Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Navigon FreshMaps - czy komuś się zaktualizowały?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 pgolik

pgolik
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 stycznia 2012 - 22:17

Witam. Czy komuś z Navigonem 2.0.1 z wykupionymi aktualizacjami map (FreshMaps) zaktualizowały się już mapy? Ja niby mam to wykupione, a mapy ciągle są Q3/2011. Na na stronie Navigona dokopałem się do informacji, że powinny już być dostępne Q4. Próbowałem odznaczać i ściągać mapy na nowo, ale za każdym razem wchodzi Q3.

#2 sto8

sto8
  • 177 postów

Napisano 23 stycznia 2012 - 22:45

Puki co nie zaktualizowały się… też mam Q3/2011

#3 pgolik

pgolik
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 stycznia 2012 - 23:07

A na stronie Navigona, po dłuższym grzebaniu w kb znalazłem:

Q4-2011:

•     EU, Turkey, Australia/New Zealand, South African 
      countries (SAC): available since 13/01/2012

Albo wersja na iPhone się aktualizuje wolniej, albo coś im padło. Czyżby zmiany na gorsze po przejęciu przez Garmina? Wysłałem maila do supportu, zobaczymy co odpowiedzą.

#4 pgolik

pgolik
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 stycznia 2012 - 11:38

No i support odpowiedział: Q4/2011 na iPhone jeszcze nie wyszły:

Q4/2011 is not yet released for iPhone, we hope to do it as soon as possible and we kindly ask you to be patient.

bez podania żadnego konkretnego terminu (kiedy na inne urządzenia są od prawie 2 tygodni). Obawiam się, że to początek pogarszania się serwisu Navigona po wykupieniu przez Garmina. Garmin robi znakomite GPSy turystyczne (i nienajgorsze samochodowe), ale podejście do klienta (polityka aktualizacji, ceny za nowe mapy w stosunku do jakości) zawsze miał takie sobie.
Jak będą za długo się obsuwać z aktualizacjami na iPhone, to trzeba będzie jakiemuś prawnikowi pokazać opis tej usługi FreshMaps, czy nie zaczyna podpadać pod niezgodność z umową.

#5 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 stycznia 2012 - 14:10

O ile dobrze pamiętam zawsze wychodziły nieregularnie wersje iPhoneowe:) nie przesadzał bym tak.

#6 pgolik

pgolik
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 stycznia 2012 - 14:25

"Od zawsze" to były razem z aktualizacjami aplikacji. Od wersji 2 mamy za dodatkową opłatą aktualizacje kwartalne, niezależne od aktualizacji samego programu. Usługa FreshMaps jest dostępna na różne platformy Navigona, dlaczego na jednej miałaby być gorzej traktowana. Nie po to płaci się abonament za FreshMaps, żeby "wychodziły nieregularnie".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych