Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy oddająć MBP na gwarancje demontować własny RAM?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 matey23

matey23
  • 63 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 sierpnia 2012 - 19:16

Witam, Mam problem z dyskiem i muszę mojego MBP oddać na gwarancję. Czy wymaga to demontowania kupionych przeze mnie kości ram i włożenie oryginalnych jakie posiadam? Czy wogóle możliwe jest oddanie samego dysku? :D Ile mniej więcej wynosi czas naprawy gwarancyjnej w iSpocie? Mateusz

#2 Łukasz Bochen

Łukasz Bochen
  • 140 postów

Napisano 08 sierpnia 2012 - 19:45

nie musisz nic demontować

#3 matey23

matey23
  • 63 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 sierpnia 2012 - 19:46

Dzięki za odpowiedź ;-)

#4 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 08 sierpnia 2012 - 21:09

Niby nie trzeba ale znając serwisy APPLE w Polsce mogą uznać ze awarie spowodowały kości ram ;) Ogólnie to te dyski seryjnie hdd to szajs, nie wiem jaki posiadasz ale polecam wymianę na SSD.

#5 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 08 sierpnia 2012 - 21:16

W Polsce, nie ma takiej koniecznosci, ALE, jesli pojawia sie oficjalne serwisy od Apple powiazane z Apple Store'ami, to jesli do tego czasu nadal beda oferowane komputery z mozliwoscia wlasnorecznej rozbudowy - to wtedy trzeba bedzie wlozyc oryginalne kosci. Z tego co widzialem na forum Macrumors, ludzie to zalecaja, bo Apple roznie do tego podchodzi. Nawet doszlo do tego, ze odmowiono naprawy gwarancyjnej(co bylo omowione na Macrumors) z powodu tego, ze ktos wsadzil do MBP 15 Late 2011 16 GB pamieci, podczas gdy komputer oficjalnie obslugiwal tylko 8. W kazdym razie. NIe trzeba nic wymieniac w swoim komputerze. Poki co ;).

#6 cinkibolek

cinkibolek
  • 402 postów

Napisano 08 sierpnia 2012 - 21:37

ja bym wyciagnal aby nikt nie miał podstaw w serwisie co cwaniakowania

#7 Wesoł

Wesoł
  • 988 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 sierpnia 2012 - 21:46

Montowanie RAM'u we własnym zakresie nie jest zdaje się zabronione... Potwierdza to oficjalna strona Apple, która w dziale support zawiera instrukcję jak taką operację przeprowadzić. Tak więc bez obaw :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych