Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowa klawiatura Apple?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

#101 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 21 sierpnia 2007 - 21:02

... nie wiem czy brac wifi . czy zwykla.. bo za bardzo nie jestem zwolennikiem walenia w glowe promieniowaniem emagnetycznym


To jest klawiatura na Bluetooth nie Wi-Fi

wiesz, myślałem podobnie. gdybym mieszkał gdzieś na pustkowiu, to bym się z Tobą zgodził.
jednak w zasięgu mojego kompa znajduje się chyba z 10 access pointów. tutaj (holandia) każdy sąsiad jak ma telefon, to ma i access pointa. nawet tego liczyć mi się nie chce.

o siecaich komórkowych to chyba nawet nie muszę mówić...

doszedłem do wniosku, że przejmowanie się jednym nadajnikiem bluetooth, który na baterii chodzi pół roku, jest pozbawione sensu. przed promieniowaniem i tak nie ucieknę...


Dodam tylko - że nadajnik Bluetooth w tej klawiaturze jest znacznie mniejszej mocy niż "domowy" sprzęt Wi-Fi, który ma mniejszą moc niż... komórka

#102 headz

headz
  • 143 postów
  • Skąd022

Napisano 21 sierpnia 2007 - 22:45

no ta stara to byla jakas zenada. kupilem ja, i nastepnego dnia zobaczylem ze sa nowe. wiec od razu oddalem to ciezkie i brzydkie scierwo. 260 pln? chyba jaja sobie robia. mam teraz podpiety zestaw lx710 logitecha (teoretycznie tylko PC) i to jest dziesiec razy lepsze w tej samej cenie, juz nie mowiac ze jest myszka. zreszta, myszka dokladniejsza i wygodniejsza niz mighty BT. ale co tam. MM ładniejsza. przynajmniej w przypadku nowej klawiatury apple taka cena za dizajn jest uzasadniona. mam nadzieje ze za wykonanie tez. ale to i tak zdziercy i megakapitalisci. think different? yeah, pay, pay.

#103 headz

headz
  • 143 postów
  • Skąd022

Napisano 23 sierpnia 2007 - 19:39

acha, nowa za 4 tygodnie w sprzedazy. prawdopodobnie. tak rzekł sad.

#104 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 sierpnia 2007 - 20:05

ja słyszałem, że we wrześniu (chyba na początku)

#105 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 26 sierpnia 2007 - 10:13

http://pix.blakespot...apple_keyboard/ ;)

#106 solak

solak
  • 64 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 sierpnia 2007 - 14:21

A może ktos z naszych forumowiczow latających regularnie za wielką wodę móglby pomoc w zakupie nowej klawiatury? Bo zaplacic za nia 49$ a 300zł (jak teraz na allegro, a SAD pewnie tez sobie zaczyczy 'bonusowa' cene) to jednak roznica.

#107 audiopain

audiopain
  • 332 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 sierpnia 2007 - 15:20

A może ktos z naszych forumowiczow latających regularnie za wielką wodę móglby pomoc w zakupie nowej klawiatury? Bo zaplacic za nia 49$ a 300zł (jak teraz na allegro, a SAD pewnie tez sobie zaczyczy 'bonusowa' cene) to jednak roznica.


przylaczam sie do pytania/prosby

#108 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 26 sierpnia 2007 - 18:45

A może ktos z naszych forumowiczow latających regularnie za wielką wodę móglby pomoc w zakupie nowej klawiatury? Bo zaplacic za nia 49$ a 300zł (jak teraz na allegro, a SAD pewnie tez sobie zaczyczy 'bonusowa' cene) to jednak roznica.


nie do końca 49 - dochodzi TAX a i latając każdy kilogram bagaży to koszt :( nie żebym był pazerny ale takie są realia :) Zazwyczaj lecac "za wodę" tych zamówień jest sporo :)

#109 solak

solak
  • 64 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 sierpnia 2007 - 19:16

Nie wykrecaj sie tygrysio ;) A ja juz sie dogadalem z kumplami z emigracji (UK), ze wracajac 11 wrzesnia* przywioza mi jedna klawiature, jesli jeszcze w polsce nie bedzie mozna ich dostac albo beda za drogie :D *PS tego 11 wrzesnia. Kumpel z okazji daty ponoc bilet do polski za 1 pensa kupil :D Pewnie jeszcze oplaty lotniskowe dochodza, ale zawsze to jakas znizka :P

#110 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 26 sierpnia 2007 - 19:45

Nie wykrecaj sie tygrysio ;)


A ja juz sie dogadalem z kumplami z emigracji (UK), ze wracajac 11 wrzesnia* przywioza mi jedna klawiature, jesli jeszcze w polsce nie bedzie mozna ich dostac albo beda za drogie :D


*PS tego 11 wrzesnia. Kumpel z okazji daty ponoc bilet do polski za 1 pensa kupil :D Pewnie jeszcze oplaty lotniskowe dochodza, ale zawsze to jakas znizka :P


Z tym biletem to fakt .... znajomy (ktorego mam na myśli jesli chodzi teraz o wyjazd) w tej dacie kupił bardzoooo tanio powrotny :)

#111 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 30 sierpnia 2007 - 11:56

Mam dosc nietypowe pytanie: czy ktos moze mi podac wymiary tej klawiatury? W zasadzie zalezy mi tylko na glebokosci... Z gory dzieki ;]

#112 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 02 września 2007 - 00:59

Mam dosc nietypowe pytanie: czy ktos moze mi podac wymiary tej klawiatury? W zasadzie zalezy mi tylko na glebokosci... Z gory dzieki ;]


Wersja przewodowa:
szerokość = 429mm, głębokość = 114mm, wysokość z przodu do podstawy klawiszy = ok 4mm!! z tyłu = 17mm, wysokość klawisza / skok = niecałe 2mm!!
Zdjęcia kilka stron wcześniej w tym wątku.

Bezprzewodowej nie miałem jeszcze przyjemności.

przylaczam sie do pytania/prosby


Pomoc w zakupie - proszę bardzo - wysyłam z UK, cena z przesyłką to równowartość 39 funtów (kablowa) lub 59 funtów (bez-drutowa) i po kursie sprzedaży BRE Banku + ile uznasz za fatygę, przelewem z góry na konto w mBanku, wysyłam poleconym, zwykle jest u Ciebie przed upływem tygodnia (to zależy tylko od Poczty Polskiej, bo w kraju jest na drugi dzień).

Dostępność: kablowa - zamawiam i jest u mnie w dwa dni, bezprzewodowa - cholera wie (piszą 4-6 tygodni).
Jutro sprawdzę co mają "na miejscu" w Apple Store, ale nie co dzień tam mogę jechać.

Ewentualne zabezpieczenie - aukcja eBay (ponad 300 komentarzy) lub Allegro (ponad 740 komentarzy), dolicz prowizje.

Jesteśmy w EU - NIE MA DODATKOWYCH KOSZTÓW (VAT w cenie, cła nie ma) załączam kopię rachunku - SAD ma obowiązek uznać gwarancję.
Mam doświadczenie w wysyłkach do Polski (komputery, laptopy) w tym jednego zadowolonego na tym forum , który chyba wpisze się poniżej.
Robię to dla satysfakcji nie dla zysku - żal mi $$$$ ściska jak czytam jak drogo i trudno kupić Japka w Polsce.

Mogę wysłać cokolwiek jest dostępne w On-line Apple Store UK w tym GRY - cena + przesyłka (zależna od wagi) szczegóły na priv
  • MacDada i surveyor lubią to

#113 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 02 września 2007 - 09:02

Dzieki piekne :) Chodzilo mi tylko o glebokosc przewodowki, ale reszta tez sie przyda ;] No, i dobrze wiedziec, ze w razie potrzeby mozna kogos poprosic o rozne rzeczy z zagranicy :)

#114 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 02 września 2007 - 09:16

Jak najbardziej potwierdzam "referencje" LASERman-a klawiaturka super solidnie zapakowana szybko przesłana. 1000% uczciwości i zaufania . Osobiście jeszcze nie raz poprosze o przysługę :)

#115 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 02 września 2007 - 18:41

Laserman to sie nie oplaci,tylko mnie zle nie zrozum,nie pije do ciebie.39funciakow to wg.obecnego kursu 220zl,a w Polsce maja byc po 228.99zl,wiec zeby byc na zero za Twoja fatyge musialbym ci dac 8.99,wiec wg. mnie za malo,bo nawet w UK sie piwa za fatyge nie napijesz :-)

#116 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 02 września 2007 - 20:13

Laserman to sie nie oplaci,tylko mnie zle nie zrozum,nie pije do ciebie.39funciakow to wg.obecnego kursu 220zl,a w Polsce maja byc po 228.99zl,wiec zeby byc na zero za Twoja fatyge musialbym ci dac 8.99,wiec wg. mnie za malo,bo nawet w UK sie piwa za fatyge nie napijesz :-)


1 - "w Polsce mają być" - ale puki co nie ma i nikt nie zna dnia ani godziny...
2 - NIE musisz mi dać nie wiadomo ile, ale porównywanie JAKICHKOLWIEK kwot w PL i UK nie ma sensu. (tylko mnie dobrze zrozum)
3 - to nie jest przysługa dla chcących oszczędzić tylko dla zdesperowanych fanów Apple - Maki się nigdy "nie opłacają" (też mnie źle nie zrozum)
4 - "fatyga" zostaje na koncie w PL, jak odwiedzę kraj to na piwo starczy, w przypadku klawiatury nie mam wiele zachodu - przysyłają do pracy - do poczty jest 50m.

#117 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 03 września 2007 - 07:02

I tu trafiles w 10,dla desperatow,podrawiam :-)

#118 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 września 2007 - 21:10

nowe klawiatury w sklepie on-line niestety dostępność to na razie "-" ale to zawsze jakiś krok do przodu

#119 headz

headz
  • 143 postów
  • Skąd022

Napisano 06 września 2007 - 12:09

nie wiem ktora kupic. wireless jest droga. czy ten kabel jest rzeczywiscie taki straszny? a numeryczna sie przydaje. kurde.

#120 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 06 września 2007 - 12:32

@headz ... i masz dodatkowo dwa porty usb po bokach (mam nadzieję, że już USB 2.0)

#121 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 września 2007 - 15:57

tak to są USB 2.0 ja się napaliłem na kabelkową ;) po pierwsze - dodatkowe USB, które w moim miniaku sa na wagę złota, a po drugie - wolę dużą klawiaturę (tak optycznie)

#122 headz

headz
  • 143 postów
  • Skąd022

Napisano 08 września 2007 - 13:34

o, o tym usb nie wiedziałem, a to rzeczywiscie fajna opcja. tylko ten kabel, fe. do mini bardziej pasuje bezprzewodowa i mniejsza. szczegolnie jak chce sie miec minimalizm na biurku;)
poza tym, pisze to na bezprzewodowym zestawie logitecha i juz sie troche przyzwyczailem (logitech pojdzie wkrotce do komputera rodzicow).
więc chyba jednak wyciagne dodatkową kapustę zza pazucha;)

(usb zawsze mozna hubem rozwiązać)

---- Dodano 08-09-2007 o godzinie 14:35 ----
ale przed podjęciem decyzji pójdę je obejrzeć...

#123 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 12 września 2007 - 17:05

---- Dodano 08-09-2007 o godzinie 14:35 ----
ale przed podjęciem decyzji pójdę je obejrzeć...


Dzisiaj oglądałem jest fajna. No i dostępna od ręki.
[URL="http://www.cortland.pl/35688_Apple_Keyboard_Silver__USB.html"]http://www.cortland.pl/35688_Apple_Keyboard_Silver__USB.html[/URL]

#124 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 12 września 2007 - 18:54

Zgodnie z obietnicą kilka zdań i zdjęć na temat nowej klawiatury:

Klawiaturkę, bo tak należy ją chyba nazywać kupiłem w internetowym sklepie Apple UK 8-go sierpnia, a otrzymałem dzisiaj (nawet nie tydzień), co z uwagi na "gorączkę nowości" jest IMHO niezłym wynikiem - obecnie dostępność w sklepie on-line podają w tygodniach.

Przybyła z firmy Flextronics Logistics w Venray, Holandia zapakowana w dodatkowy karton.
Dołączona grafika

W komplecie dostajemy manuala - jedna strona w każdym języku (prócz polskiego), oraz stylowy przedłużacz USB.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Niestety radość z kabelka nie trwa długo - Apple zadbało aby nadawał się tylko jako przedłużacz do tej klawiatury albowiem zastosowano niestandardowe gniazdko do którego pasuje tylko niestandardowy wtyk nowej klawiatury (dlaczego?), a jak widać ewentualna "przeróbka" najpewniej zakończy krótki żywot lajtowego kabelka :-|
Dołączona grafika

Oto porównanie "zwykłego" wtyku USB (po lewej) i wtyku New Apple Keyboard (po prawej)
Dołączona grafika
Oczywiście wtyk klawiatury pasuje do "zwykłego" gniazda USB - nie ma konieczności używnia lajtowego przedłużacza.

Zakupiony egzemplarz ma układ tzw. English (Int'l) cokolwiek odmienny od widocznego na wszelkich obrazkach ze stron Apple.
Zgodnie z tym co wcześniej zauważył macdesk "zabrali" nasze ukochane japko (aktualnie nawet Hiszpanom zabrali :-(, a nawet poszli dalej i pożałowali nam literek w command, a kilka klawiszy wcale nie ma napisu!
Dołączona grafika

To wszystko w zamian za pozostawienie lampki na Caps Lock'u, który nota-bene ucierpiał najbardziej (jeden symbol za osiem znaków).
Dołączona grafika

Zdecydowanie pokochałem nowe literki o lepszych proporcjach (niepowyciągane w pionie) umieszczone centralnie na klawiszach i bez kursywy (po co to było?). W imieniu swoim i innych słabowidzących "dziękujemy Ci Apple!"

Najbardziej intrygujący jest pionowy "wybrakowany" Enter, który dotąd był domeną klawiatur UK (ale nie taki mały), teraz trzeba będzie zmienić potoczną nazwę "małego" Entera w bloku numerycznym gdyż jest... większy od "głównego".
Dołączona grafika

Dotychczasowy "help" zamieniono na "fn" - i dobrze, Mac'userzy pomocy nie potrzebują ;-)

Klawiaturka jest cieniutka, a mam na myśli że NAPRAWDĘ CIENIUTKA i NIZIUTKA - moja współlokatorka określiła najlepiej:"To jest wydruk klawiatury!".
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Pierwsze wrażenie jest takie że jest wręcz... filigranowa, ale dzięki temu iż naprawdę wykonano ją z aluminium to jest odpowiednio sztywna i co nieco waży, a kabelek choć też cieniutki (dokładnie taki jak w Mighty Mouse) to nie wydaje się zbyt kruchy.

Bardzo makowo-futurystycznie rozwiązano "nóżkę" i gniazda USB (dwa po obu stronach), i wbrew temu co można sądzić z "obrazków" na stronie Apple są jednak gumowe nóżki na których klawiaturą się opiera... teoretycznie, ponieważ wymaga to naprawdę idealnie płaskiego biurka, a moje choć nie sposób tego zobaczyć okazało się takim nie być gdyż klawa "nie trzyma" podłoża z obu stron tak samo.
http://img263.images...g1421ur2.th.jpg

Gniazda USB są "schowane" pod klawiaturą dzięki czemu właśnie wygląda ona tak... płasko nawet patrząc nieco z boku.
http://img410.images...g1422ws9.th.jpg
http://img410.images...g1423ig9.th.jpg

Dzięki temu też wtyki USB podłączone do klawiatury chowają się pod nią - oczywiście w całości tylko krótkie wtyki Apple, inne wystają, co może i jest lepiej bo można odłączyć bez podnoszenia klawiatury.
http://img443.images...g1424yn8.th.jpg
http://img443.images...g1425zr7.th.jpg

Generalnie mogę się pokusić o stwierdzenie iż klawiatura jest najbardziej odmienionym produktem gdyż w porównaniu do dotychczasowego nowy iMac nie ma tak dalekich zmian "fizycznych". Na dokładkę proszę jak się doskonale komponuje ze "starym" iMakiem:
http://img104.images...g1426ny8.th.jpg

A jak w pracy? Cóż wprawdzie jak dotąd napisałem na niej tylko ten krótki tekst to mam jak najbardziej pozytywne odczucia. Jednak trzeba zauważyć iż pisze się na niej inaczej i to nawet w porównaniu z np. Macbookiem z powodu znikomej wysokości, po prostu nadgarstki (a wręcz całe przedramię) leży na biurku co po pewnym czasie spowodowało u mnie pewien dyskomfort - teraz przyciągnąłem klawiaturę bliżej krawędzi biurka by tylko nadgarstki opierały się na nim. Do tej pory na wszelkich klawiaturach ręce miałem w powietrzu, a więc chyba jest lepiej.
Myślę że to kwestia przyzwyczajenia i dopasowania wysokości biurka, siedzenia, skrócenia... rąk (makabra!).
Same klawisze działają doskonale - chyba dokładnie jak w Macbooku, znacznie ciszej niż w poprzedniej klawie, miękko i z bardzo krótkim skokiem ale wyraźnym "załapaniem", co owocuje zdecydowanie mniejszą liczbą pomyłek - głównie "nie zaliczonych" uderzeń. O dziwo "zredukowany" Enter wcale nie sprawia kłopotu co właśnie sobie uświadomiłem. Przyzwyczajony do pionowego Entera po prostu trafiam w niego nie patrząc bez żadnego problemu.

Jeszcze kwestia nowego układu klawiszy funkcyjnych na "starym" iMac'u, otóż po pierwszym podłączeniu klawiatury działa ona jak "stara" czyli np. jaskrawość na F14-F15 ale kliknięcie w "Software Update" ujawnia Apple Keyboard Update 1.1 po zainstalowaniu którego (kilkanaście MB) działa już słonko na F1-F2, przewijanie-przeskok i play/pauza na F7-F10 oraz głośniej/ciszej na F11-F12 ale... no właśnie ale! Nie działają F3 Expose i F4 Dashboard, wprawdzie można zmienić skróty "Keyboard Shortcuts" w Keyboard & Mouse Preferences , które nota-bene pozostały nie zmienione (czyli F9-F12) ale akcje klawiszy Fn uzyskujemy wraz z klawiszem "fn", a gdy przełączymy odwrotnie czyli "Use all F1, F2, etc. keys as standard funkction keys" (użyj klawiszy F1, F2 itd. jako zwykłych klawiszy funkcyjnych) to wtedy pozostałe funkcje (jasność, głośność, play...) będą wymagały akompaniamentu klawisza "fn". Najwyraźniej powyższy update jest niedopracowany i pozostaje czekać na update update'a.

Podsumowując osobiście polecam każdemu nową "aluklawiaturkę" Apple'a, która wg mnie pasuje idealnie do każdego Maka :-)

PS
Zdesperowanym rodakom z kraju jestem gotów zorganizować "eksport" z UK.
Szczegóły na PW - pierwsza już za chwilę "poleci" do tygrysio.


Aktualizacja: jest poprawiony sterownik w Software Update - poprawiono błąd klawiszy F3 Expose i F4 Dashboard

#125 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 września 2007 - 18:54

do wrocławia też w końcu doszła :) idealnie pasuje do mojego miniaczka :D

---- Dodano 12-09-2007 o godzinie 20:17 ----

do mini bardziej pasuje bezprzewodowa i mniejsza.

ja wiem? ona i tak jest całkiem mała...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych