Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

makówa na uczelni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 17 listopada 2005 - 11:27

Znajomi mi powiedzieli, że jakiś studenciak w Olsztynie otworzył ibooka na uczelni, w dodatku w holu mojego wydziału (Bioinżynieria Zwierząt). Zapraszam do kontaktu ze mną i na kawę 8)

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 17 listopada 2005 - 11:54

już myślałem że jakaś uczelnia uskutecznia macpracownie informatyczne... BUUUU

#3 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopada 2005 - 12:00

wiesz, pierwsza jaskółka wiosny nie czyni....ale to już coś. po drugie na uczelni mówią, że ktoś ma inny komputer ;) A Menelek jak się cieszy :lol:

#4 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 listopada 2005 - 13:37

Pytanie, czy on tu zagląda? Może należałoby odpalić Bonjour lub Rendezvous, a kolega sam wpadnie w sidła?

#5 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 17 listopada 2005 - 13:52

teoretycznie jeżeli mieszka w akademiku, to korzystamy z tej samej sieci uniwersyteckiej. A ja właśnie na godzinkę pożyczyłem ibooka kumplowi i piszę to z windowsa :evil:

#6 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 listopada 2005 - 13:57

pożyczyłem ibooka kumplowi


ho, stary.. podziwiam odwagi. Ja stoje nad mamą jak sprawdza rozkład autobusów w safari :)

#7 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 17 listopada 2005 - 14:14

Dziwie mnie to że nie widzę macówek często tutaj na uczelni, ale może to się zmieni. Za to na uniwerku, na którym będe od przyszłego roku (mam nadzieję) jest totalnie zamakowiony... mają nawet specjalny sklep dla studentów ze specjalnymi zniżkami dla swoich studentów (noralnie student w NL ma "tylko" 2% zniżki - to się zmieniło niestety, ale jak kupuje uczelnia jest już 8%). :-)

#8 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 17 listopada 2005 - 15:19

U mnie na uczelni jakoś maczków nie widac, ale ogólnie tutaj sprawy internetowo komputerowe leżą. Na założenie internetu w domu czekalem półtora miesiąca i zatęskiłem za TPSA. Ale... przynajmniej ludzie rozpoznają maczki. Maca Mini można kupić w supermarkecie, a koleś z Telefoniki co przyszeł net zakładać wiedział, xe to Mac i nawwet router WiFi skonfigurował z mojego kompa. Ale nikogo z maczkiem na uczelni nie widziałem :(

#9 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 17 listopada 2005 - 16:22

mam trzy konta na kompie: swoje, żony oraz dla pozostałych użyszkodników :lol: Oczywiście jak pożyczam komuś ibooka, to pracuje on na tym ostatnim koncie. I może tam sobie robić poligon do woli:wink: Zresztą ja też czasami pracuję na tym trzecim koncie kiedy chcę coś wypróbować dziwnego. Poza tym dzisiaj wpadło kilku gości na nasz wydział i sprawdzali legalność oprogramowania. Wielu ciekawych rzeczy się dowiedziałem o komputerach w naszej katedrze :mrgreen: Do weekendu wszyscy mają wykasować nielegalny soft. Niektórzy już dzisiaj powywozili komputery do domu. Nieźle...

#10 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 listopada 2005 - 18:24

przyznaj się menelek, wzieli Ci kompa, bo stwierdzili, że to jakiś spiracony maksymalnie windows jest, co? ;) u mnie na uczelni (pk krakow, ae krakow) nie widziałem nigdy mac jeszcze, ale na ekonomicznej jest zauważalnie więcej ludzi z laptopami w ogóle. Myśle, że to też przez środowisko, które na ae jest mniej "dresiarskie" niż na pk.

#11 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 17 listopada 2005 - 19:08

szczerze powiedziawszy, to człowiekowi ciężko żyć zgodnie z prawem. Np. załóżmy, że ktoś kupił sobie maka. W sumie iwork nie kosztuje jakichś dużych pieniędzy (za tę jakość to jak za darmo). Ale kumpel ma właśnie fajne mp3 i już wpadasz w konflikt z prawem :twisted:

#12 holek

holek
  • 20 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 17 listopada 2005 - 19:41

Ale kumpel ma właśnie fajne mp3 i już wpadasz w konflikt z prawem :twisted:


zawsze mozesz powiedziec, ze kupiles w iTunes MS. Zastanawiam sie, czy sa w stanie udowodnic, ze bylo inaczej.

#13 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2005 - 20:54

Kiedy ja zabrałem iBooka na uczelnię, zrobił dobre wrażenie, zwłaszcza bateria (teraz już działa jak pecetyczna - do 2h). Ale była też wpadka - prezentację puszczałem przez tę małą przejściówkę na duże VGA i moja przejściówka była "walnięta", dawała złe kolory (potem wymienili mi w SADzie) co okazało się dopiero gdy podłączyłem projektor. Oczywiście nie obyło się bez komentarza "to mak przecież, to nie działa z nim" :P

#14 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 17 listopada 2005 - 21:51

Raz na AGH w Krakowie siedziałem z moim "byłym" PB12 I "admin komuterów korytarzowych" powiedział: "co to za system?" Ehh póki co to jest egzotyka - niestety.

#15 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 18 listopada 2005 - 03:00

no niestety chociaż powiem, że na uniwerku wrocławskim to ludzie wiedzą co to maki i w ogóle wiedzą więcej niż by się mogło wydawać tylko nie mają doświadczenia z nimi. Zadziwia mnie wręcz znajomość ludzi architektury PPC. Zazwyczaj kiedy widzą mnie z PB to zaczepiają mówiąc "też chce maka, ale mnie nie stać trochę i nie wiem czy będzie on odpowiednio kompatybilny i w ogóle". Nie ma dnia żeby mnie ktoś nie spytał kiedy szlifuje projekty na korytarzu.

#16 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2005 - 05:45

jakiś studenciak w Olsztynie otworzył ibooka na uczelni, w dodatku w holu mojego wydziału


A ja właśnie na godzinkę pożyczyłem ibooka kumplowi i piszę to z windowsa


Menelek, a może to oni widzieli Twój, tyle, że nie w Twoich rękach, :mrgreen:

#17 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 18 listopada 2005 - 09:58

koledzy z początku tak właśnie myśleli, że to był mój :wink: Wracając do tematu prezentacji, to już kilka razy zawstydziłem użytkowników pecetów, w tym moją promotor :mrgreen: Ot, podłączasz maka i działa. A peceta trzeba restartować, bo się ta cholera nie chce prawidłowo wybudzać, odbywa się ,,znajdowanie nowego sprzętu", ,,przeszukiwanie bazy sterowników" itd. :lol:

#18 ish

ish
  • 30 postów

Napisano 18 listopada 2005 - 10:59

na Uniwerku Warszawskim tez macow jak na lekarstwo...ale w 3 dni po kupnie mojego ibooka "12 (czyli dwa tygodnie temu:))) siedzac w CofeeHeaven na Nowym Swiecie zobaczylem kogos z dziwnie malym etui...jak nic mial takiego samego ibooka- chwile pozniej przekonanalem sie ze mialem racje:) Jak narazie to jedyny taki przypadek, no ale do tej pory nie zwracalem uwagi na takie rzeczy. A swoja droga- dopiero teraz rozumiem o co chodzi tym nawiedzonym ludziom z produktami apple, z ich niemal sekciarskim zachowaniem. Dopiero teraz piszac ten tekst z mojej wlasnej macowki :lol: a swoja droga- to moj pierwszy post :oops:

#19 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 18 listopada 2005 - 11:21

"Chopaki" ale pamiętajcie że są jeszcze ci ukryci użytkownicy co mają stacjonarne.... Ja studjuje na UW i mam dwa mac'i... tylko niestety narazie nieprzenośne...choć cube moxna do plecak wsadzic, ale może się to niezadługo zmieni ;) Menelek... rozwieś list gończy na tablicach na wydziale ;)

#20 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 18 listopada 2005 - 11:24

poszukiwany amator dobrych jabłek odmiany macintosh 8) P.S. Witamy nowego uczestnika forum :D

#21 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 listopada 2005 - 11:28

Witam na forum!
Zapraszam do działu przedstaw się .
A propos, może by ten temat przykleić by nie spadał nam gdzieś w niebyt?

P.S. to oczywiście do ish

#22 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 18 listopada 2005 - 11:29

Tak dziwnie napisałeś... masz może szczep jabłoni Macintsch?

#23 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 18 listopada 2005 - 11:35

nie mam w ogrodzie macintoshów, lecz amatorem jestem. Szkoda że w ikonkach nie ma jabłka :evil: bo bym chętnie poużywał :mrgreen:

#24 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 listopada 2005 - 16:16

A propos, może by ten temat przykleić by nie spadał nam gdzieś w niebyt?

Done.

#25 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2005 - 21:47

A znakujecie się jakoś? Ja mam Apple'ową smycz przy kluczach, czasem taszczę coś w plastikowej torbie z napisem Apple, niektóre papiery noszę w Apple'owej białej teczce no i za jakiś miesiąc planuję zakup czterech kółek. A wtedy nakleję mu na tyłku białe jabłko :mrgreen:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych