Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

VPN - połączony, ale bez dostępu do sieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 03 lutego 2012 - 19:44

Witam, Ostatnio próbuję połączyć się z sewerem w pracy przez VPN. Adres serwer, login i hasło działa. Jest połączenie, ale nie mogę "wejść" na ten sewer, w sieci nic nie ma - pusto. Czy ktoś mógłby mi pomóc co zrobić, albo co zapomniałem uruchomić? Pozdrawiam R.

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 03 lutego 2012 - 20:29

Na razie podłączyłeś się pod niewłaściwy dział, powinien być kosz - ale jeszcze przeniosę.

#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 839 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 lutego 2012 - 23:24

Nie wiem, czy przy VPN komputery ze współdzielonymi zasobami 'automagicznie' pojawią się w Finderze. Skoro samo połączenie się udało, daj w Finderze cmd+k i wpisz adres serwera ręcznie.

#4 squid

squid
  • 242 postów

Napisano 06 lutego 2012 - 01:21

Jaki VPN i czy przekierowujesz cały ruch na VPN?

#5 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 09 lutego 2012 - 15:22

A więc tak, na winxp żony działa. Udało mi się zalogować i wejść do katalogu w pracy. Firewall wyłączyłem całkowicie, tam też było zaznaczone udostępnianie plików i katalagów i dodane było również połączenie VPN. U mnie jest połączenie VPN (PPTP), kazano mi przy firewallu włączyć udostępnienie plików i folderów. Udostepniłem FOLDER z pracy, ale bez skutku. Gdy jestem połączony w VPN (podane hasło itp) pozniej mam się połączyć z sewerem : smb://196.11.0.222, łączy się i łaczy się i nic z tego. Nie jest właczona opcja, kierowania całego ruchu przez połączenie VPN. Sorry, ale nie ogarniam sieci na MAC, win jeszcze... Może znajdzie się osoba, co pomoże, albo nakieruje co zrobić na serwerze lub u mnie, aby zadziałało. Pozdrawiam

#6 squid

squid
  • 242 postów

Napisano 09 lutego 2012 - 15:46

Bez wlaczonego przekierowania ruchu na VPN nie zobaczysz komputerow z sieci docelowej w swoim otoczeniu. To normalne.

Na poczatek wlacz przekierowanie calego ruchu na VPN. Wylacz i wlacz VPN i zobacz czy mozna dostac sie do tego serwera.

---------- Wpis dodano o 14:46 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:43 ----------

I jeszcze jedno. Jestes pewien tego adresu 196.11.0.222? Moge sie mylic, ale to mi nie wyglada na adres z prywatnej podsieci tylko publiczny. I to gdzies w Afryce 196.11.0.222 - IP address - utrace - locate IP addresses and domainnames

#7 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 09 lutego 2012 - 16:16

@squid, zadziałało w włączonym VPN, dzięki za wcześniejszą podpowiedź. Tak to jest ich wewnętrzna sieć. Tak kazali wpisać, więc wpisałe. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam

#8 squid

squid
  • 242 postów

Napisano 09 lutego 2012 - 17:19

Super. Ale pamietaj, ze teraz wszystko co robisz w sieci (tak dlugo jak dlugo wlaczony jest VPN) przechodzi przez firmowe serwery. Poczta, WWW, komunikatory, update itd. Bedzie wolniej i obowiazuja Cie firmowe zasady korzystania z sieci. Da sie to obejsc, ale to juz bardziej techniczne i skomplikowane.

#9 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 10 lutego 2012 - 11:02

Uruchamiam tylko VPN jak muszę coś wysłać, podmienić. I tak, wiem o tym, prędkość wtedy nie zachwyca i reszta też :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych