Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skąd się wzięło MyApple?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#26 gooroo30

gooroo30
  • 304 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 04 lipca 2007 - 22:25

NIE! NIE! Panowie więcej magii... ;) Forum powstało po cudownym objawieniu jedenmu z MacEwangelistów białego Boga z nadgryzionym jabłkiem, po serii cudownych i zarazem niewytłumaczalnych nawiedzeń nagle zrodziła się myśl powstania tego forum,[wystarczy , trawka szkodliwa jest w nadużywaniu ... :-)]


Niemniej ta wersja jest fajna i warta propagowania ....
A jak forum czekało na pierwszą kobietę to już prawie jak Ewa , Jabco i takie tam ...
Było Jabłko , byli chętni coby zeźreć , a nie było komu kusić .. dramat !
I niech mnie ktoś sprostuje , ale jak nasza koleżanka Aronia zapyta co znaczy naprawa przywilejów , to dostanie linka do tematu na forum , czy dokładne wyjaśnienie ?
To nam zostało od czasów prehistorycznych forum ...
Wal z pytaniami jak w dym . Nie jesteśmy , mimo wszystko , zboczeni .... bardziej kochamy swoje żony , niż swoje Maki ... ale dziewczyny dzielące z nami naszą pasję mają cały czas specjalne prawa :-)

Pozdrawiam
Wojtek

#27 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 04 lipca 2007 - 23:17

Ja trafiłem na forum chyba zaraz po tym jak powstało i szukałem informacji o makach. Zarejestrowałem się dopiero po zakupie Mini. I tak jakoś zostałem ;)

#28 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 05 lipca 2007 - 18:10

A tak naprawdę forum MyApple powstało z inicjatywy SADu :D ;)

#29 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 05 lipca 2007 - 18:48

rzymianin dostaje bana za przekazywanie tajemnic układu opinii publicznej. ;)

#30 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipca 2007 - 19:01

Ja bym się spytał najpierw: kto za tym stoi? I przede wszystkim: komu to służy? ;)

#31 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 lipca 2007 - 19:04

Ja bym się spytał najpierw: kto za tym stoi? I przede wszystkim: komu to służy? ;)


Jak to kto... układ.. apple jurop

#32 Aronia

Aronia
  • 289 postów

Napisano 05 lipca 2007 - 20:21

I niech mnie ktoś sprostuje , ale jak nasza koleżanka Aronia zapyta co znaczy naprawa przywilejów , to dostanie linka do tematu na forum , czy dokładne wyjaśnienie ?
Wojtek


No... A właściwie... co to znaczy ta naprawa przywilejów? Z tego co czytałam, to ma to związek z upgrade software-u, a szczególnie 10.4.10. Tyle zrozumiałam :) I jak na razie, boję się w ogóle to ruszać, ale jak w końcu podłączę maca do netu to chyba coś będę musiała zrobić z wersją 10.4.8, która była w moim nowym laptopie.

#33 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 05 lipca 2007 - 21:55

Może wszystkich rozczaruję, ale historia MyApple.pl pokrywa się z moim pierwszym kontaktem z Apple.
Było to mniej więcej tak.
W grudniu 2004 roku prawie przypadkowo trafiłem do sklepu RCS (Krakowski reseller Apple)
Ujrzałem tam komputer Apple PowerBook G4 12" i się zakochałem.
Formalności kredytowe przeciągnęły się do następnego dnia (2 grudzień) więc tej nocy nie przespałem czekając na coś co widziałem kilkanaście minut.
Na drugi dzień poleciałem do sklepu odebrać towar.

Jedno z pierwszych zdjęć naszego bohatera ;)
Dołączona grafika

W Krakowie nie byłem przypadkowo - studiował tam ReEye, którego starsi użytkownicy doskonale pamiętają.
ReEye długo nie wytrzymał i kilka dni później zakupił komputer Apple iBook G4.

Platforma Apple była dla nas całkowicie obca (ja byłem od 8 lat zapalonym linuxiarzem - jestem założycielem kanału #linux.pl i nadal jestem operatorem na tym kanale - teraz Linux tylko na serwerach)

Wracając do tematu.
Pierwsze kroki po uruchomieniu systemu: google.com -> forum apple
Wynik to forum o którym już wspomniano w tym wątku - świat obrazu (najstarsze polskie forum o Apple - jednak martwe od lat)
Smutek zagościł na naszych twarzach jednak nie poddaliśmy się łatwo, zaczęliśmy szukać dalej, w jakiś sposób trafiłem na myapple.com (adres prowadzi do oficjalnej strony Apple).
Nie zastanawiając się długo wpisałem ten sam adres z końcówką "pl", 5 minut później byłem już właścicielem tej domeny :)
Pojawił się kolejny problem - co z nią zrobić (jako że nie mam zdolności humanistycznych blog odpadał)
Po krótkim namyśle zadaliśmy sobie pytanie - czego brakuje na polskiej scenie Apple - odpowiedź była zgodna - FORUM.
30min później stało na serwerze MAMBO jednak nie przypadło nam do gustu i na drugi dzień skonfigurowałem phpBB by Przemo.

Oczywiście problemów nie brakowało (brak użytkowników, brak PR w google, brak czasu, brak pieniędzy jednak jednej rzeczy nam nie brakowało - CHĘCI)
Szybko pojawiły się pierwsze osoby (6 osób w drugi dzień działalności forum kolejne 9 w trzeci)
to nam dało nadzieję i wiarę że to może się udać.
Większość z pierwszych użytkowników jest z nami do dziś także w tym miejscu im mogę oddać głos :)
  • MacGyver lubi to

#34 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 05 lipca 2007 - 22:02

Czyli, w pewnym sensie, historyjka z objawieniem ma sens- olsnil Cie PB :D

#35 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 lipca 2007 - 23:02

Większość z pierwszych użytkowników jest z nami do dziś także w tym miejscu im mogę oddać głos :)


Co ciekwe to jak ja się rejestrowałem to to forum miało już chyba ponad 1000dusz... a to raptem pół roku. potem były tylko kolejne rekordy. Co aktywniejsi zliczali kolejne tysiące swoich postów, setki pkt pomocy, udało się zwerbować na stałę autortety w dziedzinie maków, spotkania w rzeczywistości spowodowały różne pozytywne rzeczy- od handlu makami po nie bójmy się tego słowa przyjaźnie.

Aż dziw bierze że z małego prywatnego forum może powstać tak wręcz instytucja...

#36 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 05 lipca 2007 - 23:16

Co ciekwe to jak ja się rejestrowałem to to forum miało już chyba ponad 1000dusz... a t


Hmm.. z lektury archiwum wynika że byłeś 384 a ja 393 :lol:

#37 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 06 lipca 2007 - 00:05

A tak naprawdę forum MyApple powstało z inicjatywy SADu :D ;)

Mnie na Forum Myapple w pod koniec marca 2005 "zgwałcił" MacDada z innego forum zapewniając, że wszystkie inne są do "du..." i tylko na tym warto być.
Zarejestrowałem się 01.04.2005 jako "dowcip". Rozśmieszyła mnie wtedy trochę ta nagonka na inne Fora, ale też maiłem zrozumienie dla nowo powstającego Forum.

Wiec jestem...czasami jestem.

Ale mimo wszystko mam oczy szeroko otwarte.

Co naprawdę myślę o tym forum ? Być może kiedyś napisze.

Tak naprawdę to udzielam się na innych niezależnych Forach niemieckich i angielsko języcznych.

Na tym Forum pisze tylko i wyłącznie od czasu do czasu w sprawach merytorycznych związanych najczęściej z Audio.
Innych spraw staram się nie poruszać ponieważ wielokrotnie zagrożono mi usunięciem z tego Forum.
Strasznie się tego oczywiście boje...... chyba znowu popełniłem błąd i nie płynę z nurtem rzeki....

W końcu kiedyś mnie muszą wywalić z tego Forum za sianie zamętu.

Oryginalny zrzut postu z początków Myapple z 2005 roku.

Dołączona grafika

#38 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipca 2007 - 12:11

co ma niby przedstawiac ten zrzut ekranu? jaki cel? po co? bo ja chyba czegos nie rozumiem?

#39 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 12:26

co ma niby przedstawiac ten zrzut ekranu? jaki cel? po co? bo ja chyba czegos nie rozumiem?


Pamiętam całą tą sytuację jeszcze od czasu kiedy tylko bywałem tutaj gościem i czytywałem forum... Ale to chyba nie czas i miejsce na rozdrapywanie starych ran??? Naprawdę...

Ale wracając do tematu: Forum myapple.pl znam też prawie od początku... Co prawda byłem tu tylko jako gość, za to z zapartym tchem czytywałem testy sprzętu Apple zamieszczane przez code i reeye :) Zawsze też zerknąłem do galerii... :) Ale zarejestrowalem sie dopiero kiedy kupiłem swojego pierwszego własnego maczka, czyli jakieś... rok i parę miesięcy później... :)

#40 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 23:22

No ja jestem jeszcze swieży, ale powiedzcie mi: dlaczego reeye'a już nie ma ? A i Heidi... kto by pomyślał, od początku miał avatare z tą fajna czapką ;p

#41 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 lipca 2007 - 01:22

ReEye zaczął pracę na tyle pochłaniającą, że na MyApple niestety już zabrakło czasu.

#42 ErykW

ErykW
  • 19 postów
  • SkądŹoliborz/Dublin

Napisano 08 lipca 2007 - 03:57

Witam wszystich, nie wiem jak jest na innych forach, wiem natomiast, że jako nowy użytkownik platformy macowej, spotkałem się tutaj z pomocą w kilku palących problemach. Staram się sporo czytać, aby jak najwięcej się dowiedzieć. Z małymi wyjątkami tematy są czyste i czytelne i bez "jak ja tobie tak, to ty mi tak" ;). Forum jest przepastne i ogromne, przydaje się więc opcja szukaj :) . Pozdrawiam twórców i zarządców.

#43 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 lutego 2014 - 18:01

Pozwolę sobie odkopać ten wątek. Dziś właśnie mija 9 lat od chwili uruchomienia MyApple :)

#44 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 14 lutego 2014 - 19:23

I pogratulować!

#45 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 14 lutego 2014 - 19:27

Pozwolę sobie odkopać ten wątek.
Dziś właśnie mija 9 lat od chwili uruchomienia MyApple :)


Trochę się rozrósł :D

#46 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lutego 2014 - 23:31

A założyciel i administrator serwisu zdobywa złotą łopatę. ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych