Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Sprawdzanie iPhone: Warranty & Simlock Status


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1602 odpowiedzi w tym temacie

#1 winiu

winiu
  • 9 postów

Napisano 02 marca 2012 - 20:11

Może komuś się przyda:

Strona [url=http://www.imei.info]Home page - Imei.info[/url] została wzbogacona o nową funkcjonalność. Od dziś każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość sprawdzenia z jakiej sieci pochodzi iPhone, a tym samym dowiedzieć się na jaką sieć założona jest blokada simlock.

Sprawdzenie odbywa się na na podstawie numeru IMEI. Informacja pochodzi bezpośrednio z bazy Apple co daje 100% pewność.

Po wprowadzeniu numeru IMEI i skorzystaniu z funkcji "Check warranty & simlock" niemal natychmiast otrzymujemy następujące dane:

  • Sieć na jaką jest założony simlock
  • Serial number
  • Kolor / pojemność
  • Okres gwarancji
  • Obecną wersję oprogramowania

Czas oczekiwania na dane wynosi zwykle kilkanaście sekund (w nielicznych przypadkach może się wydłużyć do kilku godzin co związane jest z ilością zapytań przesyłanych do bazy Apple).


Dołączona grafika
[URL="http://www.bazatelefonow.pl/media/up/imei/imei2.jpg"]http://www.bazatelefonow.pl/media/up/imei/imei2.jpg[/URL]

W przypadku gdy iPhone nie był nigdy aktywowany sprawdzanie obejmie jedynie kraj pochodzenia (bez konkretnej sieci) i gwarancję. Jeżeli sprawdzany telefon jest fabrycznie bez simlocka w bazie nie będzie informacji o tym do jakiej sieci został sprzedany dlatego nie uzyskamy danych o operatorze.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Informacja pochodzi z serwisu:
[url=http://www.bazatelefonow.pl/wiadomosci/2012-03/30362-iphone-jaka-siec-sprawdz-na-wwwimeiinfo/]iPhone jaka sieć? Sprawdź na www.imei.info - BazaTelefonów.pl - Największy katalog telefonów GSM[/url]
  • Gutierrez lubi to

#2 czacha11

czacha11
  • 291 postów

Napisano 02 marca 2012 - 20:56

sprawdziłem i działa znakomicie :)

#3 lukaszenko

lukaszenko
  • 199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2012 - 21:04

Potwierdzam. Działa bardzo dobrze. Niektórym ludziom na allegro biznes podupadnie:P

#4 malyr

malyr
  • 78 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 02 marca 2012 - 21:26

Genialne, wszystko pokazuje jak należy. IMEI nie oszukasz. Mogliby od razu kradzione telefony raportować. Oj cwaniaki z allegro mają ciężki orzech do zgryzenia. Ale to dobrze bo co teraz się dzieje to totalna masakra.

#5 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 marca 2012 - 22:21

Po wprowadzeniu numeru IMEI i skorzystaniu z funkcji "Check warranty & simlock" niemal natychmiast otrzymujemy następujące dane:

[*] Kolor / pojemność


U mnie pokazał na obrazku czarnego 4S, a mam białego Dołączona grafika
... ale i tak fajna sprawa

#6 sheeple

sheeple
  • 204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2012 - 23:20

Dzięki za info. Właśnie szukam dla siebie nowego iPhona 4.

#7 winiu

winiu
  • 9 postów

Napisano 03 marca 2012 - 00:58

Genialne, wszystko pokazuje jak należy. IMEI nie oszukasz. Mogliby od razu kradzione telefony raportować. Oj cwaniaki z allegro mają ciężki orzech do zgryzenia. Ale to dobrze bo co teraz się dzieje to totalna masakra.


Można połączyć z bazą kradzionych: [url=http://www.Skradzione.net]skradzione.net :: telefony komórkowe, samochody, motocyle, komputery - baza skradzionych przedmiotów[/url] ;)

#8 DD7

DD7
  • 100 postów
  • SkądPL

Napisano 03 marca 2012 - 09:22

Źle pokazuje pojemność - 32 zamiast 16gb.

#9 sheep.

sheep.
  • 559 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 marca 2012 - 20:30

Mi źle pokazuje wersję softu takto wszystko ok. Plusik za stronkę :)

#10 DD7

DD7
  • 100 postów
  • SkądPL

Napisano 04 marca 2012 - 22:46

Po 'głębszej' analizie IMEI pokazuje prawidłową pojemność, ale tym razem błędnie mówi o simlocku na Orange, gdzie iP pochodzi z dawnej Ery i jest fabrycznie bez blokady. Śmiech na sali.

#11 ukijarzyn

ukijarzyn
  • 3 postów

Napisano 05 marca 2012 - 09:24

błędnie pokazuje informacjie o simlocku! Simlock zdjęty przez Vodafone UK, przez iTunes. Pokazuje miejsce zakupu Wielka Brytania, operator Orange Polska, i że ma simlocka?! :)

#12 malyr

malyr
  • 78 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 05 marca 2012 - 09:56

Dlatego podoba mi się ten program, pokazuje wszystko co trzeba. Jesteście jedynymi właścicielami telefonów od dnia zakupu? Ja sprawdziłem 4 urządzenia i o każdym napisało prawdę. Chyba, że jest jakiś % pomyłek, kto to wie. Może nie dokładnie porównuje po IMEI i wychodzą skuchy.

#13 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 05 marca 2012 - 12:54

W miom przypadku pokazuje że ma sim-locka a fabrycznie go nie ma.

SIM locked: yes 
authorized unlocking possible: yes


#14 winiu

winiu
  • 9 postów

Napisano 06 marca 2012 - 10:09

Robimy co możemy żeby dane były jak najbardziej aktualne i strona jest ciągle poprawiana :) Nie wszystko odrazy :) Robimy to tylko dla fanu i nawet grosza z tego nie mamy więc proszę o odrobinę wyrozumiałości :) IMEI.info Team

#15 GrubaPiatka

GrubaPiatka
  • 7 postów

Napisano 06 marca 2012 - 10:18

no jest rewelacja! do tej pory takie sprawdzenie kosztowało jakies 20zl. a teraz wpisuje IMEI i dostaje potrzebne info. sprawdzilem juz 5 sztuk, wszytsko sie jak do tej pory zgadza. najdluzej czekalem na sprawdzenie ok. 10 minut

#16 dominzak

dominzak
  • 474 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 07 marca 2012 - 00:08

Świetna stronka, dobrze rozpoznała telefon, czekam na status simlocka ;)

#17 zarzych

zarzych
  • 9 postów

Napisano 07 marca 2012 - 09:57

Ja czekam na status simlocka już od piątku i dalej nic niema:( A co do rozpoznania telefonu pokazało mi że jest 32GB a w rzeczywistości jest 16GB

#18 carbon1

carbon1
  • 463 postów
  • SkądCalgary,CA

Napisano 08 marca 2012 - 23:30

Super stronka, mam dwa iPhone 4 i obydwa pokazuje prawidlowo

#19 viewsonic666

viewsonic666
  • 239 postów
  • Skądcr0ydon

Napisano 09 marca 2012 - 17:56

Pokazuje mi zły soft i złego operatora. Mam 4.3.1, pokazuje 5.0.1, brałem z o2uk, zdjąłem locka przez o2 (pokazuje poprawnie) i włożyłem taniego prepaida lebary (MVNO który używa zasięgu vodafone) a tu pokazało t-mobile o_O

#20 modlin

modlin
  • 538 postów
  • SkądLynchburg, TN

Napisano 09 marca 2012 - 18:31

Pokazuje mi zły soft i złego operatora. Mam 4.3.1, pokazuje 5.0.1, brałem z o2uk, zdjąłem locka przez o2 (pokazuje poprawnie) i włożyłem taniego prepaida lebary (MVNO który używa zasięgu vodafone) a tu pokazało t-mobile o_O


Mi pokazuje wszystko poprawie.

ps. Ale masz dużo odtwarzaczy i telefonów, pewnie spoko łeb z Ciebie i dziewczyny Cie też uwielbiają pewnie.

#21 viewsonic666

viewsonic666
  • 239 postów
  • Skądcr0ydon

Napisano 09 marca 2012 - 18:56

Ale masz dużo odtwarzaczy i telefonów, pewnie spoko łeb z Ciebie i dziewczyny Cie też uwielbiają pewnie.


Chciałeś przyszpanować jaki to pro elo jotpe hawudepe madafaka firma prosto rps pzu zus g4ngst4 jesteś trolliku?
  • Finkiel lubi to

#22 modlin

modlin
  • 538 postów
  • SkądLynchburg, TN

Napisano 12 marca 2012 - 14:41

Chciałeś przyszpanować jaki to pro elo jotpe hawudepe madafaka firma prosto rps pzu zus g4ngst4 jesteś trolliku?


Raczej wyśmiać sygnaturę gdzie wpisałeś cały sprzęt łącznie ze sprzętem sąsiadów. Napisałeś nawet, że zamierzasz iPhone'a 4 kupić. Co ma do tego Prosto, czy Firma tego nie wiem. CIACH

Polecam wszystkim tą drogę sprawdzania iPhone'a - Strona Apple -> IMEI.info -> CheckMend

Masz zamiar wymieniać się z kolegą wyzwiskami idźcie na PW.

#23 viewsonic666

viewsonic666
  • 239 postów
  • Skądcr0ydon

Napisano 15 marca 2012 - 13:10

Widzisz, cały sprzęt z sygny jest mój (iPody kupiłem jako uszkodzone za 15 funtów za oba...) więc nie udawaj większego debila niż jesteś :> Poza tym ajfona kolejnego nie kupie bo są CIACHjednak :>

Dostałeś już ostrzeżenie za zniewagę innego użytkownika forum, zaraz możesz dostać kolejne za słownictwo.


#24 DrTuber

DrTuber
  • 10 postów

Napisano 02 kwietnia 2012 - 16:36

Dzięki za informację. Ceny zdjęcia simlocka wachają się od 99 do nawet 700zł. Mam nadzieję, że jednak bliżej mi będzie do niższego progu bo z tym geveyem same problemy.

#25 narapie

narapie
  • 177 postów

Napisano 02 kwietnia 2012 - 20:55

hej, ile się średnio czeka na sprawdzenie? dodałem dwa iphone i czekam już kilka godzin. Update: czekałem około 12-16 godzin.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych