Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

utrata danych na dysku zewnętrznym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 grelson2

grelson2
  • 86 postów
  • SkądPoznań / Zielona Góra

Napisano 30 lipca 2007 - 14:32

Witam! Mam dysk zewnętrzny USB Segate Barracuda 320 GB. Używałem go zarówno na Mac'u jak i na Windowsie (formatowany był na Macu jako MS-DOS System Files) jednak kilka dni temu Mac przestał mi odczytywać dysk, gdy wchodziłem w Disc Utility Mac zawieszał się do czasu aż odłączałem dysk od USB. Podłączyłem dysk do Windy i też go nie odczytał. Użyłem programu partition magic, który poinformował mnie o błędach na dysku, naprawił je, jednak Windows uparcie twierdził że partycja jest niesformatowana, a Mac nadal nie wdział dysku. Nie udało mi się odzyskać 250 GB moich danych, więc sformatowałem dysk, najpierw na Windzie bez partycjonowania. Chciałem znów stworzyć partycję na Macu, jednak po jej stworzeniu dysk nadal nie był oczytywany. Podłączyłem go do Windy, odczytałem i musiałem znów usunąć te same błędy i podzielić go na partycje (FAT32 ale niestety musiałem podzielić dysk na 200 i 100 GB ponieważ inaczej się nie dało). Teraz czyta mi dysk i na Macu i na Windzie, boję się jednak, że powyższa sytuacja może się powtórzyć i znów stracę taką ilość danych. Czy ktoś ma pomysł co mogło być przyczyną, jak się przed tym ustrzec. Myślałem nad zainstalowaniem Visty jako drugiego systemu na Mac'u i sformatowaniem dysku jako NTFS ale jednak wolał bym Maca nie kaleczyć Vistą.

#2 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 30 lipca 2007 - 14:54

Jak na moj gust na FAT ten dysk jest za duzy, postaw xpeka i skonwertuj go do ntfs i bedzie po bolu. Tez kiedys mialem problem i co chwila scandisk mi bledy zglaszal jak zrobilem 80GB partycje pod FAT

#3 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 30 lipca 2007 - 15:16

raczej do fatu32 - jabko nie lubi ntfs - zwlaszcza ze ntfs w XP i vista ...to nie taki prawdziwy ntfs jak w NT

#4 grelson2

grelson2
  • 86 postów
  • SkądPoznań / Zielona Góra

Napisano 30 lipca 2007 - 17:56

no właśnie był FAT32 i teraz też jest. Jak był NTFS to Mac go wcale nie widział.

#5 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 31 lipca 2007 - 07:21

Mi to wyglada na to, ze dysk juz padac zaczyna. Tak nagle wkoncu nie przestalby chodzic od innego powodu...

#6 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 31 lipca 2007 - 07:31

Elektronika dysku pada... Jak masz na gwarancji zanieś. Też tak miałem, dali nowy :)

#7 grelson2

grelson2
  • 86 postów
  • SkądPoznań / Zielona Góra

Napisano 31 lipca 2007 - 08:51

Dysk ma miesiąc, więc jeśli macie rację tak będę musiał zrobić, ale dysk był kupiony na Allegro więc będę pewnie miesiąc czekał na wymianę :/ zaraz się skontaktuję z ich serwisem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych