Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[TEST] Bose Companion 5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 02 lipca 2007 - 04:53

Dołączona grafika

Dzisiaj chcialbym zrobic mala recenzje jednej z najbardziej znanych marek w muzyce. Bose Companion 5

Zaczynamy:

Nie bardzo lubie miec beznadziejne glosniki w domu gdyz sluchanie muzyki na jakichs brzeczalkach to jest katowanie wlasnych uszu, a nie przyjemnosc. Do sklepu sie wybralem dlatego, ze siostra potrzebowala nowych glosnikow do jej iMaca. Pojechalismy do sklepu Bose'a na odsłuch i glosniki brzmialy wedlug mnie wspaniale. Pojechalismy jednak do domu z zamiarem kupna tych samych, co ja mam czyli Logitech Z-5500. Jednak pomyslalem, ze wezme ryzyko i pojechalismy do Best Buy'a kupic 2 pary (dla Audrey i dla mnie), a na dodatek w BB mozna wszystko latwo oddac nawet jesli jest otwarte do 30 dni. Przywiozlem glosniki do domu i zaczalem testowanie:

Cena: $399 dolarow za zestaw 2.1, ktory niby ma pracowac jak 5.1 to bardzo duzo, ale za jakosc sie placi. Na dodatek jest to Bose, firma, ktora wie co robi.

Opakowanie: Wszystko jest zapakowanie bardzo ladnie i bezpiecznie. Instrukcja obslugi jest znakomita i nawet ma liste produktow jakimi mozna czyscic glosniki (jednym z nich jest plyn do szyb bez amoniaku) Do tego dostajemy list od Bose'a na temat ich jakosci itp. Nic nie ma prawa sie porysowac albo poobijac w trakcie podrozy. Pudlo jest strasznie ciezkie jak na 3 glosniki.

Dołączona grafika

Design: I tu sie przyznam, ze design tych glosnikow jest znakomity! Wedlug mnie dorownuja nawet Bang & Olufsen wygladem. Satelitki jak i subwoofer sa bardzo ciezkie. Satelitki sa zbudowane z jakiegos stopu metalu, pomalowane w kolorze czarnym i grafit (grille) Na pierwszy rzut oka prezentuje sie znakomicie z iMakiem jak i Apple Cinema Display. Glosniki maja dostatecznie dlugie kable.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Akustyka: Po pierwszym podlaczeniu trzeba skonfigurowac dosc duzo rzeczy z powodu, ze jest to zestaw, ktory sie podlacza przez port USB (Polecam przeczytac instrukcje!) Jednak po zrobieniu wszystkiego pierwsze, co sie rzuca w oczy to pilot do sterowania, ktory jest sterowany dotykiem. Bardzo ciekawe rozwiazanie. Kiedy pierwszy raz wlaczylem system dzwiek mnie troszke zdziwil. Z-5500 zawsze dawaly strasznie duzo basu i wszystko sie trzeslo. Companion 5 tak nie robia. Wszystko jest wyrownane. Wysokie tony brzmia dobrze, bas jest deko za slaby, ale to sie da ustawic. Najgorzej wypada chyba midrange. Jednak po chwili kombinowania z opcjami mozna je ustawic doskonale. Technologia True Space, ktora niby potrafi wytworzyc dzwiek 5.1.... dziala!! Zdarza mi sie obejrzec za siebie w trakcie ogladania filmu, tak samo jak sie dzialo przy Logitechu albo Bang & Olufsen w salonie. Dzwiek jest bardzo czysty i wysokiej jakosci jak na Bose przystalo.

Dołączona grafika

Ogolnie: Powiem, ze bardzo sie balem kupic te glosniki bo wkoncu sa drozsze o $100 niz Z-5500 i oferuja "mniej." Mialem racje, oferuja mniej glosnikow i moze nie dadza rady zestawowi, ktory ma 550W ale jezeli chodzi o jakosc dzwieku to miazdza kompletnie kazde Logitech'i! Naprawde, ta moc nie potrzebna mi byla w moim malym biurze. Jednak nadal mysle, ze te glosniki nie sa warte $399. Po prostu nie czuja sie az tak drogie.

Dołączona grafika

Wedlug mnie ocena 8.9/10 jest dostateczna.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#2 Kobza

Kobza
  • 227 postów
  • Skądten pomysł !?

Napisano 02 lipca 2007 - 07:34

Tak, świetne głośniki, ten system illuminacji 5.1 rzeczywiście działa- tak jak mówisz. Jeśli chodzi o dżwięk to naprawdę wysokiej jakości, jedynie po rozkręceniu na maxa, prawie na maxa, zaczynają tracić bas. Mi przy pierwszym odsłuchu spodobał się ostry i wręcz metaliczny dżwięk sopranu, świetne przy filmach. Generalnie zgadzam się co do twojej oceny oraz do lekkiego skrytykowania ceny zestawu 1699zł w polsce.

#3 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 15 października 2007 - 12:36

Cena: $399 dolarow za zestaw 2.1, ktory niby ma pracowac jak 5.1 to bardzo duzo, ale za jakosc sie placi. Na dodatek jest to Bose, firma, ktora wie co robi.


Pozwólcie ze wytlumacze wam tę wysoką cenę :D
"The company spends over $100 million a year in research and engineering, employing a 6500 square meter (70,000 sq. ft.) building in Framingham reserved for that purpose."

Pozdrawiam!

#4 m_ichal@mac.com

m_ichal@mac.com
  • 72 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 19:03

Jak je podlaczyc?? Włączam w Pref Syst > Dzwięk > Bose I w MIdi Mam w właściwościach domyślnym i systemowym wyjsciu mam Bose a w wejsciu mikrofon wbudowany i nadal nic nie gra. Co mam zrobić?

#5 kubaja74

kubaja74
  • 25 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 czerwca 2008 - 11:56

dla mnie te glosniki to rewelacja, pierwszy raz uslyszalem je w galerii mokotow i cena zwalila mnie z nog, po powrocie do Sydney okazalo sie ze tu sa troche tansze, zaplacilem po malym targowaniu 550 AU$ tak wiec duzo lepiej niz w polsce. Dzwiek przepiekny, przyznam jedak ze przez pierwszy tydzien troszke walczylem z ustawiniami i "przyzwyczajaniem uszu " , teraz nie zamienilbym ich na nic innego. Dodatkowo ktokolwiek przychodzi i slyszy muzyke pyta gdzie mam kolumny , jak pokazuje satelitki wszyscy, 100% zainteresowanych twierdza ze to niemozliwe ;) , a jednak ... to BOSE ;) polecam

#6 dair

dair
  • 67 postów
  • SkądGDSK

Napisano 09 października 2008 - 15:52

wlasnie je zamowilem. za tydzien bede testowal ;)

#7 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 14 listopada 2008 - 21:18

Również mam Z-5500 i zostanawiam się czy nie kupić tych "Boziaków" Hmmm pewnie dziwne to by było, że z 5.1 zmieniam na 2.1, ale mam u siebie w salonie Bose acoustimass 15 i wiem co te malutki głośniczki z potężnym subwooferem potrafią ( wcześniej miałem wielkie kolumny Jamo ) Więc się zastanawiam czy warto zamienic te Logitechy na Bose...

#8 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 30 czerwca 2010 - 16:46

Odswierzam: Co do Logitechow dla tych ktorze chca je kupic badz maja nie wprowadzac w blad ze zestaw mam 550wat mocy bo jest to zapewne podana moc szczytowa a nie RMS. Wiec zestawik ogolnie wyciaga jakies 200. Pisze zeby nie bylo rozczarowan ze pisze ze ma 550 a nie gra glosno. Gra wystarczajaco glosno jak i w miare czysto gdyz jest to 5.1 a muzyke sie slucha na 2.0 badz ostatecznie 2.1 Bose nie warte tej cany Focal je przebija: Focal XS Co prawada cena wyzsza ale Focal jest aktualnie jedna z najlepszych firm ktore porodukuja glosniki na swiecie (lacznie z naglosniem samochodowym bo samilo moga konkurowac z DLS badz z Rockfordem). Focal wart kazdych pieniedzy... Bose - porazka na maxa dzwiek sztucznie podbijany nawet w sluchawkach na wszystkie mozliwe sposoby. Tak samo placic za system kina 20tys ktory gra totalnie slabo jak na te pianiedze... Nie wszystko dobre co markowe...

#9 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 11 lipca 2010 - 11:34

Testowalem ostatnio Creativy T3 za 850zloty. Male bo male wykonanie bardzo solidne i za mniejsza kase dostaje sie dobrej jakosci zestawik 2.1 Kumpel kupil takowe za 600zloty bo byly w media przecenione i jescze wzial na firme to wyszlo go to jakies 4xx pare zloty wiec sie oplacalo

#10 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 11 lipca 2010 - 11:37

ja bym brał te gósniki obecnie swietnie grają i są tańsze od creative: Logitech Z-2300 THX - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych