Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podcast - jak zacząć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 kristofeRR

kristofeRR
  • 87 postów

Napisano 10 lipca 2012 - 09:53

Witam Zdecydowałem się nagrywać podcasty. To znaczy mam pomysł i generalnie wiem jak to będzie wyglądać, ale żeby ktoś mógł tego posłuchać to już nie jest takie proste. Przeczesuje polski internet i strony od paru lat umarły śmiercią naturalną na temat podcastingu. Mam pytanie odnośnie jaki serwer wybrać i jak to wszystko zorganizować. Nie oczekuję, że zostaną mi podane informacje na tacy ale byłbym wdzięczny chociaż za jakieś źródła, gdzie mógłbym się czegoś dowiedzieć. Na początku raczej w grę wchodzi bezpłatny hosting. Byłbym również wdzięczny za wszelkie wskazówki osób, które już miały lub mają do czynienia z tematem podcastu. Pozdrawiam

#2 Quatrix

Quatrix
  • 176 postów
  • SkądRuda Śląska, Poland

Napisano 10 lipca 2012 - 10:03

Bezpłatny hosting raczej odpada, kilka ściągnięć podcastu i będzie już po zabawie. Co do samego nagrywania - moim zdaniem bez sensu zaczynać bez rekatywnie dobrego mikrofonu - wystarczy (na początek napewno) przedwzmacniac (chyba że masz dobrą kartę dźwiękową) i mikrofon dynamiczny - daje to w sumie koszt ok 150-170 zł a efekt jest zadowalający.

#3 kristofeRR

kristofeRR
  • 87 postów

Napisano 10 lipca 2012 - 12:00

Jeśli chodzi o nagrywanie to posiadam rejestrator cyfrowy bossa, gdzie są już przedwzmacniacze do mikrofonu. Mikrofon jakiś posiadam, wiadomo nie jest najwyższych lotów. W samo urządzenie wbudowane są 2 mikrofony, ale one zbierają zdecydowanie za dużo dźwięków. Widziałem niektórzy publikują swoje podcasty na youtube, ale potem chyba i tak nie dam rady opublikować w itunes.

#4 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 10 lipca 2012 - 14:50

Cóż. Aby nie zrazić do siebie widza na wstępie musisz od początku do końca mówić składnie (ale nie jak robot) na dany temat i nie robić przerw między zdaniami ani nie kończyć zdania słowem nie. Pilnować się musisz z tak zwanym yyyy po każdym słowie czy zdaniu bo to od razu Ci wypomną . Mikrofon nawet średniej jakości by wystarczył ... oby nie było szumów nie było słychać Twojej pralki czy jak mama woła Cię na placki - bo to od razu Ci wypomną w komentrzach i skreśą Cię jako podcastera... I jeżeli wypowiadasz się na jakiś temat to mów z sensem - gadać o niczym każdy potrafi . Wrazie pytań pisz śmiało - sam kiedyś próbowałem i udało się, ale na bardzo krótki czas .

#5 Quatrix

Quatrix
  • 176 postów
  • SkądRuda Śląska, Poland

Napisano 10 lipca 2012 - 23:24

Generalnie lepiej prowadzić podcast z kimś niż samemu. Jak masz pytanie to wal, ja czynnie nagrywam o grach :)

#6 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 11 lipca 2012 - 06:59

Cóż.
oby nie było szumów nie było słychać Twojej pralki czy jak mama woła Cię na placki .


Dobre :)

#7 kristofeRR

kristofeRR
  • 87 postów

Napisano 11 lipca 2012 - 11:17

Jeśli chodzi o drugą osobę do podcastu to będzie ciężko. Na razie w pojedynkę będę nagrywał. Tak będzie to łatwiej ogarnąć. Odnośnie dźwięków w tle zdaje sobie sprawę, że będę musiał nagrywać jak nikogo nie będzie w domu, na szczęście mieszkam tylko z dziewczyną (albo i na nieszczęście :D) więc powinno być trochę lepiej. Jutro zaczynam nagranie, posprawdzam jak najlepiej się nagrywa itp, jak dobrze obrobić. Nadal sprawa z hostingiem jest otwarta, poszukam jakiegoś darmowego chociażby na początek, żeby w ogóle zacząć. Potem ewentualnie jakiś blog, najpewniej facebook. Jak macie jakieś wskazówki, piszcie od razu ;) Również w razie pytania będę pisał. Dzięki za pomoc p.s Chyba najlepszą ofertę ma podOmatic, 15 GB transferu przez miesiąc.

#8 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 16 lipca 2012 - 03:16

Wstawiaj jakieś próbki ( 0:30 sekundowe nawet) będziemy wiedzieli co poprawić ;).

#9 Pat Radomski

Pat Radomski
  • 701 postów
  • SkądKalisz

Napisano 19 lipca 2012 - 22:09

Warto spróbować w iTunes spytaj się kogoś z Nadgryzionych jak to wygląda.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych