Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac G3 i dwa systemy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 patyczak

patyczak
  • 32 postów

Napisano 24 stycznia 2012 - 17:10

Czy jest możliwość utrzymania na jednym komputerze Mac OS 10.3 i OS 9? żeby przy starcie były do wyboru dwa systemy?. Jak to zrobić. I o co chodzi z tym kopiowaniem "system folder' na dysk (czytałem że można tak 'zainstalować' OS 9

#2 eastone

eastone
  • 29 postów
  • SkądVaasa/Suomi

Napisano 24 stycznia 2012 - 23:08

Wyszedłem trochę z wprawy, ale czy chodzi ci o coś takiego?
multiboot | Flickr - Photo Sharing!
Jest to wprawdzie boot menu na G4, ale chyba na G3 też powinno być (tak mi się wydaje...; bo szczerze to nie pamiętam już)
Wciśnij przy starcie maca przcisk ALT. Jeśli "wszedłeś" w boot menu to jesteś w domu :)
Domniemam, że posiadasz płytę z OSX. Po raz kolejny jeśli odpowiedź brzmi tak to uruchom maczka z płyty OSX (wciśnij "c" podczas startu). W Disk Utility podziel dysk na dwie partycje, na jednej zaistaluj OSX'a, a na drugiej OS9.

#3 charliefrown

charliefrown
  • 155 postów

Napisano 25 stycznia 2012 - 09:40

Nie jest tak naprawdę konieczny podział dysku na dwie partycje. MacOS X może współdzielić współdzielić partycję z OS 9, wystarczy, że w Disk Utility będzie zaznaczona opcja "Install MacOS 9 disk drivers".

Dołączona grafika

#4 mikimoto

mikimoto
  • 140 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 25 stycznia 2012 - 15:02

Proponuje najpierw znależć dobrą wersje Mac OS 9 - chyba że taką posiadasz :) ja na swoim miałem tak że chyba na jednym dysku miałem zainstalowane i była jakaś kombinacja klawiszy że można było przełączać się między OSX a OS9

#5 TataMisia

TataMisia
  • 88 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 23 lutego 2012 - 02:00

Można na jednej partycji mieć oba systemy. Ćwiczyłem to wielokrotnie. Pracuje to w obie strony: do Mac OS 9 można doinstalować Mac OS X i na odwrót. Nigdy nic specjalnie nie formatowałem. Szło "od ręki". Na tym polega uroda tych komputerów. Pracując w Mac Os 9 zaznaczasz w Control Panelu, że ma wystartować w Mac OS X i po reboocie Masz Mac OS X. I na odwrót... Można też przy starcie nacisnąć klawisz Option (czy jak kto woli: Alt) i wybrać system, który ma wystartować.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych