Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zasilacz do Macbooka nie działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ciasteczkowy666

ciasteczkowy666
  • 187 postów

Napisano 13 marca 2012 - 17:48

Witam,

Mam problem z zasilaniem, objawiający się tym, że podłączam zasilacz do komputera i nie zapala się lampka na wtyczce (komputer się oczywiście też nie ładuje więc to nie lampka;D). Jeszcze niedawno podłączenie zasilacza miało tak 20% powodzenia (tj. raz na ~5 razy łapało). Wobec tego pytanie - czy to padł zasilacz, czy przyczyna może być jeszcze gdzieś indziej?

Druga część pytania - za ile można dostać oryginalny zasilacz? Ceny na alledrogo wahają się od 99 do ponad 400 PLN, spory rozrzut. Ile trzeba zapłacić, by nie dostać bubla, a jednocześnie nie przepłacić? Czy poniższe aukcje wyglądają sensownie?
NOWY ORYG.ZASILACZ APPLE MACBOOK MAGSAFE 60W (2122667900) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
NOWY ORYGINALNY ZASILACZ APPLE MacBook MagSafe 60W (2185855461) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
W szczególności chodzi mi o to, czy Apple sprzedaje części OEM (słyszałem że nie) - prosiłbym kogoś zorientowanego o wypowiedź:)

Z góry dziękuję:)

#2 ciasteczkowy666

ciasteczkowy666
  • 187 postów

Napisano 17 marca 2012 - 14:02

Ping! Po czym w ogóle poznać oryginalną ładowarkę?

#3 gathor

gathor
  • 94 postów
  • Płeć:
  • SkądBristol, UK

Napisano 17 marca 2012 - 17:33

Tak, Apple sprzedaje zasilacze (nie części) bez konieczności kupowania całego lapka. Ale w kolegi przypadku może to być również wina 1wire, SMD (ogólnie wina układu zasilania/ładowania w maczku). Czy sprawdził kolega lapka na innej ładowarce zanim zakupi nową?

#4 ciasteczkowy666

ciasteczkowy666
  • 187 postów

Napisano 17 marca 2012 - 17:55

Tak, Apple sprzedaje zasilacze (nie części) bez konieczności kupowania całego lapka.

Znaczy, pisząc OEM chodziło mi o to że wydawało mi się, że Apple sprzedaje tylko zasilacze w takich ładnych kartonowych pudełkach, jakie widziałem w iSpocie za 4 stówy.

Czy sprawdził kolega lapka na innej ładowarce zanim zakupi nową?

Niesprawdzałem, niestety nie mam jak.

Ale w kolegi przypadku może to być również wina 1wire, SMD (ogólnie wina układu zasilania/ładowania w maczku).

O to właśnie chodziło. Postaramsię wytrasznąć skądś działającą ładowarkę i zobaczę jak MacBook na nią zareaguje.

#5 ciasteczkowy666

ciasteczkowy666
  • 187 postów

Napisano 30 marca 2012 - 23:00

Dobra, człowiek zabiegany, w każdym razie MacBook podłączony do innej ładowarki momentalnie ożył, więc chyba sam komputer jest OK. Zresztą nie tylko on miał problemy z ładowaniem się moim zasilaczem. Niemniej jednak zanim kupię nowy, postanowiłem zareklamować stary. Czy ktoś miał do czynienia z niezgodnością towaru z umową? W każdym razie, jutro jadę do iSpota. Trzymajcie kciuki:) EDIT: złożyłem dziś reklamację - mają 14 dni na uystosunkowanie się do tego. Zobaczymy jak to się skończy.

#6 ciasteczkowy666

ciasteczkowy666
  • 187 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 20:12

OK - sprawa ma pozytywny finał. Wymienili mi zasilacz na nowy:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych