie pomoże, to może zadzwonić do dostawcy internetu? To internet miejscowy tylko w moim mieście.

#7 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 10 sierpnia 2012 - 21:09

To, że dzisiaj kupiłeś wcale nie oznacza najnowszego softu na aTV ;) Dla świętego spokoju sprawdź w menu opcje - ogólne - urządzenie. Poprzedni soft miał właśnie podobny bug związany z AirPlay w aTV, najnowszy soft to 5.0.2 dla aTV i on właśnie problem przycinania rozwiązuje.

#8 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 10 sierpnia 2012 - 22:08

Oprogramowanie było 5.0, teraz jest 5.0.2 i jest różnica. Ale i tak daleko tu mowa o płynności i jakości. A patrzyłem na YouTube i tam jak puścili Reall Racing czy tym podobne to było płynnie i bardzo ładnie, tu co najwyżej jakość SD, cyfrowa. Co mam poradzić?

---------- Wpis dodano o 23:08 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:40 ----------

Robiłem przed chwilą speed test internetu i download jest 9,55 Mb/s, upload 1,50 oraz ping 35. Wcześniej miałem 6 Mb/s i ogromny ping 90 (jakieś 4 h temu).

#9 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 10 sierpnia 2012 - 22:14

Ale co ty się tak uczepiłeś tego internetu? Przecież AirPlay działa lokalnie po wifi, a nie przez internet. Jak już bardzo chcesz testować, to spinguj z ipada, adres ip aTV. Ta jakość sd to tylko przy klonowaniu AirPlay, czy także przy wysyłaniu filmu z ipada, BEZ włączonego klonowania?

#10 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 07:05

Ale przecież Wi-Fi jest przez mój internet, tak? Przecież jak odłączę router to nie ma żadnego Wi-Fi. Jak wysyłałem film z iTunes z komputera to nie było żadnego problemu, jakość była bardzo łada. Jak włączę klonowanie i filmik przez iPada też nie ma przycięć. Jakość SD, albo gorsza pojawia się przy AirPlay głównie na pulpicie startowym iPada (oczywiście na telewizorze), ikony są okropne oraz w grach. Taki efekt jest tylko przy klonowaniu iPada, nie mam 4s więc nie mogę sprawdzić, ale to raczej nie ma nic do siebie.

#11 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 07:25

Internet NIC do tego nie ma. Zrozum. Możesz wyłączyć połączenie z internem, a sieć domowa będzie dalej działać, bo to router nią zawiaduje. Nie musisz mieć nawet internetu w domu, by twoje urządzenia komunikowały się ze sobą sprawnie. Problem leży w routerze IMHO.

#12 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 07:26

Od godziny 12:00 w nocy do 8:00 rano mam internet około 20 Mb/s i przy ustawieniu aTV na 720 p Asphalt się nie ciął tak bardzo i jakość jest ciut lepsza, ale daleko do tego co ma być. Ale skoro mówisz, że to nie ma nic z internetem.

#13 kriski

kriski
  • 43 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 sierpnia 2012 - 07:34

Ja bym upatrywał problemu w ustawieniach TV. Ja miałem taki probrlem z odbiorem w Samsungu seria 8.

#14 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 07:51

Sprawdziłem, rzeczywiście działa bez internetu więc to wykluczam. Albo router jest zły, albo aTV uszkodzone, allbo kabel HDMI zły, albo telewizor zły.
Mam samsunga telewizor, o jakich ustawieniach masz na myśli?

Dla szczegółu podam modele sprzętów:

Telewizor: Samsung PS50B430
Router: TL-WR941ND (http://www.tp-link.c...TL-WR941ND#over)
Kabel HDMI: Techlink 640201 (http://www.techlink....product_id=3282).

Standardy bezprzewodowe:
IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b
11n: do 300Mb/s (dynamicznie)
11g: do 54Mb/s (dynamicznie)
11b: do 11Mb/s (dynamicznie)

A na stronie pomocy od Apple jest napisane:

Sieć bezprzewodowa 802.11a, 802.11g lub 802.11n


Powinno się zgadzać chyba?

#15 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 10:13

Filmy wyglądają ok, bo nie są klonowane na telewizor, tylko streamowane przez AirPlay w swojej natywnej rozdzielczości. Natomiast sam pulpit ipada jest już klonowany na telewizor pixel do pixela. Tak się zastanawiam czy ta niska jakość pulpitu u ciebie nie wynika z faktu, że wyświetlasz go na 50 calowym telewizorze z rozdzielczością HDReady. Co do gier to są dwa rodzaje. Pierwsza grupa jest poprostu klonowana na telewizor, tak jak pulpit ipada i wygląda to średnio, druga grupa jest przygotowana pod klonowanie (wyświetlając na tv obraz, a na ipadzie panel sterowania) i te gry z drugiej grupy wyglądają bardzo dobrze. Sprawdzałeś takie tytuły jak Real Racing 2 HD lub Sky Gamblers? Dobrze by było jak byś zobaczył coś z tych tytułów i dał znać, czy na nich jakość też jest do niczego.

#16 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 10:23

No właśnie w tym problem, że Asphalt 7 HD jest tak jak RR2. Na ekranie jest gra, a na iPadzie jest "pilot" do niej. Już nie wiem co robić :/

#17 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 10:24

Asphalt się nie ciął tak bardzo i jakość jest ciut lepsza, ale daleko do tego co ma być.


Który Asphalt? Czyżby 6? On akurat na airplayu tnie bardzo często, i to raczej nie zależy od niego, bo inne ładniejsze gry działają płynniej.

#18 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 10:27

Asphalt 7. Tak to nie mam gier takich. Ale u przyjaciela podpiąłem pod TV i ładnie to szło, choć na 720p a ma TV fHD. Przy 1080p gra zaczęła się ciąć.

---------- Wpis dodano o 11:27 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:26 ----------

Może uda mi się zrobić zdjęcie jakości obrazu.

#19 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 10:28

No to grzeb w routerze w ustawieniach wifi u siebie w takim razie. Bo jakość, jakością i zależy od czegoś innego, ale kwestia przycinania jest powiązana z wifi

#20 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 11:09

A router jest potrzebny do tego? Sam aTV i sam iPad nie mogą się połączyć ze sobą? O jakich ustawieniach w routerze masz na myśli?

#21 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 12:17

Heh wogóle nie łapiesz działania sieci co?
Ogólnie to tak, musi być router, który tworzy sieć, do sieci podpinają się inne urządzenia, a cała wymiana danych pomiędzy nimi przechodzi przez router, to w skrócie.
Co do ustawień, to w panelu administracyjnym routera, pozmieniaj następujące ustawienia w zakładce wireless i sprawdź efekt:
Mode : ustaw na 11n only. Zwiększysz przepustowość, ale starsze urządzenia mogą się po wifi nie podączyć.
Channel : jak znam życie masz ustawione na auto, zmień na jakiś inny, będziesz miał bodajże 13 do wyboru.
Channel width: standardowo jest auto, sprawdż jak będzie na 20 mhz.
Opcję maxtaxrate ustaw na 300mbps.
W zakładce wireless advanced włącz opcję WMM

#22 xgrey

xgrey
  • 91 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 sierpnia 2012 - 12:18

Może to kwestia słabego routera, odległości od niego lub też zakłóceń innych sieci. Do takich zabaw najlepiej by kupić router z obsługą sieci 5GHz. Jak masz tez możliwość to podepnij ATV kablem z routerem i zobacz czy będzie lepiej.

#23 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 15:04

Heh wogóle nie łapiesz działania sieci co?
Ogólnie to tak, musi być router, który tworzy sieć, do sieci podpinają się inne urządzenia, a cała wymiana danych pomiędzy nimi przechodzi przez router, to w skrócie.
Co do ustawień, to w panelu administracyjnym routera, pozmieniaj następujące ustawienia w zakładce wireless i sprawdź efekt:
Mode : ustaw na 11n only. Zwiększysz przepustowość, ale starsze urządzenia mogą się po wifi nie podączyć.
Channel : jak znam życie masz ustawione na auto, zmień na jakiś inny, będziesz miał bodajże 13 do wyboru.
Channel width: standardowo jest auto, sprawdż jak będzie na 20 mhz.
Opcję maxtaxrate ustaw na 300mbps.
W zakładce wireless advanced włącz opcję WMM

A czy w zakładce wirless advanced oprócz WMM ma być także enable short GI oraz enable AP Isolation?

Jak włączę 20 mhz to maxtaxrate jest max do 150 mbs

---------- Wpis dodano o 16:04 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:01 ----------

Dopiero przy 40 mhz jest 300.

#24 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 15:05

Short Gi włącz, ap isolation wyłącz

#25 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 11 sierpnia 2012 - 18:29

No to tak. Zrobiłem jak mówiłeś. Przy 20 mhz jest 130, czy 150 mbs i się nie tnie już mirroring- jednak jakość obrazu, hmm... jest lepsza, ale np. pulpit z iPada nie jest żyleta. Aby było 300 mbs muszę mieć 40 mhz jednak jak tak zrobiłem to zaczęło się ciąć. Ty masz bardzo ładny obraz?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych