Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

kości do G3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zorro

Zorro
  • 1 postów

Napisano 24 listopada 2005 - 08:43

Ello, Kilka miesięcy temu kupiłem Power Maca G3. Jest to moje pierwsze jabluszko. Pracuje na OS'ie 9.2 co zdecydowanie mnie ogranicza jak się domyślacie. Bardzo potrzebuję dołożyć trochę pamięci. Gdzie mam szukać kości, ile to kosztuje. W tej chwili mam port J3 32 MB DIMM; port J4 128 MB DIMM. Please Help :)

#2 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 24 listopada 2005 - 09:34

G3 szary czy niebieski?

#3 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 24 listopada 2005 - 10:48

Wszystkie moje uwagi dotyczą G3 B&W, bo tylko z takim mam styczność. Po pierwsze obsadź najpierw sloty J0, J1, J2 itd. W zasadzie nie jest to wymagane, ale przy G3 lepiej na zimne dmuchać ;) Po drugie jeśli chcesz dokupić pamięć to zwróć uwagę na następujące rzeczy: - nie opłaca się kupować kości poniżej oraz powyżej 256MB. Poniżej, strata czasu i pieniędzy, bo i tak póżniej trzeba będzie wymienić na 256 ;). Powyżej, mak wykryje tylko 256. - zwróć uwagę na to, aby kości były jak najbardziej standardowe, bez żadnych dodatkowych udziwnień. - zwróć uwagę na to, żeby kości były jak najbardziej firmowe ;) Lepiej dopłać 10-20 zł i kup markowego Cruciala. - w przypadku kości 256 MB, moduł DIMM powinien mieć po 8 kostek z każdej strony - to bardzo ważne, inaczej mak może wykryć tylko 128 MB ram. Na jednej ze stronek znalazłem następującą specyfikację: 3.3volt, unbuffered, 8byte, non parity, 168pin SDRAM, PC100, minimum speed 8ns I do niej radzę się stosować, aczkolwiek u siebie mam "śmieciowate pamięci" i wszystko działa OK. Jeszcze raz zaznaczam, że moje uwagi dotyczą G3 B&W. POWODZENIA!!! :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych