Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

FV Faktura Vat za iPhone z Apple Online Store Polska


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 plastuf93

plastuf93
  • 49 postów

Napisano 06 listopada 2011 - 10:49

cześć, czy mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć, co mam zrobić żeby zamawiany iPhone 4S z polskiego Apple Store przyszedł do mnie z fakturą na firmę? Chcę go zamówić jakoś 'gość' nie poprzez prywatne Apple ID bo dane są całkiem inne na firme... sęk w tym, że nigdzie nie widzę opcji, że chcę otrzymać fakturę, miejsce na podanie NIPu itp. itd. :confused:

#2 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 listopada 2011 - 10:56

Co mam zrobić żeby zamawiany iPhone 4S z polskiego Apple Store przyszedł do mnie z fakturą na firmę? Chcę go zamówić jakoś 'gość' nie poprzez prywatne Apple ID bo dane są całkiem inne na firme...

Załóż ID na firmowy mail i tyle.

UPDATE:

"W przypadku dokonywania zakupów dla firmy można wprowadzić numer NIP, który zostanie wydrukowany na fakturze. Faktura VAT jest dostępna tylko dla użytkowników zarejestrowanych w sklepie Apple Store dla firm. Jeśli nie masz konta w tym sklepie, kliknij tutaj, aby się zarejestrować, lub zadzwoń pod numer 800 702 322."

W pierwszym kroku zamówienia: Bezpieczne przejście do kasy - Apple Store (Polska), zakładka "Płatność" - możemy podać opcjonalnie NIP (bez przerw i poprzedzony PL). plmax.


... sęk w tym, że nigdzie nie widzę opcji, że chcę otrzymać fakturę, miejsce na podanie NIPu itp. itd. :confused:


Do faktury musisz mieć nip europejski, masz taki? Jak nie, to najpierw zrób.

#3 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 06 listopada 2011 - 10:59

Takie pytanie należy chyba zadać tu
Apple (Polska) - Kontakt z nami

#4 plastuf93

plastuf93
  • 49 postów

Napisano 06 listopada 2011 - 15:35

Ok, ID mogę założyć- mały problem, ale nigdzie nic nie wyczytałem o NIP'ie europejskim, wydaje mi się trochę bez sensu, przecież kupuję w Polsce?!

#5 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 06 listopada 2011 - 23:16

ok, ID moge założyć- mały problem ale nigdzie nic nie wyczytałem o NIP'ie europejskim, wydaje mi się trochę bez sensu, przecież kupuję w Polsce?!


Sprawa jest banalnie prosta - skladasz do skarbowki zgloszenie aktualizacyjne VAT. NIP europejski dla nas Polakow to nic innego jak Twoj stary numer NIP'u poprzedzony literkami PL. Niestety musisz taki zarejestrowac i dostac na to papier - maly kawalek kartki potwierdzajacy to (przynajmniej tak jest u mnie w Gliwicach).

NIP europejski bedzie potrzebny Ci zapewne dlatego iz transakcje sklepu Apple Store obslugiwane sa przez zagranice a to jest transakcja handlowa z kims z poza Polski wiec jesli chcesz kupic na swoja firme powinienes miec NIP/VAT UE.

#6 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 06 listopada 2011 - 23:23

Gdzieś już na forum czytałem podobny temat, był ktoś kto dzwonił właśnie na infolinie Apple nawet w tej sprawie... w poście pisał, że nie ma problemu z uzyskaniem faktury i nie jest do tego potrzebny europejski NIP...

#7 npkolo

npkolo
  • 75 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 07 listopada 2011 - 18:21

Dowiadywał się ktoś już może jak jest z tą fakturą faktycznie można odliczyć bez zgłaszania do skarbówki ???

#8 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 08 listopada 2011 - 00:15

Dowiadywał się ktoś już może jak jest z tą fakturą faktycznie można odliczyć bez zgłaszania do skarbówki ???

Moglbys doprecyzowac pytanie bo nie wiadomo o co Ci chodzi?
Sprawa jest prosta - kupujesz lapka na firme i mozesz go odliczyc jesli jestes vatowcem a zakup mial zwiazek z prowadzona dzialalnoscia. Sprzet staje sie srodkiem trwalym lub wyposazeniem firmowym. Oczywiscie firma musi przynosic Ci odpowiednie dochody, tak aby przy rozliczaniu podatku bylo z czego odliczyc. To tak w wielkim skrocie.
Wszystkiego dowiesz sie od wujka Googla ;) jesli jestes poczatkujacym przedsiebiorca. Szukaj raczej na fachowych stronach traktujacych o tematach DZ (dzialalnosci gospodarczej) a nie po rozmaitych forach gdzie kazdy pisze co innego, nie koniecznie zgodnego z prawda.

#9 npkolo

npkolo
  • 75 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 08 listopada 2011 - 06:19

Moje pytanie brzmi czy do rozliczenia faktury VAT z apple store online Polska potrzebny jest mi NIP Europejski (czy cokolwiek muszę zgłaszać do US ), czy też rozliczam Fakture jak każda inną ????

#10 filip71

filip71
  • 168 postów
  • SkądWiśniowa Góra

Napisano 08 listopada 2011 - 06:59

Dzwoniłem na infolinię i FV będzie wystawiał podmiot w Polsce więc jest to zakup w naszym kraju i nie potrzeba NIP-u europejskiego. Inna sprawa to fakt, że trzeba wpisać NIP bez przerw z dopiskiem na początku PL (na infolini Pan mnie poinformował, że z ksiegowością nie ma problemu). Za to odwrotnie jest z przelewem gdyż podany w e-mail nr IBAN i BIC sugeruje, że jest to przelew zagraniczny ale tak nie jest gdyż jest to numer konta banku w Polsce - więc można wysłać kasę przelewem zwykłym a wpisując nr konta trzeba "odjąć" PL. Ech..... mają to niedopracowane.

#11 karas2002

karas2002
  • 308 postów
  • SkądWilkasy

Napisano 08 listopada 2011 - 09:39

Ja składałem telefonicznie na infolinii biznesowej. Żaden problem, 5 minut i załatwione. Złożyłem zamówienie z prywatnego Apple ID, podałem dane do faktury. Karta nie musi być firmowa i adres dostawy jest dowolny, wszystko jest w systemie z naszym Apple ID.

#12 MacHania

MacHania
  • 25 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 listopada 2011 - 21:23

Czy można w Apple Online Store kupić iPhone'a na fakturę VAT jako klient indywidualny, czyli korzystając z konta gościa i podając dane firmy?

#13 Michał Kubowicz

Michał Kubowicz

    MyApple Team


  • 2 022 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 listopada 2011 - 21:32

Tylko poprzez infolinię.

#14 iM.

iM.
  • 17 postów

Napisano 16 listopada 2011 - 23:02

Tylko poprzez infolinię.


Zamawiałem kilka dni temu logując się na prywatne ID z później jest miejsce na podanie danych do faktury - wszystko online bez dzwonienia się odbyło - fakturę dostałem na maila w ciągu 2 dni - faktura w PLN z NIPem PL

#15 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 23 listopada 2011 - 10:31

Zamawiałem kilka dni temu logując się na prywatne ID z później jest miejsce na podanie danych do faktury - wszystko online bez dzwonienia się odbyło - fakturę dostałem na maila w ciągu 2 dni - faktura w PLN z NIPem PL


A czy na fakturze był NIP Apple? Bo ktoś tu pisał, że nie ma i jak wtedy odliczyć VAT?

#16 filip71

filip71
  • 168 postów
  • SkądWiśniowa Góra

Napisano 23 listopada 2011 - 11:54

A czy na fakturze był NIP Apple? Bo ktoś tu pisał, że nie ma i jak wtedy odliczyć VAT?


na FV NIP Apple jest taki:VAT No. PL5263056555

#17 kiler129

kiler129
  • 403 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 listopada 2011 - 13:57

NIP jest jak najbardziej obecny na fakturze.
"Powiel fakturka" wygląda tak: Screen Shot 2011-11-23 at 1.43.13 PM.png

#18 poniatowski

poniatowski
  • 25 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 12:28

Co z tego że jest NIP apple skoro nie ma na fakturze adresu firmy która ją wystawia, co powoduje że taka faktura NIE MOŻE być księgowana.

#19 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 30 stycznia 2012 - 12:31

Co z tego że jest NIP apple skoro nie ma na fakturze adresu firmy która ją wystawia, co powoduje że taka faktura NIE MOŻE być księgowana.


To co kolega pokazał wyżej to nie jest właściwa faktura. Faktura wygląda tak: http://macnow.pl/blo...ra-iphone4s.jpg i jest na niej adres sprzedawcy.

#20 poniatowski

poniatowski
  • 25 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 15:04

O to juz lepiej! Czyli ta faktura którą mogę wydrukować ze swojego zamówienia to nie jest docelowa faktura? A kiedy dostanę tą "normalną"?

#21 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 30 stycznia 2012 - 15:10

Ta faktura, którą widzisz online to "draft invoice" - przetłumaczyli to jako "powiel faktura". Normalną fakturę dostaniesz dopiero po wysłaniu telefonu do Ciebie, w ciągu 1-3 dni. Data sprzedaży to będzie dzień wysłania. Jeśli złożyłeś już zamówienie to najlepiej zadzwoń na infolinię i się wypytaj (obsługa z USA, ale po polsku rozmawiają).


UPDATE: Płatność i podatek VAT - Apple Store (Polska). plmax.

Zakupy w sklepie Apple Store będą opodatkowane według stawki obowiązującej w Twoim kraju (tj. kraju nabywcy). W sklepie Apple Store nie można dokonywać zakupów kwalifikujących się jako dostawa wewnątrzwspólnotowa.
Faktura dla mnie nie została wysłana razem z zamówionymi produktami.

W ciągu 2 do 3 dni od doręczenia przesyłki otrzymasz wiadomość e-mail z fakturą od firmy Apple.

Jeśli nie otrzymasz tej faktury lub jeśli potrzebujesz dodatkowej kopii, możesz wydrukować ją z witryny samoobsługowej.



#22 poniatowski

poniatowski
  • 25 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 16:19

Stary dzięki za info. Jestem Twoim idolem. Dzwoniłem przy składaniu zamówienia i wszystko poustalałem tylko mi nie powiedzieli o tej fakturze, że ta na moim koncie to robocza wersja. Przynajmniej wiem czemu tak trzeszczało w słuchawce- to Stany:)

#23 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 30 stycznia 2012 - 16:59

Stary dzięki za info. Jestem Twoim idolem. Dzwoniłem przy składaniu zamówienia i wszystko poustalałem tylko mi nie powiedzieli o tej fakturze, że ta na moim koncie to robocza wersja. Przynajmniej wiem czemu tak trzeszczało w słuchawce- to Stany:)



Co do infolinii to dwa razy dzwoniłem i raz trafiłem na Majkela ze śmiesznym akcentem, który wyrażał się polszczyzną z lat 60-70-tych. Takie miałem wrażenie jakby rozmawiał z pradziadkiem. Ale mega gość, sam dociekał dlaczego mam 2 konta Apple ID, poczułem co to obsługa amerykańska. Drugi raz z rozmawiałem z Panią Gretą - znacznie lepiej mówiła po polsku ;)

#24 grabiczka

grabiczka
  • 2 postów

Napisano 06 lutego 2012 - 17:38

macnow a czy Ty posiadasz nip europejski czy normalny i nie miałeś problemu z rozliczeniem tej faktóry którą wrzuciłeś na forum?? a i czy jeśli będę zamawiac tel przez infolinię to wyślą mi fakturę czy bede musiała pisac mail z proźbą o fakture?? Pozdrawiam

#25 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 06 lutego 2012 - 17:48

To czy masz NIP europejski czy nie, to ma znaczenie jedynie w sytuacji, gdy chcesz wystawić fakturę komuś spoza Polski. Nie miałem problemów z jej rozliczeniem - jakie problemy miałbym mieć ;) Jest na niej NIP sprzedawcy, jest również mój. Jest wyszczególniona stawka VATu, czego chcieć więcej? Podczas zamawiania zapytałem o fakturę. Konsultant przyjął zamówienie i poinformował mnie, że otrzymam ją na email w PDFie w ciągu 3 dni od wysłania telefonu. Kolejne zamówienie realizowałem w pełni online i potem zadzwoniłem potwierdzić, czy do niego również otrzymam fakturę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych