Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lekceważenie Apple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
458 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 03 lipca 2007 - 20:33

Witam ! Dzisiaj byłem w MediaMarkt wymienić słuchawki , jednak nie to jest ważne ... Byłem popodziwiać sobie mój przyszły nabytek ( kwestia dni ) a, mianowicie MBP . Tak go podziwiam a zaraz tu taka para przychodzi i nawija ... : -.... -Jaki ładny on jest ! -Kochanie ! Ale to jest Mac ! Do niego nie ma żadnego softu nic nie pasuje , nie ma programów ... -.... No to ja od razu podleciałem bronić honoru mojego kochanego MBP i im wytłumaczyłem jak to jest o przejściu na Intele , o kompatybilności ze sprzętem o parallesie i overcrossie , i lekko im było głupio że tak po nim pojechali a nic nie wiedzieli , było miło i w ogóle ... Siedzę tam dalej i znów ktoś przychodzi i : -Patrz to ten mac o którym ci mówiłem ! -E ale tu jest ten śmieszny os x . -A co ci w nim przeszkadza ? -Wole mieć jakiś dopracowany i porządny system jak Vista czy ostatecznie Xp , a nie jakieś dziwne amerykańskie eksperymenty .... -No wiesz teraz możesz t mieć również windowsa -No i o to chodziło , czyli nie muszę używać tego gówna ? ( tu chodzi o os x . ) ... No mnie już krew zalewa piana się toczy , dostaję wylewu połączonego z zawałem serca ... Nic nie powiedziałem bo widziałem że to typowe dzieci Billa ;) Ale najbardziej mnie zdenerwowała rozmowa obsługi : -Wiesz co ? Czemu te Maci ciągle stoją ? -A kto będzie tanki blaszany sprzęt kupował co wszytko na niego trzeba sprowadzać i jeszcze takie drogie ... Czy nie uważacie że w Polsce jest takie lekceważenie Maców? Nie denerwuje Was to ? Nawet mój kumpel jak mu zaproponowałem Maca to powiedział : -Idź mi z tym gównem , mam windowsa i jest dobrze po co babrać się w wiecznie niedziałające rzeczy ? ...

#2 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 03 lipca 2007 - 20:38

Czym Ty sie przejmujesz? Niech sobie zyja w niewiedzy. Umra glupsi ;)

#3 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 03 lipca 2007 - 20:38

No i co z tego ? =] Traktuj takich ludzi jak dzieci, które robią*różne śmieszne rzeczy nie wiedząc jak to wygląda z boku. Jak będziesz się tak przejmował to ciśnienie Ci skoczy nie potrzebnie, a na prawdę są na świecie inne rzeczy które podnoszą*ciśnienie i do tego są przyjemniejsze ;>

#4 berus4

berus4
  • 326 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 03 lipca 2007 - 20:40

Po prostu 90% społeczeństwa nie wie że istnieją inne systemy operacyjne, a jeśli nawet wiedzą to ich informacje są wyjęte z d**y. W takich przypadkach trzeba uświadamiać nasze społeczeństwo. *-Wiesz co ? Czemu te Maci ciągle stoją ? *-A kto będzie tanki blaszany sprzęt kupował co wszytko na niego trzeba sprowadzać i jeszcze takie drogie ... A nawet i dobrze. Przynajmniej windowsa nie nie zainstalują. Tak czy siak nie przebijecie jednej gościówy z mojej szkoły. Siedzę sobie na W-F na trawie pod drzewem z moim ibook g4 i normalnie próbuje wejść na drugi stopień wtajemniczenia wykorzystywania bindow w xCode gdy ona do mnie podchodzi i sie mówi że "fajnego windowsa masz".

#5 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 03 lipca 2007 - 20:42

Umra glupsi ;)

I szczęśliwsi ;)
To były pewnie bolki dla których jak coś nie uruchomi najnowszej gry na Windę do do d***.
Poza tym jeszcze trochę i to się zmieni.

#6 Vorph

Vorph
  • 272 postów
  • SkądInąd

Napisano 03 lipca 2007 - 20:43

-Wole mieć jakiś dopracowany i porządny system jak Vista czy ostatecznie Xp , a nie jakieś dziwne amerykańskie eksperymenty ....



No nie mogę :D :D Ale debile.

#7 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 03 lipca 2007 - 20:46

Ej, no dlaczego od razu debile ? nie mieli okazji ani potrzeby próbować nic innego. I racja, po co zmieniać coś co jest dobre. A, że mają dużo mniejsze wymagania to ich rzecz.

#8 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 03 lipca 2007 - 20:47

"No mnie już krew zalewa piana się toczy , dostaję wylewu połączonego z zawałem serca ... Nic nie powiedziałem bo widziałem że to typowe dzieci Billa " Weż stary, o twoim poście można napisać, że napisało go typowe dziecko Steve'a - dorośnij trochę. Jak komuś nie pasuje Porsche i woli Audi to co, też będziesz go nawracać, bo ty wolisz Porsche? Apple to tylko firma i każdy ma prawo do własnych opini na temat jej produktów, a na to, że społeczeństwo u nas w kwestii komputerów i technologii ogólnie pojętej zacofane i tak nic nie poradzisz. Kompletnie mnie te opinie nie obchodzą, ciebie też nie powinny - wiesz co dobre dla ciebie i tak niech pozostanie, po co sobie nerwy psuć ;) Kup sobie Macbooka Pro i ciesz się nim jak dziecko ale pozwól też, żeby prykładowy sąsiad cieszył się tak samo ze swojego Acera za 2.000 zeta - jeśli tak woli - jego sprawa ;)

#9 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 03 lipca 2007 - 20:50

Mnie tez denerwuje taka ignorancja, ale z drugiej strony, to wole, zeby tak pozostalo. Po co ludzie maja masowo przechodzic na Apple? Niech zyja w blogiej nieswiadomosci i podporzadkowaniu ludziom z Redmond, skoro im to pasuje.

#10 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 03 lipca 2007 - 20:54

Moi znajomi mimo, że mają kontakt z Macami w szkole, uważają je za głupie. I ciągle mi dokuczają z tego powodu i śmieją się, że chcę kupić MacBooka ;) Na początku trochę się przejmowałem, a teraz już nie. Nie będę ich przekonywał, sami kiedyś zobaczą, że dokonałem wlaściwego wyboru :)

#11 mariannSS

mariannSS
  • 547 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 lipca 2007 - 20:56

wylane, mam dzięki temu bardziej egzotyczny i niepowtarzalny sprzęt :D Jak ktoś nie jest otwarty na innowacje, tylko na windowsa, którego w szkole uczyli, albo mama go nauczyła obsługiwać to jego sprawa.

#12 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 lipca 2007 - 20:56

Zupełnie mnie to nie rusza. Każdy ma to co chce.

#13 Jacklon

Jacklon
  • 148 postów
  • SkądŁódź / Sieradz

Napisano 03 lipca 2007 - 20:59

Jak komuś nie pasuje Porsche i woli Audi to co, też będziesz go nawracać, bo ty wolisz Porsche?


Nie wytrzymałem - jak może ktoś woleć Audi nad Porsche? Przecież ludzie dzielą sią na tych co mają Porsche i tych co chcą je mieć... Złe porównanie Panie Psychopulse ;)

Oczywiście żartuję i proszę tego nie brać do siebie (choć całkowicie poważnie nie rozumiem jak można preferować Audi... ;)).

podpisano
miłośnik Porsche

#14 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 03 lipca 2007 - 21:00

No wiesz , tak sie składa że mój sąsiad ma acera za 2k i co 3miesiące chodzę do niego wgrywać mu winde ;p Nie denerwuje mnie to że nie lubią apple , ale to że z powodu , że to komputery apple , nie raczą nawet spojrzeć na testy czy na stabilność etc. i od razu mówią że to shit ;p Wiesz może ktoś nie lubi BMW ... etc. ale kto mówi że woli jeździć jakimś autem co co chwile się sypie i jest gorszej jakości , a mówi że jest lepsze o jakiegoś innego które nie wie z czego sie składa ? No wiadomo , każdy ma gust i tu się nie dyskutuje ale chodzi mi o ignorancję i uprzedzenia ... Do niedawna chciałem złożyć kadłubka wypasionym gf8600 ale po zagłębieniu tematu ustalenie +/- wybrałem MBP , a nie po tym ze tu jest jabłko itd.

#15 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 03 lipca 2007 - 21:00

Ja wolę Audi :D

#16 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 03 lipca 2007 - 21:02

lukas ale zaczynasz pachniec fanatyzmem a to apple rowniez dobrze nie sluzy :) ps. a ja wole volvo :D i was nie lubie :P

#17 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 03 lipca 2007 - 21:03

Mnie tez denerwuje taka ignorancja, ale z drugiej strony, to wole, zeby tak pozostalo. Po co ludzie maja masowo przechodzic na Apple? Niech zyja w blogiej nieswiadomosci i podporzadkowaniu ludziom z Redmond, skoro im to pasuje.

@ ogólnie
Moim zdaniem sprawa z Apple'm u nas wygląda tak samo jak z każdym drogim komputerem. Są przecież też piecyki kosztujące 15k i więcej, sprzedające się w Polsce gorzej niż Apple. Weźmy takiego BOXX'a, znacie kogoś kto go ma ? pewnie jak spytacie to mało kto w ogóle o tym słyszał, a to b.silna stacja graficzna, na poziomnie MacPro z kartą Quadro.
90% ludzi w Polsce kupuje komputery w cenie do 2k, tak sądzę, wszystko dzroższe to już przesada. I tak będzie jeszcze długo, przynajmniej póki nie zrównamy się z resztą Europy, także mentalnie, czyli za ok 20 lat.
Też mi się to niepodoba, a szczególnie jak chodzi o obsługę na przykład przez TPSA ale trudno. Boli tylko to, że M$ zakuwa powoli cały świat ale widać już przebłyski ;)
Mam nadzieję, że dożyję dnia kiedy Mac OS będzie na równi z Windą.
Ale póki co nie ma co się tak nabzdyczać.

#18 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 lipca 2007 - 21:03

denerwuje to, że nie znają a się wypowiadają - osobiście po to też porzuciłem windows na rzecz linuksa a potem linuksa na rzecz os x'a - chciałem przynajmniej jako tako poznać systemy inne niż windows (oczywiście zakup makówki był przemyślany i wiedziałem, że się nie zawiodę) i jak ktoś będzie mówił jakieś durnoty, to ja przynajmniej będę wiedział jak to tak naprawdę działa w praktyce, a nie jakieś ploty u mnie w domu raz siostra zachwyca się jak to wspaniale i szybko działa iPod pod Mac'iem (w życiu nie uzywałem iPoda pod win to nie wiem jak tam jest ;]), a potem jak jej pokazałem, że przycisk do zamknięcia okna jest po lewej to "czy ty nie możesz mieć po bożemu?" (powinno być raczej "billemu" ;) )

#19 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 03 lipca 2007 - 21:07

Nie wytrzymałem - jak może ktoś woleć Audi nad Porsche? Przecież ludzie dzielą sią na tych co mają Porsche i tych co chcą je mieć... Złe porównanie Panie Psychopulse ;)

Oczywiście żartuję i proszę tego nie brać do siebie (choć całkowicie poważnie nie rozumiem jak można preferować Audi... ;)).

podpisano
miłośnik Porsche


Ej no, to tylko dwie przypadkowo wybrane firmy, przecież wiadomo co miałem na myśli ;)

#20 mattek

mattek
  • 391 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipca 2007 - 21:11

Zamiast sie tak goraczkowac pomyslcie co Apple zrobilo w Polsce zeby takich opinii nie bylo? te 90% "debili" dla ktorych system operacyjny, to Windows jest wynikiem lat odpowiednich dzialan MS. Zlokalizowane wersje Office od Word 2.0 i Excel 4.0, system gdzies tak od Win 3.x, slowniki, ciagle reklamy. Niebagatelna role mialo i ma oczywiscie piractwo. A Apple? ceny sprzetu wyzsze niz w krajach gdzie istnieje oddzial Apple, porzadnej lokalizacji brak, softu (glownie gier) znacznie mniej, wiec taki efekt. Ludziom trzeba ciagle powtarzac w reklamach, ulotkach, czasopismach, co i jak. Dokladnie i powoli. A jak juz sie wytlumaczy, to trzeba zaczac od nowa, i tak w kolko. Niestety Apple w PL bedzie jeszcze dlugo niszowy. "Ojej jaki ladny", ale i tak lepszy blaszak, najlepiej zlozony z czesci na gieldzie. Do tego "think different", ktory nie wszystkim przypada do gustu, a juz w szczegolnosci nie napalonym na gierki mlodzianom. Taki lajf...

#21 bodzios

bodzios
  • 59 postów

Napisano 03 lipca 2007 - 21:14

Prawda jest taka że ludzie w 90% są na tyle tępi że krytykują coś czego nie znają. Ja pracowałem przez ponad 10 lat na windowsie i czasem dalej mi się to zdarza. Kiedy zetknąłem się z apple pełno osób wokoło mówiło "Nie ma na to softu", "Mają do dupy system" , "Nic tu nie działa" a ja poczytałem, dowiedziałem się, przeszedłem się do sklepu popatrzeć i sprawdzić. Dziś wiem co to Mac i wiem że Windows bywa koniecznością. Nie chce mi sie nawet przekonywać kretynów (nie mówię o zwolennikach windowsa którzy korzystali z Maca i po prostu im nie odpowiada) którzy nigdy z Maca nie korzystali, patrzą tylko na specyfikacje i mówią "eeee.... PCta z w lepszej konfiguracji mogę mieć taniej i to z Windowsem" Wśród moich znajomych polecam Maca i wiem że osoby które się zdecydowały są zadowolone. Ale przekonywanie wszystkich w Polsce jest bez sensu. Ludzie są jacy są.

#22 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 03 lipca 2007 - 21:15

denerwuje to, że nie znają a się wypowiadają - osobiście po to też porzuciłem windows na rzecz linuksa a potem linuksa na rzecz os x'a - chciałem przynajmniej jako tako poznać systemy inne niż windows (oczywiście zakup makówki był przemyślany i wiedziałem, że się nie zawiodę) i jak ktoś będzie mówił jakieś durnoty, to ja przynajmniej będę wiedział jak to tak naprawdę działa w praktyce, a nie jakieś ploty

u mnie w domu raz siostra zachwyca się jak to wspaniale i szybko działa iPod pod Mac'iem (w życiu nie uzywałem iPoda pod win to nie wiem jak tam jest ;]), a potem jak jej pokazałem, że przycisk do zamknięcia okna jest po lewej to "czy ty nie możesz mieć po bożemu?" (powinno być raczej "billemu" ;) )


Właśnie o to mi chodzi , o ignorancję i wypowiadanie się opierając się na nie prawdzie i plotach . Jak by powiedzmy taki Hp czy Dell był dla mnie odpowiedniejszy , po zapoznaniu się z testami , oglądnięciu , etc. bym go wybrał . Kierowanie się marką jest głupotą , a osoby te o których wspomniałem pewnie na oczy nie widziały żadnych testów ;p

#23 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 03 lipca 2007 - 21:16

Przestańcie z tymi "debilami" już. Nie wypada.
Jest nas coraz więcej, "kropla drąży skałę" ;)

---- Dodano 03-07-2007 o godzinie 22:18 ----
Poza tym tacy ludzie nie psioczą bo to g**no tylko zwyczajnie z braku pieniędzy często. Starają się nadrobić zgryźliwością.

#24 pszemek40

pszemek40
  • 44 postów
  • Skądświętokrzyskie

Napisano 03 lipca 2007 - 21:23

Niestety Maczki przychodza do szkoly z mala iloscia ramu (do windy 512 jest git, ale macos troche muli), spolonizowane a na dodatek okaleczone hektorem (to hardcorowy program do blokowania stron internetowych np. Onetu). Do tego dochodzi fakt ze malo ktory nauczyciel robil kiedykolwiek, cokolwiek na maczkach i... te lekcje rzeczywiscie potrafia byc malo ciekawe. Tak wiec biorac do kupy: kiepsko dzialajacy soft (ograniczenia wymienione powyzej), slabo przygotowana kadre nauczycielska oraz raczej niechetnie podchodzaca do tego mlodziez (dla wielu dzieciakow komputer to Word, Gadu-Gadu oraz teledyski na Onecie) uzyskujemy efekt odpychania ludzi od maczkow. A na koniec jeszcze cos z moich ulubionych rzeczy: "Mekintosze to komputery dla grafikow..." i na tym koniec ich zastosowan.

#25 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 03 lipca 2007 - 21:25

HEHE. Dzisiaj tacie pokazałem maka to rzekł tak samo. Ale on z makiem nie miałdo czynienia także nie jest raczej idiotą :)

---- Dodano 03-07-2007 o godzinie 22:27 ----
Ale nie mówił, że to komputery tylko dla grafików itp. Spojrzał na imaca i miniaka podlączonego do display cinema i wygląd bardzo mu się spodobał. :) ale bardziej podobał mu się imac :)
Naprawde nie miał z makami styczności a i tak z PC jest zadowolony, bo go nie zawiódł i ma miłe wspomnienia. Musiałem wszystko wytłumaczyć, że to nie komputer do gier itp. wysłuchał i powiedział, że imac miał fajne wykończenie biały w plastikowej oprawce :D Doprawdy wzruszające.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych