Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ikony na pulpicie - zmiana polozenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 rzepka

rzepka
  • 108 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 sierpnia 2007 - 21:21

Hi krotkie pytanie - gdzie moge zmienic ustawienie ikon na pulpicie? Chcialbym aby automatycznie ustawialy sie z lewej strony, nie z prawej. Druga sprawa to aby byly mniejsze niz nominalnie - czyli mozliwosc regulacji wielkosci ikon - natywne sa za duze jak na moje potrzeby. Szukalem w system preferences, ale nie dogrzebalem sie. Z gory apologies jesli temat byl poruszany wczesniej, ale szukalem po forum i nie odnalazlem podobnego watku. pozdrawiam rzepka

#2 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 sierpnia 2007 - 21:23

Z górnej belki Finder'a wybierz View->Show view options, lub prawoklik na biurku i to samo, lub Jabłko+J. Układania do lewej się chyba nie da zrobić.
  • rzepka lubi to

#3 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 12 sierpnia 2007 - 21:24

co do drugiej czesci pytania to : right click na pulpicie -> i wybierasz z menu podrecznego show view option i tam juz suwakiem regulujesz wielkosc ikon i inne ustawienia pulpitu. co do rozmieszczenia po lewej stronie to sie nie da raczej ;)
  • rzepka lubi to

#4 rzepka

rzepka
  • 108 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 sierpnia 2007 - 21:39

Z górnej belki Finder'a wybierz View->Show view options, lub prawoklik na biurku i to samo, lub Jabłko+J. Układania do lewej się chyba nie da zrobić.


nie wierze ze to bylo tak proste... - wielkie dzieki :)

widze ze jeszcze daleka droga przede mna.

co do lewicy - no coz, bede musial zaakceptowac ten fakt.

pozdrawiam
rzepka

#5 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 12 sierpnia 2007 - 21:44

Poza znaczkiem Dysków wszelkie prace i foldery możesz sobie trzymać z lewej strony. Możesz też za pomocą preferencji findera usunąć dyski i inne montowalne wynalazki z desktopu a w ich miejsce wstawić ich alisy- aliasy mogą być po lewej. ja tam długopisy, linijki, kartki, notesy iinne duperele na biurku trzymam pod prawą ręką - nie znajduję uzasadnienia dla ikon po lewej... To było by wręcz niewygodne... W windows zawsze wszystkim przesuwam ikony na prawo - po czym nie pozwalają mi siadać do swoich komputerów dopóki pamętają :D

#6 rzepka

rzepka
  • 108 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 sierpnia 2007 - 21:56

Poza znaczkiem Dysków wszelkie prace i foldery możesz sobie trzymać z lewej strony. Możesz tesz za pomocą preferencji findera usunąć dyski i inne montowalne wynalazki z desktopu a w ich miejsce wstawić ich alisy- aliasy mogą*być po lewej. ja tam długopisy, linijki, kartki, notesy iinne duperele na biurku trzymam pod prawą ręką- nie znajduję uzasadnienia dla ikon po lewej... To było by wręcz nie wygodne..
W windows zawsze wszystkim przesówam ikony na prawo- po czym nie pozwalają mi siadać do swoich komputerów do puki pamętają :D


ja mam tylko jedno uzasadnienie - jestem leworeczny, pracuje na leworecznej myszy i no jakos tak mi latwiej i przyjemniej miec ikony po lewej. Albo to nedzne uzasadnienie przyzwyczajen z windowsa ;).
wazne ze mam juz mniejsze ikony, to byla podstawa. Pulpit staram sie trzymac pusty, ikony dyskow mam usuniete z prefow findera, a chodzi mi tylko o to, ze jak np. sciagne cos na sekunde na pulpit, badz zrobie notke, to pojawia mi sie po prawej i to meczy. Ale skoro sie nie da - przezyje

pozdrawiam
rzepka

#7 Kobza

Kobza
  • 227 postów
  • Skądten pomysł !?

Napisano 12 sierpnia 2007 - 22:18

A co to jest "ikony" i "pulpit"? :P

#8 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 12 sierpnia 2007 - 22:22

A co to jest "ikony" i "pulpit"?
:P


W leopardzie_pl ikona będzie już standardem- czy to źle czy dobrze? zdania są podzielone...
Pulpit... to takie coś np w konsoli studyjnej... może też być kreślarski :D
za pwn:
pulpit
1. ?pochyły blat w ławce szkolnej, biurku, klęczniku itp.; też: stolik do pisania z pochyłym blatem?
2. ?podstawka do nut w postaci pochyłej płytki?
3. ?urządzenie z blatem wyposażonym we wskaźniki i wyłączniki, służące do sterowanie innymi urządzeniami?
? pulpitowy
pulpit sterowniczy ?część urządzenia do zdalnego sterowania, zawierająca niektóre elementy układu sterującego oraz aparaturę kontrolną i pomiarową?


kona
1. «w sztuce bizantyjskiej i wschodniochrześcijańskiej: obraz o tematyce religijnej, malowany na drewnie»
2. «rzecz lub osoba będąca symbolem czegoś»
3. «w systemach operacyjnych lub programach komputerowych: obrazek symbolizujący program, plik lub operację»
• ikonowy
ikono- «pierwszy człon wyrazów złożonych wskazujący na ich związek znaczeniowy z obrazem»

#9 rzepka

rzepka
  • 108 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 sierpnia 2007 - 22:27

A co to jest "ikony" i "pulpit"?
:P


ikona - ang. icon
pulpit - ang. desktop

rozumiem ze mozna to nazwac biurkiem lub jeszcze inaczej, byc moze po tym poznac swiezego uzytkownika mac os, ze uzywa terminologii ze srodowiska windows, ale chyba najwazniejsze jest aby wyrazac sie zrozumiale.
a jak widac, zarowno Hex, clr jak i JSG zrozumieli co mialem na mysli, co wiecej, udzielili mi pomocnych porad, na co liczylem zakladajac watek

dziekuje za uwage, dla mnie temat jest zakonczony
pozdrawiam i zycze udanego poniedzialku, ktorego nie lubi wiekszosc osob
rzepka

#10 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 12 sierpnia 2007 - 22:38

udzielili mi pomocnych porad, na co liczylem zakladajac watek



Nowym użytkownikom czasem trzeba podpowiedzieć co i jak: po uzyskaniu pomocy klikamy przy pomocnym poście Dołączona grafika
dziękując autorowi pomocy.

pozdrawiam i zycze udanego poniedzialku, ktorego nie lubi wiekszosc osob


Ja tam nie lubię tych dni kiedy muszę pracować... do dni tygodnia nic nie mam- zresztą wiele zależy od tego jaka to praca- czasem takie dni też nie należą do straconych.

#11 rzepka

rzepka
  • 108 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 sierpnia 2007 - 22:43

[QUOTE=JSG;352071]Nowym użytkownikom czasem trzeba podpowiedzieć co i jak: po uzyskaniu pomocy klikamy przy pomocnym poście Dołączona grafika
dziękując autorowi pomocy.

co z przyjemnoscia uprzednio zrobilem.
:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych