Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lekceważenie Apple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
458 odpowiedzi w tym temacie

#426 tbgkol

tbgkol
  • 293 postów

Napisano 18 kwietnia 2010 - 14:24

na podstawie 4 laptopów sugerujesz że wystarczy 'dbać o sprzęt' i wszystko będzie ok.

3. to Outlook jest out of the box? Windows (Live) Mail też nie ma po instalce.


Nie, ja tak nie powiedziałem. Ja się wręcz spytałem, z czego to może wynikać.;p

Outlook Express od 95 OSR2(chyba) do XP i Windows Mail w Viście jest "out of box". W w7 usunęli pewnie z bojaźni przed procesami antymonopolowymi.(To tylko moje przypuszczenia!) Jednak jest on do ściągnięcia z download.live.com. ;p

#427 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 kwietnia 2010 - 14:32

...

Wytlumacz mi - jak cechy ktore przypisujesz jako wada jednego systemu jednoczesnie sa zaletami innego? Dla mnie to cos niesamowitego... !

---- Dodano 18-04-2010 o godzinie 15:39 ----

jostatni windows jakiego uzywalem to byl XP Proffesional SP3 i co się nad nim nakląłem to moje.


No i dlatego masz takie a nie inne postrzeganie tego systemu. Pamietac nalezy ze rozwoj Windowsa nie zatzrymal sie na dodatku SP3 do XP, wiec Twoje doznania wynikajace z uzywania tamtego systemu sa jednoznaczne. Niestety nie zweryfikowales swoich opinii po uplywie tak dlugiego czasu i na dzien dzisiejszy to co glosisz o Windows jest po prostu krzywdzace dla tego systemu i nie prawdziwe.

Sam przeinstalowywalem Windows'a XP srednio co 2-3 miesiace. Na Windows7 mysle ze tyle czasu mozna by nie wylaczac komputera i nie bylo by problemow ;) UWAGA - TO BYL ZART!

#428 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 18 kwietnia 2010 - 14:54

ja akurat miałem po xp sp3 nieprzyjemność korzystania z visty i powiem, że to dobrze, że feuerfest zatrzymał się na xp, bo przynajmniej sobie opini o windowsie nie zepsuł totalnie (testy 7 mam w planach...)

#429 tbgkol

tbgkol
  • 293 postów

Napisano 18 kwietnia 2010 - 14:56

A cóż takiego było nieprzyjemnego w Viście i na jakim sprzęcie ją uruchamiałeś?

#430 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 18 kwietnia 2010 - 15:09

przycinała, co chwilę wyskakujące okienko pytające o wszystko, generalnie sporo tego było natomiast jeśli chodzi o xp to mam o nim dobrą opinię, żeby nie było... ;) a sprzęt to laptop, stacjonarny i jeszcze jeden laptop - wszystkie z "lepszej półki"

#431 tbgkol

tbgkol
  • 293 postów

Napisano 18 kwietnia 2010 - 15:13

To ciekawe, bo u mnie na II komputerze (1GB RAMu, P4 3,0 GHz) nic nie tnie, a to jest komputer raczej z dolnej półki... Co do UAC, to można je wyłączyć...

#432 Kyosho94

Kyosho94
  • 403 postów
  • Płeć:
  • SkądMielec

Napisano 18 kwietnia 2010 - 15:16

Trochę zmyślasz?
Wygodne na pewno nie jest, no chyba, że masz asystenta.
Do oceny naświetlenia jest histogram, ktoś już to napisał.
Ocena kolorów. Po co Ci to jeśli jak piszesz robisz w rawach?
Przecież one miedzy innymi od tego są aby olewać kolory. Zrobisz je sobie przy wywoływaniu.

Rozumiem, że jak ktoś jedzie z zespołem oświetleniowców, charakteryzatorów i modelem/ką z dużą gażą to sobie dla świętego spokoju popatrzy na laptopie czy jej się włosy dobrze ułożyły.
Rozumiem przejrzenie zdjęć w hotelu...

Ale targanie laptopa w teren przez fotoamatora to choroba:-)
Zwłaszcza, że sam sprzęt foto swoje waży.

Zgrywanie zdjęć w terenie. Przy obecnych cenach kart to można nabrać ich na tydzień. Pal sześć, że im ktoś lepszy to mniej zdjęć robi. No chyba, że sport i non stop trzeba robić w serii :-)

Galerie widziałem.
To mi się podoba:
Flickr Photo Download: DSC01884

...pomimo, że bez oka i ostrości.

Pozdrawiam,
Tomek


Ostrość jest - na poziomie włosów, było łapane na oko.

Co do całej sprawy - zawsze jak idę na sesję to biorę 24-70, 70-200, 85/1.8. Mam torbę Crumplera do której mieści się lapek. Jako że jest to 13,3" to zbyt wiele nie waży, a co za tym idzie: taki dodatkowy ciężar kompletnie mi nie wadzi. A wygodne jest to chociażby dlatego, żeby nawet na sesji dokonać wstępnej selekcji/obróbki zdjęć i odrazu podrzucić chociażby część najbardziej udanych ujęć modelce oraz żeby ocenić jak udana była cała sesja. Osobiście wolę jednak mieć pogląd na zdjęcia, żeby wiedzieć co przy następnych ujęciach poprawić, żeby się później w domu nie rozczarować że sesja zmarnowana.

Z naświetleniem nigdy nie miałem problemu, histogram nie jest mi do szczęścia potrzebny. Nawet jak zdjęcie lekko przepalę/niedopalę to RAW mi ratuje tyłek, potem tylko podciągam sobie na krzywych w PS ;)

#433 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 18 kwietnia 2010 - 15:18

To ciekawe, bo u mnie na II komputerze (1GB RAMu, P4 3,0 GHz) nic nie tnie, a to jest komputer raczej z dolnej półki... Co do UAC, to można je wyłączyć...


Swego czasu u mnie też Vista na laptopie z CoreDuo 1.7 z 2Gb Ramu działała bardzo ładnie, lepiej niż XP. A programy jakie miałem odpalone zazwyczaj to PS3, VS2005 Pro, MS SQL Server 2005 + sql manager do niego. Taki zestaw dość wymagający ze tak powiem. Wszystko bzykało bardzo ładnie. Responsywność dużo lepsza niż na XP.

Dodam że przy 1Gb Ramu na początku też w miarę było ok, ale było czuć lekkie przycinki, ale bardzo rzadko i NIE było to aż tak irytujące jak niektórzy piszą. Zestaw programów ten sam.

#434 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 kwietnia 2010 - 16:15

Nie, ja tak nie powiedziałem. Ja się wręcz spytałem, z czego to może wynikać.;p

z niczego. z rachunku prawdopodobieństwa ;]

W w7 usunęli pewnie z bojaźni przed procesami antymonopolowymi.(To tylko moje przypuszczenia!) Jednak jest on do ściągnięcia z download.live.com. ;p

no właśnie - out-of-the-box nie ma

Wytlumacz mi - jak cechy ktore przypisujesz jako wada jednego systemu jednoczesnie sa zaletami innego? Dla mnie to cos niesamowitego... !

że ke?
out-of-the-box OS X ma programy, które pod Windowsem trzeba doinstalować
Mail, Kalendarz, Książka adresowa, program który mi otworzy pdf'a, etc.

#435 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 18 kwietnia 2010 - 16:20

out-of-the-box OS X ma programy, które pod Windowsem trzeba doinstalować
Mail, Kalendarz, Książka adresowa, program który mi otworzy pdf'a, etc.

Jeszce można dodać że te programy bardzo ładnie ze sobą współpracują, na win nie ma aż takiej integracji. Tam jest po prostu burdel, programy co mają ze sobą wspólnego to tylko schowek i to na poziomie tylko tekstu ;)

#436 tbgkol

tbgkol
  • 293 postów

Napisano 18 kwietnia 2010 - 16:24

no właśnie - out-of-the-box nie ma


Dla ścisłości: już nie ma. : }

#437 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 kwietnia 2010 - 17:26

out-of-the-box OS X ma programy, które pod Windowsem trzeba doinstalować
Mail, Kalendarz, Książka adresowa, program który mi otworzy pdf'a, etc.


Od kiedy to, przy tak rozpowszechnionym dostepie do internetu sciagniecie i zainstalowanie jakiegokolwiek programu stanowi problem? Prosze, wytlumacz mi ... ? Twoje argumenty sa tak naciagane ze az nie dowierzam gdy je czytam ;)

Piszesz cos o programie pocztowym - pamietaj ze i tak znaczna wiekszosc osob nie potrafi skonfigurowac konta pocztowego w kliencie mailowym i do czytania poczty uzywa przegladarki (ojej, jak sobie poradzi Opera jesli do poczty dostajemy sie przez zawalony flashowym wstawkami Onet.pl? :lol: ).

Jesli ktos potrafi skonfigurowac bramke SMTP i POP/IMAP potrafia tez pobrac taki program ze strony Microsoftu za darmo... lub ogolnie zdecydowac sie Thunderbirda, ktory jest lepszy niz Macowy i Windowsowy program pocztowy, ale przeciez TB tez nie ma po wyjeciu z pudla.. zatem? ;)


Naprawde, postaraj sie bardziej, lub sobie daruj. Ale jak powszechnie wiadomo tak juz jakos jest, ze jak sie chce psa uderzyc to zawsze sie jakis kij znajdzie....

#438 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 18 kwietnia 2010 - 17:33

Darujcie sobie tą batalię na kilka stron, ja używam i maca i winde i jestem cholernie zadowolony, każdy używa tego co potrzebuje/wygodne/proste w obsłudze i najważniejsze tego co go ZADOWALA. Dziękuję, dobranoc ;)

#439 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 18 kwietnia 2010 - 17:34

i mac i winda ma swoje plusy

#440 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 kwietnia 2010 - 17:36

Z postow Roberto wynika ze Windows nie ma zadnych plusow ;)

#441 tbgkol

tbgkol
  • 293 postów

Napisano 18 kwietnia 2010 - 17:41

Darujcie sobie tą batalię na kilka stron, ja używam i maca i winde i jestem cholernie zadowolony, każdy używa tego co potrzebuje/wygodne/proste w obsłudze i najważniejsze tego co go ZADOWALA. Dziękuję, dobranoc ;)


Forum polega na wymianie zdań, więc nie widzę w tym nic złego. : )

#442 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 kwietnia 2010 - 17:42

czacha - nie no, czyli wg. ciebie to, że trzeba ściągnąć jeszcze programy do podstawowych czynności po instalacji jest wygodne? wg. mnie nie. jakieś tam ma, ale na pewno nie jest to wygoda, czy intuicyjność.

#443 tbgkol

tbgkol
  • 293 postów

Napisano 18 kwietnia 2010 - 17:43

czacha - nie no, czyli wg. ciebie to, że trzeba ściągnąć jeszcze programy do podstawowych czynności po instalacji jest wygodne? wg. mnie nie.

jakieś tam ma, ale na pewno nie jest to wygoda, czy intuicyjność.


Przepraszam, ale co mają wbudowane programy do intuicyjności?O_o

#444 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 kwietnia 2010 - 17:45

mają do wygody, nie łączyłem ich z intuicyjnością ( 'jakieś tam [windows plusy] ma')

#445 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 18 kwietnia 2010 - 17:55

yhm ale w pozycji jaką ma Microsoft podniosłoby się*larum, że monopol, że nie ma konkurencji i koniec w końcu do jpg, pdf'a, avi i co tam znajdziemy w systemie pojawiałby się*najpierw ekran z wyborem programu. Zapominasz Robercie jakie szopki były o wbudowaną przeglądarkę. A wszystko to zasługą pozycji Microsoftu jaka dali mu użytkownicy. Gdyby to Apple miało taką pozycję*na rynku to komisje nie zostwiłby na nim suchej nitki z tą*polityką jaką*prowadzi Dżobs. Jednak z uwagi na to że jest to jakiś tam marginalny system operacyjny można to sobie zatytułować*jako walkę z konkurencją*za pomocą wartości dodadanej jaka*są*preinstalowane programy do wszystkiego.

#446 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 kwietnia 2010 - 18:04

Marginalny to jest Linux

#447 snapp

snapp
  • 147 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 kwietnia 2010 - 18:30

no nie, zlekceważyli apple, trzeba ich podać do sądu! Moim zdaniem firma jak każda inna i ma swoich zwolenników jak i przeciwników.

#448 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 kwietnia 2010 - 19:18

snapp - masz 100% racji, firma jak każda :), osobiście należę do zwolenników

#449 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 18 kwietnia 2010 - 19:33

Od siebie dodam, ze lubie wyglad maczkow, szczegolnie te z alu, chetnie bym sobie sprawil mb air i jakiegos imaca kolosa, problem w tym ze lubie sobie pograc, a na maka o ile mi wiadomo gierek jest malo, dlatego pozostaje przy pc i windzie (-: Pozatym lubie skladac, wymieniac czesci i grzebac w kompie, w maku chyba to jest niemozliwe, a przynajmniej nie ma wiekszego sensu? z sytemem nigdy nie mialem do czynienia to sie nie wypowiem, moge tylko napisac ze fajowo wyglada (-:

#450 snapp

snapp
  • 147 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 kwietnia 2010 - 23:27

snapp - masz 100% racji, firma jak każda :), osobiście należę do zwolenników


To dobrze, że miło iż jesteś zwolennikiem tej firmy nie popadłeś w totalne zauroczenie. Wszyscy wypowiadają się tutaj o zaletach, ale wad firmy apple jak również ich produktów NIKT na tym forum nie widzi, może poza paroma wyjątkami.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych