Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oszust ukradł mi iPoda i 600zł ! Mam jego dane !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 luki33poznan

luki33poznan
  • 58 postów

Napisano 30 czerwca 2012 - 22:13

Witam.

Od jakiegoś czasu planowałem kupno iPhona 4S. Miałem do dyspozycji jednak niewiele pieniędzy (800zł), lecz posiadałem iPoda 3G 8GB.

Postanowiłem napisać do użytkownika ''szydlowiec1910'' wiadomość z propozycją zamiany, czyli mój iPod + moja dopłata. Zgodził się na to, pisząc że zamierzał właśnie kupić iPoda. Umówiliśmy się, że obaj wystawimy aukcję i kupimy swoje urządzenia, z czego ja będe musiał zapłacić 600zł dopłaty. Poprosiłem go o wystawienie opcją kup teraz , gdyż mam konto junior. Więc wystawiliśmy swoje aukcje, kupiliśmy i wgl. Do tego czasu kontakt z użytkownikiem był świetny. Paczkę i przelew wysłałem w poniedziałek (25.06). On miał wysłać po zaksięgowaniu wpłaty na konto. Pieniądze dotarły do jego we wtorek, jednak napisał że był w pracy wyśle w środę po pracy. Następnie w środę to potwierdził wysłanie, po czym w piątek paczka miała dotrzeć, co jednak nie nastąpiło.

Ostatnią wiadomość otrzymałem od niego w piątek rano. Zapewnił mnie, że nasze paczki dzisiaj na pewno dotrą. Od tego czasu kontakt z nim się urwał. Nie odpisuje na maile, ma wyłączony telefon.

Jest to nowy uzytkownik allegro, sprzedał dotychczas 2 rzeczy, oczywiście 2 pozytywy. Mam link do aukcji, oprócz tego mam jeszcze 2 linki do innych jego akucji (buty sportowe oraz notebook).

Mam całą korespondencję między nami (razem 70 wiadomości), potwierdzenia przelewu oraz wysyłki. Kupowaliśmy przez allegro, więc wszystko jest zgodne z prawem.

Jeśli do poniedziałku iPhone nie dojdzie, to zgłaszam sprawę na policję i na Allegro.

Facet jest z Radomia, mam jego adres, nr. telefonu.

#2 Konrad81U

Konrad81U
  • 77 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 czerwca 2012 - 22:34

Kilka lat temu kupiłem od gostka telefon . Sytuacja była podobna . Sprawa na policji , oczywiście umorzona. Życzę powodzenia.

#3 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwca 2012 - 22:44

jakbyś miał najnowszego ipoda... to może ta transakcja miałaby sens... kto przy zdrowych zmysłach wymienia najnowszy telefon, który notabene jest przecież też ipodem!!! na przestarzałego ipoda z tak małą dopłatą...? dałeś się nabrać na własną prośbę

#4 KamilRonek

KamilRonek
  • 219 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 czerwca 2012 - 22:49

Żenada . Na zdrowy rozsądek pomyśl co zrobiłeś, czy to miało sens ..

#5 luki33poznan

luki33poznan
  • 58 postów

Napisano 30 czerwca 2012 - 23:12

Może ktoś z was zamiast krytykować napisałby jakąś propozycje co mogę zrobić ?!

#6 Przybysz_tcz

Przybysz_tcz
  • 114 postów
  • SkądTczew

Napisano 30 czerwca 2012 - 23:14

3 posty wyżej kolega Ci napisał ;) Ile razy na forum było mówione ze wymiany i inne bzdury powinno się załatwiać osobiście

#7 dudek564

dudek564
  • 295 postów

Napisano 30 czerwca 2012 - 23:17

allegro nie preferuje w żaden sposób zamiany, więc program POK Ci nie pomoże . Napisz do niego że idziesz na policje i to wszystko . Poczekaj do wtorku, środy jeśli się nie odezwie to idź na policję . Wydrukuj aukcje + wszystkie email + potwierdzenie przelewu oraz dane tego typa . Opisz dla policji całą sytuację. Zajmą się tym tylko to trochę potrwa ale gdy zapuka do niego Policja to się zdziwi.

#8 luki33poznan

luki33poznan
  • 58 postów

Napisano 30 czerwca 2012 - 23:21

Tak czy inaczej sprawa powinna trafić na policję ?

---------- Wpis dodano o 00:20 ---------- Poprzedni wpis dodano o 00:17 ----------

Konrad81U mógłbyś powiedzieć coś więcej ?

---------- Wpis dodano o 00:21 ---------- Poprzedni wpis dodano o 00:20 ----------

APPLE IPHONE 4S 16GB ANGLIK BCM (2436873316) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Nike LunarSwift 43 (2436873594) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Netbook Samsung N130 10 cali (2437953954) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Linki do jego innych aukcji, pewnie też oszukane.

#9 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 lipca 2012 - 08:16

Najprawdopodobniej będą chcieli ci umorzyć sprawę po jakimś czasie i będą mówili, żebyś sobie założył sprawę cywilną - łażenie po sądach, kupa stresu itp.

#10 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2012 - 09:49

No nie do konca, przecież była aukcja, poszkodowany kupił a towaru nie dostał. Powinien dostać z allegro te 500 zł za wylicytowanego iphona, iść sam do sądu może po ipoda.

#11 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 01 lipca 2012 - 09:58

jak można być tak naiwnym ! (500 zł to i tak niewiele za taki brak rozwagi) zgłaszaj na policję i koniec dyskusji, wyciągnij też wnioski na przyszłość

#12 luki33poznan

luki33poznan
  • 58 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 10:00

Napewno wyciągnę. Jeśli do 15 w poniedziałek nic się nie zjawi, to idę na Policję. Dziękuje wszystkim za pomoc.

#13 Nixi

Nixi
  • 22 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 15:24

Też nie wiadomo czy ukradł, czy to wina poczty.

#14 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 18:36

Najpierw może sprawdź ile czasu poczta sobie rezerwuje na doręczenie przesyłki (takie cuda jak szybka lokalizacja przesyłki jeszcze chyba nie funkcjonują). Gdybym za każdym razem przy zakupach na allegro po dwóch dniach biegł na policję, to bym chyba z komendy nie wychodził...

#15 zimny12345

zimny12345
  • 99 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 18:47

jak chcesz to podaj adres na który wysyłałeś - zobaczymy kto to ,jestem z Radomia

#16 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2012 - 19:04

Najpierw może sprawdź ile czasu poczta sobie rezerwuje na doręczenie przesyłki (takie cuda jak szybka lokalizacja przesyłki jeszcze chyba nie funkcjonują). Gdybym za każdym razem przy zakupach na allegro po dwóch dniach biegł na policję, to bym chyba z komendy nie wychodził...


Ale jak ktoś jest czysty to zwykle przesyła fotkę dowodu nadania paczki a nie przestaje reagować na jakąkolwiek próbę kontkatu. Pomijam fakt, że rzeczy za 2tyś zł lepiej wysyłać kurierem...

#17 luki33poznan

luki33poznan
  • 58 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 19:29

Poczekajmy do jutra.

Pozdrawiam

---------- Wpis dodano o 20:29 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:04 ----------

To było wysłane kurierem !

#18 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 19:33

Ale jak ktoś jest czysty


Niezależnie od tego czy jest czysty czy nie, to tak szybkie robienie awantury via policja to moim zdaniem gruba przesada. Też miałem ostatnio sytuację, że paczka utknęła na poczcie – co więcej, zawartość została skradziona przez pracowników poczty (w tym przypadku nadawcą był znajomy znajomego, więc wizyta na policji nie miała sensu).

Reasumując, najbardziej podejrzana w tej sytuacji jest poczta ;)

---------- Wpis dodano o 20:33 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:31 ----------

To było wysłane kurierem !


I nie masz numeru przesyłki? (facepalm)

#19 luki33poznan

luki33poznan
  • 58 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 19:38

A nie odpowiadanie na maile, ma wyłączony telefon, zablokowane konto na allegro, a iPod i kasa wysłane. Chyba można przypuszczać, że oszukał ?!

#20 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 19:43

O, nowy element się pojawił. Zablokowane konto na allegro? Jak nie masz numeru przesyłki, to sobie rezerwuj czas na wizytę na komisariacie w poniedziałek. I tak na marginesie, jak już pytasz o poradę, to opisz dokładnie sytuację...

#21 luki33poznan

luki33poznan
  • 58 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 20:00

właśnie mi o dziwo napisał, że paczkę wysłał. Zapytałem się o potwierdzenie i głucho !

#22 Konrad81U

Konrad81U
  • 77 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lipca 2012 - 05:52

Moja sytuacja wyglądała następująco : Znalazłem aukcje na serwisie świstak , użytkownikiem była kobieta która miała bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Zadzwoniłem do niej w sprawie informacji o wystawionym telefonie... Pani w rozmowie była bardzo rzetelna i konkretna , w dodatku posiadała duża wiedzę na ten temat. Zastanawiałem się jeszcze czy kupić od niej ten telefon. Jednak mnie przekonała a może bardziej przekupiła że jeszcze dorzuci do niego kartę pamięci gratis. Zrobiłem przelew i czekałem na odpowiedz. Dzwoniła kilka razy ze pieniążki są już na jej koncie i że jutro wysyła kurierem. Minęło 2 dni i paczuszka nie dotarła , więc zadzwoniłem do niej w sprawie wyjaśnień. Powiedziała że oddzwoni i poda nr przesyłki i w tym momencie kontakt się urwał. Sprawa wylądowała na policji. Nr konta , adres , nr telefonu , skany aukcji i inne przydatne informacje. Spisany protokół i na tym się sprawa zakończyła. Z braku wystarczających dowodów sprawa została umorzona.

#23 dudek564

dudek564
  • 295 postów

Napisano 02 lipca 2012 - 07:23

każdemu tą sprawę umarzają . Ale to jest przywłaszczenie czyiś pieniędzy , co z tą policją się dzieje ... Wychodzi na to że, robię fikcyjną aukcję na 50 telefonów w okazyjnej cenie i jestem zarobiony :) wychodzą konkretne wakacje za darmo , przecież i tak umorzą ...

#24 luki33poznan

luki33poznan
  • 58 postów

Napisano 02 lipca 2012 - 09:15

Konrad81U a skąd wiesz, że to ten sam facet ?

#25 Pat Radomski

Pat Radomski
  • 701 postów
  • SkądKalisz

Napisano 02 lipca 2012 - 09:19

Konto zawieszone :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych