Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

BootCamp 1.4 beta (update)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 sierpnia 2007 - 07:57

Na stronie apple pojawila sie nowa wersja BootCamp'a. Wazy 347mb.

#2 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2007 - 08:42

Generalnie co wydanie to 100MB więcej :) Jeszcze trochę i będzie od razu Win zawierał

#3 Obecny

Obecny
  • 489 postów
  • SkądTralee, Co.Kerry, Ireland

Napisano 09 sierpnia 2007 - 09:22

Support for the MacBook Pro's backlight keyboard
Apple Remote Pairing
Updated graphics drivers (Windows loves drivers)
Improved Boot Camp driver install, improved international keyboard support
and more!

i juz pierwsze problemy w komentarzach

" Is anyone having problems with the keyboard illumination? after using it in windows, it won't turn off in osx. I've pressing all the buttons and going into the system prefs, but the keyboard light won't dim or turn off..."

zrodlo: http://www.tuaw.com

#4 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 sierpnia 2007 - 09:36

potwierdzam, nie dziala mi podswietlanie, jasniej/ciemniej, glosniej/ciszej....... na tym zakonczylem zabawe z winda na dzis.... nie chce wyszukiwac kolejnych problemow

#5 Peti

Peti
  • 30 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 09 sierpnia 2007 - 10:28

U mnie dla odmiany działa podświetlenie już od wersji 1.3... nie wiem czemu piszą, że to nowość w wersji 1.4.

#6 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 sierpnia 2007 - 10:33

U mnie dla odmiany działa podświetlenie już od wersji 1.3... nie wiem czemu piszą, że to nowość w wersji 1.4.


dokladnie. w 1.3 dzialalo podswietlanie, jasniej/ciemniej, glosniej/ciszej, po update niestety przynajmniej u mnie sa z tym problemy...

#7 Peti

Peti
  • 30 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 09 sierpnia 2007 - 14:33

Zainstalowałem 1.4. Wszystko łącznie z klawiaturą (funkcje, podświetlenie) działa OK. Chyba mam większe szczęście do Windows niż do OSX.

#8 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 09 sierpnia 2007 - 19:09

Instaluje i ja;) Kto wie, może wreszcie instalotor XP widzi Apple Keyboard. Ale o tym sie dowiem dopiero przy kolejnej reinstalce;)

---- Dodano 09-08-2007 o godzinie 23:36 ----
Niestety skusiłem się i na reinstalkę Windows(skasowałem partycję XP, również starego Boot Campa)i nadal to samo: w czasie instalacji XP makowej klawiatury(na kablu)nie widać, czyli od wydania Boot Campa 1.2 nic w tej kwestii nie poczynili(ostatnia dobra wersja to 1.1.2):/
Tradycyjnie pozostaje podpiąć Logitecha na czas instalacji:/

---- Dodano 10-08-2007 o godzinie 01:36 ----
Hmmm, już po instalacji: w pasku języka (Windows XP) widzimy nowy, domyślny typ klawiatury: Polish(Apple). Myślałem, że idzie za tym zamiana sekwencji klawiszy jak domyślnie w Mac OSie, czyli prawy Alt+z daje nam ź, a Alt+x daje ż - nic bardziej mylnego!
Literke "z" mamy zamienioną z "y" jak w polskiej maszynie do pisania, a z prawym altem otrzymujemy różne dziwne znaczki w dziwnych miejscach typu: đ lub Đ :D
Dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na bete w wersji 1.5:)

#9 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 sierpnia 2007 - 09:51

kolejne problemy: blad podczas instalacji isight, pomieszal z klawiatura (klawiatura maszynistki), brak mozliwosci wysuniecia plyty, blad podczas instalacji bluetooth. dodam, ze 2 razy sciagalem nowego bootcampa myslac, ze podczas poprzedniej instalacji zrobilem cos nie tak - niestety pomylilem sie:(( mam windowsa xp sp2 z wszystkimi aktualizacjami - pelen legal..... da sie jakos wrocic do wersji BC 1.3 bez koniecznosci reinstalacji windy? a moze nowy update pojawi sie na dniach?

#10 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpnia 2007 - 10:46

Zainstaluj drivery z BC1.3 :) G.

#11 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpnia 2007 - 11:03

U mnie na MacBooku C2D poszły wszystkie drivery z BC 1.4 bez problemu.

#12 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 sierpnia 2007 - 11:15

hehe
to byla 1 rzecz jaka zrobilem. niestety nie mozna ich zainstalowac (niezgodnosc bt1.4 - drivery 1.3


Zainstaluj drivery z BC1.3 :)

G.



#13 moskit

moskit
  • 25 postów

Napisano 17 sierpnia 2007 - 16:24

Co jest nowego w 1.4 względem 1.3? Warto to instalować? Jak wam działa Vista na 1.4?

#14 białko

białko
  • 240 postów

Napisano 18 sierpnia 2007 - 21:02

mi sie podoba ten dopisek "beta" w kazdej kolejnej wersji :-) Apple sprytnie sie broni przed krytyka w ten sposob, ale idac tym tokiem rozumowania to kazdy windows powinien miec dopisek "beta"

#15 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 09 września 2007 - 19:21

Coś mnie podkusiło żeby na drugim dysku zainstalować Windows (cholera jasna !!) wiec podzieliłem sobie z poziomu Disk Utility drugi dysk (Bay2) na dwie partycje i na jednej z nich chciałem postawić okna .... Uruchomiłem BootCampa 1.4 - niestety nie dał mi wyboru partycji na drugim dysku tylko poinformował ze bedzie formatował caly 2 dysk (pomyslałem ok no nic moze go potem jakoś podziele) Poprosił o płytke z XP zaczął instalować windows i ..... Klawiatura nie działa !! (nowa plaska Apple keyboard) zdenerowałem sie i powiedziałem dość.... Niestety teraz OS sie nie botuje i widze tylko czarny ekran z kursorem POMOCY !! PS. Ok pordziłem sobie i odzyskałem Bootowanie z OSX (Dzieki Ci Panie) ale to że sie udało nakłoniło mnie do dalszych eksperymentów :) (ludzka natura) i teraz mam pytanie do posiadaczy MacPro Czy jest możliwość zainstalowania Windows na drugim dysku (bay 2) i na wybranej partycji - nie chce całych 320 GB przeznaczac na Winde ... chciałbym wydzielić ze 100 maxymalnie ...

#16 Obecny

Obecny
  • 489 postów
  • SkądTralee, Co.Kerry, Ireland

Napisano 09 września 2007 - 20:15

podepne sie do pytania, windows xp na drugim dysku ? moze niekonicznie partycji :) w moim przypadku.

#17 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 09 września 2007 - 20:22

qrde ale z tym brakiem obsługi klawiatury w MacPro przez Winde przy instalacji to juz przegięcie JEST !! :) Może Apple dodawało by klawiature Logitecha do BootCampa ?? bo weź człowieku i o 22 w niedziele pecetowej klawiatury szukaj .....

#18 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 10 września 2007 - 10:55

qrde ale z tym brakiem obsługi klawiatury w MacPro przez Winde przy instalacji to juz przegięcie JEST !! :) Może Apple dodawało by klawiature Logitecha do BootCampa ?? bo weź człowieku i o 22 w niedziele pecetowej klawiatury szukaj .....


Od Boot Campa 1.2 podajże mam to samo - może już czytaliście moje żale wcześniej - instalator XP nie widzi makowej klawiatury i muszę podpinać Logitecha. Eksperymentowałem także z Vistą i nie ma tego problemu. Co do partycji dysku z Windą to z tego co pamiętam(już dawno dałem sobie spokój), to raczej się nie da - ponieważ Windows nie widzi takiej "pseudo" tablicy partycji. Instalacja na osobnym dysku jest możliwa, tyle że przy rozmiarach współczesnych dysków, żal dawać całą pojemność na system, bo w razie jak coś się sypnie to wiadomo...;)

#19 Gregory

Gregory


  • 2 732 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 10 września 2007 - 11:01

Tak się zastanawiam: czy te wszystkie problemy z Boot Campem dotyczą tylko polskiej wersji Windows, czy angielskiej też? Bo np. Safari pod Windows ma ponoć więcej problemów w polskich Windows, w angielskich działa dużo lepiej. Może z Boot Campem też jest podobnie?

#20 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 10 września 2007 - 11:28

Tak się zastanawiam: czy te wszystkie problemy z Boot Campem dotyczą tylko polskiej
wersji Windows, czy angielskiej też? Bo np. Safari pod Windows ma ponoć więcej problemów
w polskich Windows, w angielskich działa dużo lepiej. Może z Boot Campem też jest podobnie?


Bardzo możliwe, gdyż ciężko znaleźć takie problemy na zagranicznych forach a przecież chodzi tu o przewodowe kalwiatury nie żadne BT ;) Ja mam od czasu Boot Campa 1.3 jeden problem ciekawy - odpalając Windowsa XP samoczynnie przełącza się na interface w stylu XP (ten nowy, ekscytujący wygląd...), chociaż ustawiony mam wygląd klasyczny. I co ciekawe dzieję się tylko w sytuacji, kiedy odpalam maka i wybieram Windę przy bootowaniu - jeśli zaś restartuje się z MacOSa na Windę problem ten nie występuje ;) O samoczynnej zmianie czasu systemowego to nawet nie wspomnę - na OSX do przodu o 2 godziny, w Windzie do tyłu:/

#21 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 10 września 2007 - 12:20

Od Boot Campa 1.2 podajże mam to samo - może już czytaliście moje żale wcześniej - instalator XP nie widzi makowej klawiatury i muszę podpinać Logitecha. Eksperymentowałem także z Vistą i nie ma tego problemu. Co do partycji dysku z Windą to z tego co pamiętam(już dawno dałem sobie spokój), to raczej się nie da - ponieważ Windows nie widzi takiej "pseudo" tablicy partycji. Instalacja na osobnym dysku jest możliwa, tyle że przy rozmiarach współczesnych dysków, żal dawać całą pojemność na system, bo w razie jak coś się sypnie to wiadomo...;)


W takim razie ja podziekuje nie bede 320 GB na Winde marnował :wink:

#22 Obecny

Obecny
  • 489 postów
  • SkądTralee, Co.Kerry, Ireland

Napisano 10 września 2007 - 13:20

w takim razie jak najbezpieczniej zainstalowac windowsa na drugim dysku (usb) tak by pozniej nie bylo problemow z bootowaniem komputera po jego odpieciu? jakas sprawdzona metoda bez poslizgow :)

#23 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 10 września 2007 - 15:23

w takim razie jak najbezpieczniej zainstalowac windowsa na drugim dysku (usb) tak by pozniej nie bylo problemow z bootowaniem komputera po jego odpieciu? jakas sprawdzona metoda bez poslizgow :)


Nawet jak bedziesz miał problem (taki jak wystąpił u mnie) to odpalasz kompa z płytek instalacyjnych Tigera wybierasz sartUp Disk wskazujesz OSX i po sprawie

#24 Obecny

Obecny
  • 489 postów
  • SkądTralee, Co.Kerry, Ireland

Napisano 11 września 2007 - 12:26

Jak udaje wam sie ominac zabezpieczenie w windowsie ktore przy probie instalacji odmawia takowej na dysku USB/FIREWIRE ? (przynajmniej w viscie, nie wiem jak w xp)

#25 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2007 - 12:51

Przepraszam a nie lepiej przy starcie kompa trzymać wciśnięty klawisz Alt?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych