Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zagubiłem iPhone 4s


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcin7999

marcin7999
  • 4 postów

Napisano 01 czerwca 2012 - 15:36

Witam, pisze bo może to w czymś pomoże Zagubiłem iPhona 4s 16GB, został zagubiony w Poznaniu może znajdzie się uczciwy znalazca jest przewidziana nagroda. Numer Imei/meid to 013032002911269. Bardzo proszę jeżeli będzie ktoś kto wie coś o tym tel bardzo proszę o kontakt.Telefon tem mi jest niezmiernie potrzebny ze względu na kontakty które tam posiadałem i wiele innych rzeczy które w nim były był to tel. firmowy.

#2 MiXen

MiXen
  • 17 postów

Napisano 01 czerwca 2012 - 15:51

Find My iPhone?

#3 marcin7999

marcin7999
  • 4 postów

Napisano 01 czerwca 2012 - 15:53

Nie miałem uruchomionego Find My iPhone:-(

#4 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 czerwca 2012 - 15:56

To nie ma chyba o czym rozmawiać. Apple dało Ci potężne narzędzie na takie przypadki, ale olałeś. Jeszcze się system pyta przy pierwszym uruchomieniu, czy chcesz użyć. No to teraz masz...

#5 tasiu

tasiu
  • 546 postów
  • Skądokolice Cieszyna

Napisano 01 czerwca 2012 - 15:59

Witam, pisze bo może to w czymś pomoże Zagubiłem iPhona 4s 16GB, został zagubiony w Poznaniu może znajdzie się uczciwy znalazca jest przewidziana nagroda. Numer Imei/meid to 013032002911269. Bardzo proszę jeżeli będzie ktoś kto wie coś o tym tel bardzo proszę o kontakt.Telefon tem mi jest niezmiernie potrzebny ze względu na kontakty które tam posiadałem i wiele innych rzeczy które w nim były był to tel. firmowy.


Zakładam, że synchronizacja kontaktów z iCloud była włączona. Jeśli tak to kontakty znajdziesz na icloud.com.

#6 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 czerwca 2012 - 16:04

Jeśli synchronizowałeś iPhone'a z iTunes to kup iBackupBot - przynajmniej odzyskasz kontakty z kopii zapasowej

#7 PeGaZ666

PeGaZ666
  • 284 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 01 czerwca 2012 - 23:36

To nie ma chyba o czym rozmawiać. Apple dało Ci potężne narzędzie na takie przypadki, ale olałeś. Jeszcze się system pyta przy pierwszym uruchomieniu, czy chcesz użyć. No to teraz masz...

Z tym "poteznym narzedziem" to kolego sie sporo zapedziles. Ja bym to nazwal mega gownianym narzedziem ktore mozna wylaczyc bez zadnego problemu. Nawet jak probowalem sie zabiezpieczyc i zablokowac dostep do kont na haslo zeby nie dalo sie tego wylaczyc okazuje sie ze wystarczy wejsc w ustawienia lokalizacji i wylaczyc wszystko naraz (w tym lokalizuj moj iphone, czego samego nie da sie wylaczyc) dlatego dla tych ktorzy tak licza na to "potezne" narzedzie ze pomoze im odzyskac utracony telefon nie liczylbym.

Do autora:
Na kontakty nie liczylbym juz na tym etapie zapewne ten kto znalazl przywrocil sobie ustawienia fabryczne, ja przegladalbym allegro w poszukiwaniu tego telefonu choc tez malo prawdopodobne ze sprzedajacy ktory "znalazl" ten telefon poda Ci imei celem porownania czy to aby nie jest Twoj (nawet gdy nie przyznasz sie po co CI potrzebny) Predzej udawalbym bardzo zainteresowanego jak znajdziesz telefon ktory moze byc Twoim i bedziesz prosil o zdjecie tego ekranu gdzie jest wersja softu liczac ze chyci tez imei mowiac ze chcesz sprawdzic baseband , chcesz zrobic jailbreak czy cokolwiek innego tam wymyslisz.

Z dugiej strony na pewno synchronizowales swoj telefon z itunsem wiec on powinien miec wszystkie dane - moze pozyczysz od kogos iphona byle jakiego. odtworzysz na nim kopie zapasowa i tak dostaniesz spowrotem sie do swoich danych no chyba ze istnieje jakis soft do wyciagania danych bezposrednio z plikow backup z itunsa ale ja nie znam takiego.

#8 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 czerwca 2012 - 00:47

Brawo... zamiast wypisywać imei na forach leć z nim na posterunek. Nie chce dawac nikomu glupiego przykladu, ale teraz to nawet ja moge isc i sklamac, ze tel o nr IMEI podanym przez Ciebie byl moj i postepowanie rozpocznie sie dla mnie... " Wlasnie kupilem telefon o nr IMEI (...) i wracajac do domu zawinęli mi cale pudelko z dowodem zakupu".

---------- Wpis dodano o 01:47 ---------- Poprzedni wpis dodano o 01:45 ----------

Z tym "poteznym narzedziem" to kolego sie sporo zapedziles. Ja bym to nazwal mega gownianym narzedziem ktore mozna wylaczyc bez zadnego problemu. Nawet jak probowalem sie zabiezpieczyc i zablokowac dostep do kont na haslo zeby nie dalo sie tego wylaczyc okazuje sie ze wystarczy wejsc w ustawienia lokalizacji i wylaczyc wszystko naraz (w tym lokalizuj moj iphone, czego samego nie da sie wylaczyc) dlatego dla tych ktorzy tak licza na to "potezne" narzedzie ze pomoze im odzyskac utracony telefon nie liczylbym.


Ustawienia lokalizacji też mozna zablokować. Bagno bedzie dopiero jak wejdzie w DFU i zrobi restore.

#9 ariesovsky

ariesovsky
  • 119 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2012 - 07:38

Z tym "poteznym narzedziem" to kolego sie sporo zapedziles. Ja bym to nazwal mega gownianym narzedziem ktore mozna wylaczyc bez zadnego problemu. Nawet jak probowalem sie zabiezpieczyc i zablokowac dostep do kont na haslo zeby nie dalo sie tego wylaczyc okazuje sie ze wystarczy wejsc w ustawienia lokalizacji i wylaczyc wszystko naraz (w tym lokalizuj moj iphone, czego samego nie da sie wylaczyc) dlatego dla tych ktorzy tak licza na to "potezne" narzedzie ze pomoze im odzyskac utracony telefon nie liczylbym.

Do autora:
Na kontakty nie liczylbym juz na tym etapie zapewne ten kto znalazl przywrocil sobie ustawienia fabryczne, ja przegladalbym allegro w poszukiwaniu tego telefonu choc tez malo prawdopodobne ze sprzedajacy ktory "znalazl" ten telefon poda Ci imei celem porownania czy to aby nie jest Twoj (nawet gdy nie przyznasz sie po co CI potrzebny) Predzej udawalbym bardzo zainteresowanego jak znajdziesz telefon ktory moze byc Twoim i bedziesz prosil o zdjecie tego ekranu gdzie jest wersja softu liczac ze chyci tez imei mowiac ze chcesz sprawdzic baseband , chcesz zrobic jailbreak czy cokolwiek innego tam wymyslisz.

Z dugiej strony na pewno synchronizowales swoj telefon z itunsem wiec on powinien miec wszystkie dane - moze pozyczysz od kogos iphona byle jakiego. odtworzysz na nim kopie zapasowa i tak dostaniesz spowrotem sie do swoich danych no chyba ze istnieje jakis soft do wyciagania danych bezposrednio z plikow backup z itunsa ale ja nie znam takiego.


Zawsze możesz zablokować na hasło dostęp do ustawień lokalizacji, żeby nikt w tym nie mógł grzebać :)

#10 PeGaZ666

PeGaZ666
  • 284 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 02 czerwca 2012 - 08:48

Tak wiem ze mozna lokalizacjecalkowicie zablokowac ale to pewnie utrudni uzywanie telefonu jak nowe programy beda sie pytac o dostep do polozenia wtedy pewnie trzeba bedzie to czasowo odblokowywac itp nie wiem nie probowalem ale wydaje mi sie ze blokada tego moze troche uprzykrzyc zycie. Rownie dobrze mozecie powiedziec to niech ustawi haslo na lock screen i tez nie bedzie mial do tego dostepu - tyle ze ja nie lubie wpisywac hasla ilekroc wlaczam tel. Poprostu jak apple zaoferowalo fukcje odnajdowania telefonu a wiadomo ze glownie chodzi tutaj o zagubienia powinni to bardziej zabezpieczyc np zeby mozna bylo to wlaczyc/wylaczyc podczas synchonizacji tylko a samej ikonki nie bylo czy cos w tym stylu.

#11 adasieniek

adasieniek
  • 26 postów

Napisano 02 czerwca 2012 - 10:58

To nie ma chyba o czym rozmawiać. Apple dało Ci potężne narzędzie na takie przypadki, ale olałeś.


Ja wiem czy to takie potężne? Wystarczy, że ktoś kumaty wyłączy 3G albo przesyłanie danych i tą usługę można sobie wsadzić w... :)

#12 iKubik

iKubik
  • 506 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 02 czerwca 2012 - 11:29

Ja wiem czy to takie potężne? Wystarczy, że ktoś kumaty wyłączy 3G albo przesyłanie danych i tą usługę można sobie wsadzić w... :)


Równie dobrze telefon może leżeć gdzieś na trawniku koło jakiejś ławki niedaleko krzaków. W takim przypadku Find my iPhone może okazać się przydatne. Nie musi być od razu ukradziony przez kogoś.

#13 mattholla

mattholla
  • 42 postów

Napisano 08 czerwca 2012 - 13:23

Mam takie pytanko... Wczoraj zgubilem iphone 4. Mialem wlaczona usluge FindMyIphone ale nie moge go namierzyc.... Czy jak ktos zrobic restore, to juz nie odzyskam telefonu ?? Nie mam kartonika, bo telefon kupilem w Anglii i zostawilem tam... :/

#14 Pat Radomski

Pat Radomski
  • 701 postów
  • SkądKalisz

Napisano 08 czerwca 2012 - 13:27

tak nie odzyskasz, możliwe, że jest wyłączony telefon.

#15 mattholla

mattholla
  • 42 postów

Napisano 08 czerwca 2012 - 13:29

a jak ktos sie na tym zna... Podlaczy do kompa i zrobi restart z DFU czy jakos tak, nie znam sie szczerze na tym i wszystko zniego usunie do ustawien fabrycznych to nie namierze go np po numerze IMEI??

#16 macowiec1999

macowiec1999

    Apple Reviews PL

  • 642 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 08 czerwca 2012 - 14:02

Po numerze IMEI zawsze go namierzysz, bo jego nie da się zmienić.

#17 mattholla

mattholla
  • 42 postów

Napisano 08 czerwca 2012 - 14:05

Po numerze IMEI zawsze go namierzysz, bo jego nie da się zmienić.



Jak to zrobic?? WIECIE??

#18 Mikel

Mikel
  • 73 postów

Napisano 08 czerwca 2012 - 14:10

Jak to zrobic?? WIECIE??


najlepiej idz z tym na policję : )

#19 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 08 czerwca 2012 - 14:11

Jak to zrobic?? WIECIE??

Zgłosić się do operatora z wnioskiem z prokuratury.

#20 mattholla

mattholla
  • 42 postów

Napisano 08 czerwca 2012 - 14:16

Tylko jak pisalem wyzej... Mam numer IMEI tylko na kartce, spisany z iTunes'a. Kartonik zostal nestety w UK gdzie zostal on zakupiony. W nim byla zarejestrowana karta sim ERY (t-mobile) karta zablokowana. Reasumujac : Jezeli pojde na policje i jakims cudem uda mi sie zdobyc taki wniosek, to operator zablokuje numer IMEI czy bedzie wstanie namierzyc moj telefon...?

#21 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 08 czerwca 2012 - 14:19

Może namierzyć i/lub zablokować, ale musisz mieć dowód zakupu na to, że jesteś jego właścicielem.

#22 mattholla

mattholla
  • 42 postów

Napisano 08 czerwca 2012 - 14:21

Może namierzyć i/lub zablokować, ale musisz mieć dowód zakupu na to, że jesteś jego właścicielem.



No to mam po telefonie. Nie posiadam czegos takiego w obecnej sytuacji. Mam w UK wszystko na ten telefon. No trudno. Niech sie ktos cieszy. Dzieki wszystkim za pomoc i udzielenie informacji co i jak ;)

Pozdrowienia !

#23 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 09 czerwca 2012 - 22:56

Swoją drogą Apple chyba też może zablokować po numerze seryjnym.

#24 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 09 czerwca 2012 - 23:02

Może, ale już chyba tego nie robi (przynajmniej tak gdzieś czytałem - chyba nawet na tym forum).

#25 mattholla

mattholla
  • 42 postów

Napisano 14 czerwca 2012 - 13:11

Zapomnialem sie pochwalic. Telefon sie odnalazl. Kolega, kolegi znalazl :) Cale szczescie, ze skonczylo sie happy end'em :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych