Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Programy, bez których żyć nie możecie. Te do pracy się nie liczą!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

#51 picik

picik
  • 288 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2007 - 23:16

moglby ktos polecic jakis LECIUTKI freeware integrujacy sie z airportem i pokazujacy jaki jest sygnal i zabezpieczenie? coconut tylko pokazuje to drugie...

#52 vivacee

vivacee
  • 376 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 sierpnia 2007 - 09:05

NIe moge nigdzie dorwac nazwy a szukaj mi nie pomaga, potrzebuje tą aplikacyjkę, która umożliwia odpalanie aplikacji pochowanych i niewystepujących w docku.

#53 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2007 - 09:20

moglby ktos polecic jakis LECIUTKI freeware integrujacy sie z airportem i pokazujacy jaki jest sygnal i zabezpieczenie? coconut tylko pokazuje to drugie...


Istumbler chyba cos takiego ci pokaze :)

G.

#54 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 23 sierpnia 2007 - 09:28

NIe moge nigdzie dorwac nazwy a szukaj mi nie pomaga, potrzebuje tą aplikacyjkę, która umożliwia odpalanie aplikacji pochowanych i niewystepujących w docku.


HimmelBar?
  • vivacee lubi to

#55 vivacee

vivacee
  • 376 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 sierpnia 2007 - 09:49

Hehe, nie o to chodzilo, ale fajne i polecam innym :)

#56 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 23 sierpnia 2007 - 16:58

QuickSilver - cos jak Spotlight tylko szybciej i bardziej intuicyjnie.

Dołączona grafika

Witch - dostep i przelaczanie nie tylko do aplikacji (Cmd - Tab) ale i do poszczegolnych okien aplikacji (Alt - Tab)
Bardzo przydatne przy wielu otwartych dokumentach i wzajemnie przeslaniajacych sie okienkach.

Dołączona grafika

#57 beta

beta
  • 130 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 sierpnia 2007 - 09:26

Yep - jak iPhoto tylko, że do pdf'ów.

PS: Może ktoś polecić jakiegoś darmowego, prostego klienta FTP? Narazie mam CyberKaczkę ;)

#58 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 02 września 2007 - 21:09

hejka:D sorki ze wyskakuje filip z konopii ale do czego sluzy Growl??:)

#59 suziieee@mac.com

suziieee@mac.com
  • 14 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 02 września 2007 - 21:14

hej jestem taka strasznie glupia,ze nie wiem jak wylaczyc funkcje,ktora wlaczyla mi sie niechcacy przez przypadek jak bawilam sie klawiatura bez sensu.jakis facet (a wlasciwie jego glos) mnie przesladuje i nawet teraz,jak to pisze to mi spelluje kazda litere oszalec mozna no;/ mowi wszystko co robie i cokolwiek bnacisne on mowi mi co to jest,kiedy bylo modyfikowane itd. nie umiem zalozyc nowego tematu hehe:D pomoze mi ktos bo mam go dosc?? :) pzdr sue

#60 popoff

popoff
  • 129 postów
  • SkądSyjon

Napisano 02 września 2007 - 21:17

max - do ripowania i konwersji muzyki witch - przełaczanie między oknami różnych aplikacji last.fm - aktualizacja statystyk IPod'a i ITunes'a na last.fm virtue desktops - wirtualne pulpety quicksilver - j.w. powiedziano: dopakowany spotlight, ale mozliwosci ma grubo wieksze igtd - najprosciej: lista zadan zsynchronizowana z ICal, Address Book, Quicksilver'em i kilkoma innymi progami. --- Growl o ile doczytalem trzy strony wczesniej - wyskakujace okienka powiadomien wspolpracujace z roznymi softami.

#61 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 02 września 2007 - 21:19

Wciśnij japko+F5

#62 Hubert Lary

Hubert Lary
  • 118 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 września 2007 - 21:29

SnailMail - adresowanie kopert - świetny
www.ifirma.pl - co prawda nie program, sle strona www. Prowadzenie Książki Przychodów i Rozchodów na dtronie www
SuperDuper - archiwizowanie i kopiowanie dysku (konkurent do iDisk)
sidenote - notatnik
iBiz - rozliczanie pracy na czas na klientów i fakturowanie
MacBusinness - jak wyżej
iBank - prowadzenie rachunków i konta
Hansa - pełna księgowość na Maca po polsku
Amadeus II - program do zabawy z muzyką
AppDelete - usuwanie programów z powiązanymi z nimi plikami

#63 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 września 2007 - 21:44

hej

jestem taka strasznie glupia,ze nie wiem jak wylaczyc funkcje,ktora wlaczyla mi sie niechcacy przez przypadek jak bawilam sie klawiatura bez sensu.jakis facet (a wlasciwie jego glos) mnie przesladuje i nawet teraz,jak to pisze to mi spelluje kazda litere oszalec mozna no;/ mowi wszystko co robie i cokolwiek bnacisne on mowi mi co to jest,kiedy bylo modyfikowane itd. nie umiem zalozyc nowego tematu hehe:D pomoze mi ktos bo mam go dosc?? :)

pzdr
sue


O tym panu wspomniano tutaj: http://www.myapple.p...light=voiceover

Jabłko+F5.

Nowy temat zakładasz klikając w przycisk New Thread na górze po lewej stronie.
  • kris2k lubi to

#64 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 września 2007 - 00:07

polecam sofa control (platny) mozna kontrolowac wiele programow pilotem

#65 vincevelux

vincevelux
  • 49 postów

Napisano 09 września 2007 - 23:30

muzyka: itunes - [najlepszy systemowy odtwarzacz plików :-)] - free cog - [otwiera wszystkie pliki z którymi nie radzi sobie itunes czyli wma, ape, flac, ogg itp]-free RealPlayer - [ ja używam go do słuchania stacji radiowych] - free xACT - [X Audio Compression Toolkit czyli encoder i decoder compresor plikow muzycznych. Zamienia z Flac lub Ape do postaci AiFF lub Wav i odwrotnie]-free Switch - [kapitalny converter plików .wav.au.aiff.flac.vox.raw.mp3.rss.m3u.pls.ogg.mov.wpl]-free Cue-Splitter - [soft do dzielenia dużych plikow na mniejsze z użyciem plików cue]-free filmy: Mplayer - [odtwarzacz kompresji wideo typu divx, xvid, avi itp - czyta polskie czcionki]-free download: Transmission - [torrenty] - free Bits on Wheels -[torrenty] - free ssX - soulseeX -[P2P odpowiednik Soulseeka i bardziej stabilny niz SolarSeek] - free aMule - [p2p odpowiednik eMule na pc] - free Speed Download - [jeden z najlepszych menadzerow pobran w pelni zintegrowany z Safari, również klient FTP] - platny 20 $ Captain FTP - [swietny klient FTP] - platny choc otrzymalem kupon promocyjny na bezplatna wersje :-) Bezpieczeństwo i porządki: ClamXav - [program antywirusowy - nie wiem po co ale trzymam :-)] - free File Salvage - [do odzyskiwania danych - uratowal mi 30 GB kilkumiesięcznej pracy!!!] platny 90 $ MacJanitor - [czyści system ze śmieci dzięki czemu odzyskujemy trochę miejsca na dysku] CleanApp - [usuwanie softu ze wszytskimi podporządkowanymi plikami] - platny około 20 $ Archiwa: Stuffit Expander - [rozpakowuje rar, zip i kilka innych] free UnRarX - [rozpakowuje rar - radzi sobie z hasłami w których występują np. kropki] - free Warto uzywac obydwu bo czasami jeden nie radzi sobie z plikiem badz rozpakowuje uszkodzony to ratujemy sytuacje drugim. inne: Skype - [znany wszystkim komunikator] - free Psi - [ klient jabber użyłem go do popięcia gg i tlenu do ichata :-)] - free Alarm Clock - [budzik wspólpracujący z iTunes] - free Disco - [bezbłędne nagrywanie DVD i CD] - platny 30 $ NeoOffice - [arkusz kalkulacyjny i edytor tekstowt] - free Stickies - [znane żółte memo karteczki 3M :-)] - free chcialem dołaczyc linki ale nie wiem jak to sie robi wytlumaczcie to edytuje tekst :-)

#66 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 10 września 2007 - 09:45

google

[ url= "http://www.google.pl" ]google[ /url ] - pousuwaj spacje miedzy znacznikami 


#67 kapelek

kapelek
  • 207 postów
  • SkądMazatlan, Meksyk

Napisano 19 września 2007 - 04:09

Zinio Reader -> Do czytania magazynow/gazet z netpress.pl.
jEdit -> Do pisania stron www.
Picasa Web Albums Uploader -> Uploadowanie zdjec na google picasa.
ProVoc -> Nauka slowek.
coconutWiFi -> Wyszukuje sieci i pokazuje czy i jak sa zabezpieczone.
KisMAC -> Wardriving.
TeamSpeex -> TeamSpeak na osx'a.
Ventrilo -> Program do komunikacji glosowej.
MacIrssi -> Klient IRC'a
Google Earth -> Zdjecia Satelitarne

Reszta zostala wczesniej wymieniona.

P.S. Chcialbym sie podlaczyc do pytania zadanego wczesniej - Gdzie mozna milo spedzic czas na ircu? :)

#68 Amsztel

Amsztel
  • 81 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 września 2007 - 18:22

Przyznam ze kilka programow jest naprawde godnych uwagi z wyzej wymienionych w tym watku, ja bym koniecznie dodal jeszcze:
FINK

jest on po prostu BEZCENNY: mc, gnuplot, gv, latex, dvips, kompilatory... i setki innych rzeczy - to taki maly linux w naszym maku :)

#69 theseus

theseus
  • 52 postów

Napisano 29 września 2007 - 22:34

Scrivener Gold to jedyny program na świecie, ktorego wersja darmowa jest lepsza od płatnej (istnieje też wersja płatna Scrivenera)


W jakim sensie wersja freeware jest lepsza?

#70 audiopain

audiopain
  • 332 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 września 2007 - 22:39

Ventrilo -> Program do komunikacji glosowej.

taaaa, jeszcze gdyby obslugiwal kodeki GSM, przez to musze uzywac ventrilo na win xp/VMware :(

#71 kapelek

kapelek
  • 207 postów
  • SkądMazatlan, Meksyk

Napisano 29 września 2007 - 22:57

taaaa, jeszcze gdyby obslugiwal kodeki GSM, przez to musze uzywac ventrilo na win xp/VMware :(


GSM 6.10 u mnie dziala.

#72 audiopain

audiopain
  • 332 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 września 2007 - 23:43

GSM 6.10 u mnie dziala.


umm...jakim cudem?

#73 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 30 września 2007 - 00:01

Skype Acquisition Transmission iTunes Quicktime + Vlc i nie ma mocnych :) Translatelt - zafajny slowniczek :) Safari oczywiscie Mail bez tego ani rusz prosty i wygodny programikik iChat podstawowy komunikator innego do klikania nie uzywam jedynie Skype do pogadania :) Oczywiscie jak ktos nie ma maczka :) Firefox jak safari nie daje rady Virtuedesktop Bytecontroller Core duo temp Menu meters Flip4macichatwork fajny dodatek do ichata :) Jest jeszcze [are ale tymczasowo mam skleroze :/

#74 Nekkoru

Nekkoru
  • 9 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 października 2007 - 16:18

Opera (Wiadomo) Transmission (Torrenty) iTunes (Wiadomo znowu) Adium (Multikomunikator) Skype (Komunikator) MacIrssi (irssi na maca)

#75 selekta

selekta
  • 169 postów

Napisano 31 października 2007 - 04:31

Forklift - jeśli ktoś używał Total Commandera, wie o co chodzi. Dwupanelowy manager plików i najlepszy klient FTP. Do tego jest wyposażony w plugin do odinstalowywania aplikacji, obsługę bluetooth, Amazon S3, bonjour, iDisk, archiwizację/podgląd archiwów jako foldery, batch-rename tool i dużo więcej. W moim przypadku niemal całkowicie wyparł Findera

Pref panes do obsługi myszy:
MouzeZoom - zwiększa zakres regulacji
USB Overdrive, SteerMouse - te dwa programiki pozwalają na dowolną konfigurację przycisków myszy, jak również prędkości kursora. Pozwalają również na konfigurację/wyłączenie przyspieszenia kursora, które jest przyczyną rwania włosów z głów tych, którzy używają oprócz Makówek komputerów z Windowsem. Dla mnie bomba, korzystam z OSX od ponad roku, dopiero teraz odzyskałem kontrolę nad myszką!
Możliwości konfiguracji są całkiem spore, polecam przyjrzenie się obu programom.

XTorrent - elegancki klient do torrentów

ffmpegX - konwerter video, bezproblemowo ripuje prawie wszystkie formaty do iPoda




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych