Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[internetowa flustracja] czuje sie olewany... (ignorowany)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 28 listopada 2005 - 22:19

i to regularnie, w koncu musze to z siebie wywalic. ilekroc chce obejrzec jakis material video na wp albo onecie mam nastepujacy komunikat. "Konfiguracja systemowa Twojego komputera nie pozwala na odtworzenie tego materiału wideo. Zamknij okno" pamietam ze swego czasu Onet oplewal FF, na forum bylo sporo tego typu postow. Ale w zasadzie nie wiem czy jestesmy olewani czy rzeczywiscie mam skopana konfiguracje.

#2 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 28 listopada 2005 - 22:23

Następny proszę!!!

#3 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 28 listopada 2005 - 22:53

Następny proszę!!!


Heh.. niestety masz racje. Póki strony na robione dla/na IE to duży kawałek tortu WWW, to tak zostanie. "Viva Blaszaki! Głosi cały świat..." zakute łby... ;-)

Nawet nie ma co się denerwować, bo po co...

#4 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 28 listopada 2005 - 23:04

Należy to olać... mamy tu już jednego sfrustrowanego który porzuca nas przez taką błahostkę jak Neonka a to nie jest dobrze bo jest powiedziane "idźcie i rozmnażajcie się" nie "rezygnujcie z przyjemności przez jedną przeszkodę"

#5 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 listopada 2005 - 23:14

Ech... A problem jak zwykle jest pomiędzy oparciem krzesła a klawiaturą a nie w komputerze... ;]

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 listopada 2005 - 23:18

insider, raz dwa pisz solucje "jak obejrzeć materiał wideo z onet.pl lub wp.pl" :)

#7 MarekPiekielnik

MarekPiekielnik
  • 59 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 29 listopada 2005 - 00:11

Na Onecie jest to proste, acz nieeleganckie: 1. Kliknąć na linku do materiału filmowego 2. Otworzy się okienko z komunikatem o niezgodności przeglądarki 3. Podejrzeć źródło strony (view source) 4. Znaleźć ciąg "mms" 5. Skopiować cały adres pliku wideo (np: mms://stream.onet.pl/media.wsx?/info/200511/4ede9248af.wmv) 6. Otworzyć Windows Media Playera 7. Wybrać "Open URL..." 8. Wkleić uprzednio skopiowany adres 9. Kliknąć OK 10. Oglądać! Jedyny minus: nie mam pojęcia dlaczego, ale niezależnie od ustawień WMP, z Onetu mogę oglądać tylko strumień 47kbps...

#8 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 listopada 2005 - 00:51

Dla wp jest identycznie. Jeszcze ułatwiają odnalezienie adresu bezpośredniego do pliku bo jest opatrzony komentarzem: adres do pliku dla Windows Media Player :D

#9 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 00:57

Kurde... z radiową trójką też poszło... pierwszy raz... a nie pierwszy raz próbuje. Problem komunikatu można pominąć przez ctrl-clik "copy link" wtedy kopiuje się link bezpośrednio... Normalnie humor mi ta trójka poprawiła niesłychanie...

#10 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 listopada 2005 - 01:08

Dla Firefoksiarzy jest ułatwienie redukujące ilość kroków, które trzeba wykonać z 10 do ... powiedzmy 8-smiu. :) Zainstalować rozszerzenie Media Player Connectivity. Skonfigurować je :) To rozszerzenie dla różnych napotkanych plików multimedialnych otworzy nam zewnętrzną aplikację do ich odtwarzania. Oczywiście na wp i onecie nie będzie tak prosto :) Ale jak już mamy to okienko, które nas informuje, że konfiguracja nie pozwala itd, podglądamy źródło strony, kopiujemy adres i wklejamy w pasek adresu przeglądarki. Komfortowo i wygodnie Firefox odpali nam sam WMP i zacznie odtwarzać plik :)

#11 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 29 listopada 2005 - 07:33

generalnie poczulem sie olany, ale nie sfrustrowany by zachowywac sie jak na linuxie (bez urazy dla nikogo) bowiem patent "tu podejrzyj, tam wklej, bedzie ok" jest dla mnie lekko zabawny, nie po to rezygnowalem z telewizora by terzaz gimnastyke czynic. generalnie jak mnie olewaja - oleje ich. a za solucje dziekuje ps. bardzo spodobala mi sie odpowiedz insidera - d bardzo dobre

#12 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 29 listopada 2005 - 08:19

jasne, olać ich

#13 MarekPiekielnik

MarekPiekielnik
  • 59 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 29 listopada 2005 - 09:50

Olać Onet (akcja "OO")

W sumie to macie racje: Olać Onet.

Bo jakoś inni potrafią tak podać pliki WMV, że działają w Safari kompletnie bez problemów...

Na przykład tutaj: SpikedHumor

.
.
.

#14 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 listopada 2005 - 10:21


ps. bardzo spodobala mi sie odpowiedz insidera - d bardzo dobre


Czuję się w obowiązku objaśnić, że tekst jest autorstwa Taryka z pl.comp.sys.macintosh...

:)

[/fade]

#15 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 11:14

A ja się nacieszyłem trójką... od 0:57 do 2:26 bo dziś te numer już nie przechodzi :( olać polskie radio razem z onetem ciepłym zasiarczonym tiomocznikiem

#16 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 29 listopada 2005 - 11:36

na pocieszenie moge dodac ze jakosc trojki w necie nie byla najlepsza. ale moze cos sie zmienilo

#17 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 29 listopada 2005 - 11:39

merytorycznie też nie jest najlepsza. Ot, postanowili ją zreformować: ,,trójka dla młodych i o młodych"

#18 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 11:51

Ja to wiem ale w nocy (czyli w porze niekomercyjnej) jest nawet fajnie a jakość jak na potrzeby głośniczków przy komputerowych jest Ok. Lepsze to niż radio afera gdzie są audycje typu: siedzą dwaj ludziki i pierdząc rozmawiają o fitnesie Britnej. :)

#19 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 29 listopada 2005 - 12:55

no w zasadzie kiedys 3 sluchalem nieyustannie, obecnie bardzo sporadycznie. ale zauwazylem ze audycje P. Metza sa nawet nawet, stare RMF mi sie przypomina, generalnie nocki i popoludnudniowe s soboty nadaja sie do odbioru,. a co do samych stacji w komputerku to lubie sobie sluchac stacji netowych typowo - zalezy oczywiscie jakiej muzyki odbiorca chce sluchac :D a jakosc polskiego radia jest tragiczna jesli chodzi o siec i widze ze nie za bardzo chca ten stan zmieniac

#20 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 listopada 2005 - 19:11

Stara Trójka to było coś. Teraz to jakieś takie niezdecydowane to radio. No i muzycznie też już zaczyna schodzić na psy...

#21 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 listopada 2005 - 19:18

Szkoda starej Trójki, to prawda

Chociaż na osłodę niedługo "Przyjaciele Karpia" ze swoją "ostatnią" piosenką 8)

[ Dodano: 29-11-2005, 19:23 ]
BTW

Ja Trójki słucham odpalając w WMP plik "program3-1.asx.asf" i wszystko śmiga bez zarzutu

#22 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 29 listopada 2005 - 19:51

Widzę więcej fanów Trójki... więc się dopiszę, w sumie wychowałem się na tym radiu. Co by ni powiedzieć, dalej można znaleźć kilka perełek. Co do odbioru, myślałem, że znalazłem rozwiązanie co do słuchania Trójki, ale ostanio to jest loteria, raz idzie raz nie... Próbowałem z pliku, z podania adresu bezpośrednio z ulubionych (jak przerwie połączenie, to z reguły wyłączenie WMP i jego powone włączenie pomaga), ale dale jest to loteria, raz mogę słuchać, innym razem nie... wkurzające.

#23 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 20:00

No i ja urosłem na trójce... tej z przed... A co do odpalania raz idzie w tym wmp raz nie idzie jak jej sie upodoba... :?

#24 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 22:14

Ja z 3 nie mam na maku żadnych problemów. Polecam link: Klik

#25 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 listopada 2005 - 22:19

A które audycje w starej Trójce lubiliście najbardziej? Ja te firmowane przez T. Beksińskiego, P. Kostrzewę, dawniejsze audycje Kaczkowskiego ( zanim zaczął gadać i szeleścić w nadmiarze ;) Oczywiście Niedźwiedź, faktycznie Trójka się zmieniła ale on trzyma klasę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych