Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Programy, bez których żyć nie możecie. Te do pracy się nie liczą!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

#176 Hubert Lary

Hubert Lary
  • 118 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 maja 2010 - 00:00

Books - do prowadzenia KPiR na Maca, Kancelariusz - zarządzanie kancelarią prawną, iWork - wiadomo, Nisus - rewelacyjny edytor tekstu po polsku, Bento - prosta baza danych (domowa, firmowa - środki trwałe, wyposażenie, itp) EPPE - słownik polsko - angielski i angielsko - polski, iBiz - rozliczenia klientów za przepracowany czas, iBank - rozrachunki bankowe, i inne już wymieniane

#177 bzx-10ba78a705

bzx-10ba78a705
  • 218 postów

Napisano 18 maja 2010 - 22:10

A znacie już Alfreda? Taki lepszy Spotlight - oprócz szukania po dysku oferuje kombinacje typu 'imdb xxxxxx' albo 'wikipedia yyyyyy' (i nawet się w nim ustawia lokalizacje dowolne, przez co w defaulcie szuka na polskiej/francuskiej/chińskiej/jakiej-tam-chcecie wikipedii (lokalizacje odnoszą się do innych serwisów także)). Do tego jakieśtam kalkulatory i inne bajery, ale lekki i nie prze-bajerzony, jak np. Quicksilver.


znamy, zakładałem o nim wątek w tym dziale niecałe 2 miechy temu
http://myapple.pl/pr...uicksilver.html

--

a skoro ludzie tutaj częściej zaglądają to jeszcze link do innych trzech darmowych sofcików które gdzieś tam wynalazłem:
http://myapple.pl/pr...znaleziska.html

(po co płatny TinyGrab do hostingu - jest Droplr i działa aż miło)

#178 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 maja 2010 - 22:46

Ja po ostatniej przymusowej reinstalce nie instalowałem jeszcze Alfreda. Chyba za mało korzystam z featuresów.

#179 bzx-10ba78a705

bzx-10ba78a705
  • 218 postów

Napisano 19 maja 2010 - 00:45

no ja właśnie stwierdziłem że nie korzystam aż tak z tych wszystkich prefiksów "imdb", "wikipedia", "maps", itd.. Alfred bardzo ok, fajny pomysł i w ogóle, ale mi wystarczy Spotlight ;)

#180 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 maja 2010 - 02:11

Doszedłem do identycznego wniosku ;-)

#181 michaljach

michaljach
  • 46 postów
  • SkądTarnów, PL

Napisano 20 maja 2010 - 18:17

Movist!
Znalazłem na forum, pobrałem i jest znakomity. Szybkie ładowanie napisów i skórki :)

#182 tara

tara
  • 2 postów

Napisano 26 czerwca 2010 - 17:58

Kochani a może macie jakąś propozycje alternatywna do iDVD ? zależy mi na wiekszej ilości opcji zdodawaniem muzyki itp.

#183 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwca 2010 - 18:17

Adobe After Effect ;p

#184 tara

tara
  • 2 postów

Napisano 26 czerwca 2010 - 20:18

heh..a jeszcze coś? ;)

#185 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 06 sierpnia 2010 - 01:55

@Tara: DVD Studio Pro, Adobe Encore

#186 ErGo

ErGo
  • 119 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 sierpnia 2010 - 21:48

Polecam program Sponge
Freeware. Wersja 1.4.0.
Przeznaczenie: odzyskiwanie miejsca na dysku, rozbite na trzy modły: (1) usuwanie aplikacji, (2) wyszukiwanie dużych plików i katalogów – przeglądanie dysku, (3) wyszukiwanie duplikatów plików we wskazanym katalogu.
Osobiście używam głównie (3) oraz mniej (2). (1) dotąd nie było potrzebne.

#187 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 września 2010 - 20:39

Safari tlen iTunes Mail OverFlow audialhub photoshop muCommander System Preferences :D Quake ]I[ Arena :D

#188 loon

loon
  • 173 postów
  • SkądLubon, Poland

Napisano 14 września 2010 - 06:06

Alarms
Alarms (Preview)
Apple Mac: Alarms czyli GTD ponad wszystko. Programy dla Apple Mac OS X | MacKozer
Polecam, prosty i genialny reminder. A przy tym super design.

#189 Aragon77

Aragon77
  • 17 postów

Napisano 28 września 2010 - 10:39

Ja nie mogę się obejść bez: Opera Adium NetNewsWire 1Password + Aplikacja na iPhone :) Dropbox Tinygrab BetterTouchTool (Pozwala dostosować skróty klawiatury i gesty Touchpada dla każdego programu oddzielnie) Evernote + Aplikacja na iPhone Remote Desktop Connection Transmit VLC

#190 Two4Player

Two4Player
  • 315 postów
  • SkądZe Szwecji, ale aktualnie to Polska

Napisano 11 lutego 2011 - 17:23

A ja na chwilę obecną używam: -Adium - Bo Gadu-Gadu i MSN w jednym, i to dobrym programiku. -Adobe Photoshop CS5 - bo co trochę się grzebie przy jakiejś graficzce. -Air Mouse Server - używam z iPhone jako trackpad i pilot, super do sterowania z łóżka czy kanapy, nie ma lepszego. -Alarm Clock - budzi ludzi -BluePhoneElite 2 - telefon podłączony przez BT, można rozmawiać i pisać sms, i pewnie więcej, ale nie grzebałem. -CSS Edit - edytor do plików CSS, jak sama nazwa wskazuje :P -Cyberduck - świetne FTP, obsługuje wiele różnych rodzajów połączeń. -Firefox - bo nie mogę się przestawić. Poza tym wtyczka ad block i jest super B-) -Handbrake - bo na iPhone też sobie coś czasem obejrzę. -Keyboard cleaner - gdy nie chcę narobić szkód przy czyszczeniu klawiatury. -Microsoft Office 2011 - zaraz będzie "buuuu", ale potrzebuję i tyle, kropka. -Paragon NTFS - bo nie da się używać ExFat, więc niech będzie NTFS. Potrzebuję dysku działającego w każdym środowisku. -Skype - podzwonić po ludziach też lubię. -Smultron - świetny edytor do HTMLu. -SteerMouse - żeby moja G9 współpracowała z Maczkiem tak, jak ja chcę, a nie tak, jak chce komputer. -UnRarX - nienawidzę tych ludzi, którzy do wszystkiego używają WinRAR'a! -uTorrent - przyzwyczajenie, dlatego nie transmission. -VLC - Last but not least - najlepszy player do filmów, bez kodeków, bez problemów. Szkoda tylko, że na maku nie da się przeciągać napisów do filmu, tylko trzeba osobno je włączać w menu, no ale idzie przeżyć. To taki niezbędniczek, no, pomijając oczywiście aplikacje, które były w systemie od początku oraz iLife ;)

#191 Gecko

Gecko
  • 151 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marca 2011 - 18:10

Opera - moja ulubiona przeglądarka :3 iTunes - wiadomo iPhone Explorer - niezbędny do przeglądania plików iPhone/iPod/iPad Skype - wiadomo Adium - j.w. Microsoft Office 2011 - wolę iWorka, jednak potrzebuję 100% zgodności z Officem 2003, bądź 2007. Nie raz przejechałem się na niedziałających efektach itd. Picasa Web Album Uploader - uploader zdjęć do Picasy CrossOver - czasem braknie możliwości używania plików .exe :P Google Earth - wiadomo Img2icns - prosty do bólu program do przetwarzania różnych formatów graficznych na ikonki uTorrent - każdy wie, nie piracę, po prostu niektóre programy darmowe, czy te które kupiłem łatwiej jest tak ściągnąć Adobe Master Collection CS5 - niby do pracy, ale robie w tym wszystko, nawet proste wycięcie czegoś, czy zmniejszenie rozmiaru Steam/Onlive - gry :D

#192 DzonLon

DzonLon
  • 403 postów

Napisano 03 marca 2011 - 08:53

EarMaster Pro 5 - ćwiczenie słuchu (rozpoznawanie interwałów, dyktanda muzyczne, dyktanda rytmiczne, masa opcji) - 250 zł Kies Mini - komunikacja z telefonem Last.fm - internetowe radio i scrobber - 3$ miesięcznie Ableton Live Intro - program do tworzenia muzyki i grania jej na żywo - 99 ojro Onyx - czyszczenie systemu Skype - komunikator UnRarX - rozpakowywacz Perian - plugin do QuickTime'a pozwala odtwarzać dużo formatów i napisy w .srt, a dodatkowo integruje się z FrontRow <3 iLife (iPhonto, GarageBand, iMovie) iWork - edytor dokumentów - 79$

#193 DrunkenBear

DrunkenBear
  • 174 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 03 marca 2011 - 22:54

Adium - multi komunikator Firefox - wiadomo ;) Sparrow lite - darmowy do gmaila, praktycznie obsługuje wszystko co wersja webowa Quick Note - wygodny notes, coś takiego jak ten standardowy z iPhone Perian - wtyczki do QuickTime'a iWork - pakiet biurowy iLife - wiadomo muCommander - odpowiednik Total Commandera LimeChat - klient IRC Twitter - klient do wiadomo czego ;) uTorrent - klient torrenta identyczny jak ten z Windowsa OpusDomini - organizer QNapi - do pobierania napisów do filmów i seriali PYM Player - Polska nakładka na mplayera

#194 szulzykk

szulzykk
  • 131 postów
  • SkądGorzów Wielkopolski, Poland

Napisano 06 marca 2011 - 18:41

U mnie sprawa wyglada nastepujaco - adium ( czyli GG ) - skype - menu wheater lite ( swietna aplikacja do pogody ) - plex ( dla mnie the best kombajn do filmow muzyki itp. i to w cover flow itp bardzo sobie chwale ) - uTorrent ( wiadomo ) - lightroom + ps cs4 - iLife 11 - office 2011 - iWork - onyx ( swietnie czysci system ) - bowtie ( genialne zarzadzanie iTunes w sposob minimalistyczny :] ) - dropbox ( mega potega pomiedzy MAC > PC > iPhone x2 ) -onlive ( ciekawa platforma do grania przez neta :) ale trzeba porzadne lacze miec :D ) Chyba wsio :]

#195 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 marca 2011 - 21:42

Textmate, Sequel Pro, Witch, DTerm, Dropbox, Sparrow, CloudApp, Shortcuts, VisualDiffer, CSS Edit, Translator Free, Click2Plugin.

#196 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2011 - 23:00

Dropbox, Coda, MailApp, Skype, MSN, Evernote, Facebook Notifier, 1Password

#197 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 marca 2011 - 23:27

macieks72 - te do pracy się nie liczą ;) u mnie ostatnio Twitter się rozgościł ;)

#198 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 marca 2011 - 12:50

OverFlow - taki wygodniejszy LaunchPad. Dropbox - darmowe MobileMe 1Password - zapamiętuje prywatne dane i samodzielnie wprowadza je w np. przeglądarke (login/hasło) Right-Zoom - powiększa okna na pulpicie tak jak być powinno, czyli na cały ekran TotalFinder - taki lepszy finder. Visor - quakeowy klient terminala.

#199 p1995h

p1995h
  • 2 postów

Napisano 20 kwietnia 2011 - 20:54

itunes soundhound youtube calendar:razz:

#200 Budziol

Budziol
  • 104 postów

Napisano 24 maja 2011 - 19:15

TotalFinder - lepszy finder (must have)
1password - najlepszy menadżer haseł i danych (must have)
Cloud - darmowe MobileMe
TextExpander
Safari z AdBlockiem
Mail.app
iTunes
MagicPrefs - do Magic Mous'a
Adium
TextMate
Alfred




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych