Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaka pojemność iPada jest wystarczająca waszym zdaniem do codziennej pracy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#76 adi_23

adi_23
  • 70 postów

Napisano 04 maja 2012 - 19:34

...bo tak naprawdę trójka poza lepszym wyświetlaczem, kamerką i lepszymi bebechami nic nowego nie wniosła. Wspominasz tu też o oglądaniu meczy na żywo. Może być problem, bo iPad nie obsługuje flasha, chyba, że wyczaiłeś już gdzieś jakieś aplikacje do tych rzeczy, ja nie oglądam, więc się nie orientuję :)


Gdzieś czytałem że są odpowiednie aplikacje do meczy live. Co do wyświetlacza 3 generacji to jest naprawdę zaje...ty ale czy 16 GB to nie będzie za mało. Co do ekranu z iPada2 to ze sprzętu Apple miałem iPhone 2G czy ekran z 2ki jest na podobnym poziomie czy lepszy? (bo tylko tak mogę porównać ;) )

#77 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 maja 2012 - 20:20

W iPhone 2G/3G/3GS jest 163ppi a w iPad 1/2 jest 132ppi. Mimo wszystko wychodzi na to samo bo iPada trzymamy dalej od oczu.

#78 Apple27

Apple27
  • 10 postów

Napisano 04 maja 2012 - 21:28

Ja miałem dylemat czy ipad 2 16 GB czy 32 GB. Po wielu godzin namysłu ostatecznie wybrałem 32 GB, naprawdę warto zainwestować. Same gry i aplikacje zajmują mi około 15 GB. Do tego muzyka 2 GB, filmy 5GB i zostaje około 7 GB.

#79 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 04 maja 2012 - 22:52

Szkoda, że nie ma wersji 5GB bo by mi taki wystarczył.

#80 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 05 maja 2012 - 06:12

Jak się szczedzi grosza na aplikacje to pewnie wystarczyłby i taki bez mozliwosci wgrywania aplikacji ....

#81 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 05 maja 2012 - 15:30

Ja bym brał iPad 2 64 GB jak możesz - na nowym iPadzie 16 gb będzie się ciężko zmieścić z filmami.

#82 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 05 maja 2012 - 15:41

Mam poprzedniego iPada 2 16gb 3G. Wystarcza do tego, co przeważnie na nim robię w DOMU. Bo iPad jest, dla mnie, rewelacyjnym urządzeniem kanapowym - czytam na nim gazety, czasem książki, przeglądam net, pocztę i kalendarz, często syn ogląda bajki z YT, czasem w coś sobie zagra. Ale, dla mnie, do pracy się nie nadaje, więc jeśli wyjeżdżam zawodowo i tak zabieram laptopa. W domu mam non-stop wifi, więc dostęp do sieci komórkowej przydaje mi się w 5%... Natomiast na wyjazdach przydaje się duży dysk - żeby zabrać kilka filmów dla dzieciaka i dla siebie. Za granicą roaming i tak jest drogi, na trasie w samochodzie połączenie w Polsce i tak nie stabilne i słabe. Dzisiaj wybrałbym 64GB bez operatora komórkowego lub 32gb + modem mifi. pozdr

#83 adi_23

adi_23
  • 70 postów

Napisano 06 maja 2012 - 08:56

Dzięki za pomoc, wezmę 2. Retina jest super ekranem ale dla mnie ipad ma być gadżetem typowo kanapowym - gry, filmy itp. nie sprzętem do pracy czy nauki to też ekran ipada2 powinien wystarczyć.

#84 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 06 maja 2012 - 09:46

Gratuluję rozsądnej decyzji ! Brawo Mam 2 i 3 i z ręką na sercu mówię - NIE WARTO BRAĆ TERAZ iPad3 :)

#85 adi_23

adi_23
  • 70 postów

Napisano 07 maja 2012 - 16:58

Ok mam jeszcze pytanie: jak sprawdzić ile dana aplikacja zajmie na ipadzie miejsca, bo czytałem że te wartości co są w sklepie to tylko waga instalki? Czy da się to sprawdzić przed pobraniem?

#86 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 maja 2012 - 17:41

Raczej nie. Prawda jest taka, ze zeby zainstalowac aplikacje wazaca np. 1GB musisz miec conajmniej 2GB wolnego. Najpierw ciagnie sie instalka, potem sie rozpakowuje i dopiero na koniec instalka wylatuje.

#87 adi_23

adi_23
  • 70 postów

Napisano 08 maja 2012 - 19:04

Raczej nie. Prawda jest taka, ze zeby zainstalowac aplikacje wazaca np. 1GB musisz miec conajmniej 2GB wolnego. Najpierw ciagnie sie instalka, potem sie rozpakowuje i dopiero na koniec instalka wylatuje.


To nie dobrze, chcę sobie kupić ipada2 32gb i chciałbym sprawdzić zanim coś zainstaluje ile to miejsca zajmie.

#88 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2012 - 20:00

Optymalnie jest kupić 32GB, a jeżeli masz jeszcze 400zł wolne, to najlepiej 64GB. Przy obecnych aplikacjach to 16GB nadaje się tylko do przeglądania internetu + pakiet podstawowych programów.

#89 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 maja 2012 - 21:42

Bez przesady... Ja mam 16GB i mam ok 80 aplikacji zainstalowane - do pracy, do hobby, z 20 gier i te podstawowe też. Brak filmów i muzyki, bo to jest potrzebne w punktowych sytuacjach jedynie. Ograniczenie 16stki to wg mnie tylko to, że nie masz na iPadzie od razu wszystkiego co kupiłeś w appstore - ale szybko się odkrywa, że z większości kupionych aplikacji/gier i tak korzystamy sporadycznie, albo tylko na początku, potem wcale, i nie trzeba mieć ich zawsze przy sobie...

#90 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 maja 2012 - 23:15

Tyle zajmuja porzadne aplikacje:

Dołączona grafika

#91 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 maja 2012 - 07:08

Aplikacje zapalonego gracza. :) Mam te wszystkie aplikacje - przy 16 po prostu nie chomikuje ich się na padzie, zwłaszcza pozycji typu Rage ;).

#92 vvv

vvv
  • 35 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 09 maja 2012 - 08:40

Dla mnie minimum to 32GB i dla iPada i dla iPhona. Po wrzuceniu ulubionych mp3, zdjęć i filmów już połowy pojemności nie ma do tego gry programy. Na 16gb strasznie trzeba się ograniczać przynajmniej w moim przypadku.

#93 adi_23

adi_23
  • 70 postów

Napisano 09 maja 2012 - 16:13

Ja też się skłaniam ku 32 GB, nie zamierzam instalować gier typu RAGE czy Fifa raczej Fruit Ninja czy Angry Birds itp, chcę mieć za to więcej filmów wgranych. Wersji 64 GB raczej nie kupię bo bedzie mnie kusiło żeby kupować dużo niepotrzebnych aplikacji ;)

#94 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 maja 2012 - 16:54

Skoro nie bedziecie instalowac gier typu Rage czy Fifa to nie potrzebujecie iPad 2 ani tymbardziej 3 bo w nich glownie grafika jest poprawiona.

#95 adi_23

adi_23
  • 70 postów

Napisano 09 maja 2012 - 18:26

Skoro nie bedziecie instalowac gier typu Rage czy Fifa to nie potrzebujecie iPad 2 ani tymbardziej 3 bo w nich glownie grafika jest poprawiona.


Patrząc na to co Ty Homer masz na ipadzie to najwięcej zabiera Ci miejsca muzyka i filmy. Gdybym chciał tylko grać w wymagające gry i siedzieć w necie to bym wziął 16 Gb trójkę i myślę że bym się zmieścił. Tylko że chcę wrzucić z 5-6 giga samych filmów to już połowa dysku odpada.

#96 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 maja 2012 - 21:47

Muzyke (2,5k utworow) mam głównie w ALAC dlatego zajmuje duzo miejsca, filmy sa z iPhone 720p i ze 4-5 filmow pelnometrazowych tez w 720p. Reszta to same apki. Tez mam ten problem, ze jak przychodzi aktualizacja to musze wywalic caly program i instalowac od nowa :/

---------- Wpis dodano o 22:47 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:45 ----------

Na iPhone natomiast z 64GB mam zajete tylko 48 bo w ogole nie gram na telefonie ani nie ogladam filmow.

#97 norbibednar

norbibednar
  • 99 postów
  • SkądPiotrków Tryb.

Napisano 14 maja 2012 - 14:24

Ja osobiście rozłożyłem sobie to tak, że na iPhone mam zdjęcia w Rolce, muzykę, kilka gier i kilka aplikacji, które wygodniej mi obsługiwać na telefonie (Facebook Messenger, appki do foto itp), a cała reszta do internetu, katalogi sklepów, iMovie itd. na iPadzie ;-) Co do filmów to za dużo nie oglądam w drodze, sporadycznie TVN Player i ipla, ale zamiast wrzucać ich na urządzenie wolałbym zainwestować w dysk komunikujący się poprzez WiFi - rozwiązuje problem braku miejsca i do wrzucenia czegoś raczej nie wymaga iTunes :-)

#98 c0lin

c0lin
  • 34 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 12:30

A ja posiadam 16GB iPada i moim zdaniem wszystko jest wystarczające. Mam na nim zainstalowane już kilka gier, tj. Infinity Blade II, Asphalt 7, Kingdom Rush, wszystkie Angry Birds, Fruit Ninja i The Dark Knight Rises, wszystkie oczywiście w wersji na mojego iPada (New iPad, czyli "trójka"). Muzyki nie potrzebuję trzymać na iPadzie, słucham jedynie od czasu do czasu z YouTube'a, a poza tym od muzyki mam telefon. Filmy już nawet na nim oglądałem, przyznam szczerze, że zajmujący 600MB film (Piła) wyglądał świetnie na tym ekranie. Myślałem, że będzie znacznie gorzej, a tu całkiem ładnie. W porównaniu z filmem Full HD powiem, że nie warto wrzucać na niego filmów najwyższej jakości, gdyż na tak niewielkim ekranie jest to po prostu strata miejsca, którego w moim przypadku jest dość mało jak na takie filmy (BDRip 3,5GB Spider-man 2 wyglądał lepiej od Piły, ale nie aż tak, by uzasadnić tą 6-krotnie większą wagę). Więc moim zdaniem na wszystko wystarczy 16GB jak się nieco pomyśli. Mam ponad połowę miejsca wolnego aktualnie.

#99 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 lipca 2012 - 12:50

Też uważam, że 16GB starczy aż nadto. Wymagające gry zajmują sporo, ale po co mi naraz 10 dużych gier. Jedną przechodzę, kolejną instaluję. Muzyka - przeciętnej długości mp3 320 zajmuje przeważnie 8MB. 10 albumów (200-300 piosenek) to ok 2GB. Tylko ze nie każdy trzyma muzykę na iPadzie. To samo ze zdjęciami - ile, po co? A więc zostały filmy. Tak jak napisał cOlin nie ma sensu trzymać BDRipów na iPadzie. Na wycieczkę wrzucamy 10-15 filmów 700MB i heja. Potem kasujemy. 16GB starczy aż nadto.

#100 cidik

cidik
  • 317 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 13:29

Ja by napisał tak, że wszystko zależy od tego jak często możesz go podpiąć do kompa... bo np: muza powiedzmy masz z 1000 mp3 ( słuchasz w miarę często), filmów nie będziesz oglądał po kilka razy, bo to bezsensu, gry ja przejdziesz to instalujesz inna, zdjęcia możesz przegrać na kompa jak masz ich dużo, wiec jak masz 16 gb, to starczy w zupełności... A jak bardzo rzadko będziesz podpinać do kompa to 64 gb, może Ci nie starczyć...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych