Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Internet w ipadzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 matiitam7

matiitam7
  • 345 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice, PL

Napisano 23 marca 2012 - 23:20

Witam, mam pytanie juz dosc konkretne, a miamowicie chce zakipic INTERNET NA KARTE w orange. Moje pytanie brzmi czy do ipada 4g lepiej wziąć z allegro (za 30zł Mozna miec 6gb) internet czy lepiej zakupić oryginalny w salonie na kartę? Chciałbym aby internet obsługiwał mi hspa+ (około 40 Mb/s) i nie wiem co wybrać - liczę na Wasza pomoc.

#2 klopersss

klopersss
  • 733 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 24 marca 2012 - 14:34

dołączam się do pytania

#3 KRebacz

KRebacz
  • 6 postów
  • SkądKania Góra / Łódzkie

Napisano 24 marca 2012 - 17:05

W internecie na kartę w Orange masz ograniczenie do 7,2 Mb/s. Dopiero w abo będziesz miał 42 Mb/s (oczywiście przy dobrym zasięgu). Pochodzenie startera nie ma znaczenia. IMHO 7,2 w iPadzie spokojnie wystarcza - przynajmniej w pierwszej generacji. Z tego co się orientuję to w Play też masz ograniczenie do 1 Mb/s przy pre-paid. Inne sieci nie wiem.

#4 klopersss

klopersss
  • 733 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 24 marca 2012 - 17:57

@KRebacz dzięki, a powiedz mi bo widzę ze sam masz nowego iPada z 4G, więc pytam co ty wybrałeś do swojego? Abonament czy właśnie pre-paid?

#5 KRebacz

KRebacz
  • 6 postów
  • SkądKania Góra / Łódzkie

Napisano 25 marca 2012 - 06:32

Przełożyłem pre-paida Orange z iPada jeden. I chodzi ok, strony (jestem ok. 5 km od centrum Łodzi - 3 kreski 3G) ładują się szybko (kwejk.pl z wszystkimi gifami ok. 10 sek).
Generalnie jestem na tyle zadowolony, że do starego iPada, też leci taki sam startem Orange na kartę.

Jedyne, co mogliby poprawić to opcja podglądu wszystkich swoich numerów na Orange.pl po jednym logowaniu - mam 3 pp i jeden abo - 4 logowania, żeby sprawdzić stany kont trochę denerwują.

EDIT:
wszedłem na stronę orange - już nie limitują do 7,2.

mobilny i szybki Internet bez zobowiązań - do 42 Mb/s w technologii HSPA+ DC



#6 klopersss

klopersss
  • 733 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 25 marca 2012 - 15:39

@KRebacz to znaczy że obecnie na pre-Paid jest taka sama prędkość jak w abo?

#7 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 25 marca 2012 - 15:50

Wszystko zależy od tego, gdzie się znajdujesz... W chwili obecnej siedząc prawie w centrum Łodzi mam prędkość pobierania ~7,5mbit właśnie na orange free, którą kupiłem dzisiaj... Z abo orange teraz nie powiem Ci ile wyciągam, bo nie chce mi się karty przekładać z iPhone'a, ale np. w BC z T-Mobile w abo mam średnio 5-10mbit (czytałem, że ludziom w Wawie udało się wyciągnąć ok. 25mbit) także to wszystko zależy od miejsca, w którym sie obecnie znajdujesz i do jakiego nadajnika jesteś podłączony... Nie jest wykluczone, że może znajdę gdzieś takie miejsce, że wyciągnę te 42mbit :D pzdr

#8 KRebacz

KRebacz
  • 6 postów
  • SkądKania Góra / Łódzkie

Napisano 25 marca 2012 - 19:17

@kloperss jeśli wierzyć ich stronie to tak. Nie limitują pre-paid'a

#9 Gecko

Gecko
  • 151 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marca 2012 - 21:59

Mi na speed teście wyszło właśnie coś koło 7,6 w Orange Free Pre-Paid w nowym iPadzie, a w pierwszym iPadzie na Playu ledwo ten 1 wyciągął.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych