Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z Dyskiem ! Wymiana ... na jaki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 sigmarus

sigmarus
  • 15 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 30 czerwca 2007 - 13:14

Witam Ostatnio na moim maczku zaczely wystepowac dziwne problemy. Mam dysk TOSHIBA MK8025GAS. Czasami komp staje mi doslownie na 4 min i slysze rytmiczna prace dysku i oczywista ikonke z plytka.Uciekaja mi gdzies MB . Czy jest jakis inny sposob na dokladne przeskanowanie dysku oprocz Disk Utility? Drugie moje pytanie to czy istnieje mozliwosc wymiany dysku w moim PB'u na SATA 7200(czy musi byc jakis specjalny kontorler) np: Maxtor 2,5 250GB HDD 16MB cache 7200Rpm .Zaczynam sie troszke bawic w wielosciezkowe nagrywanie i szybki dysk to podstawa.Przegladalem juz tematy i instrukcje jak wymieniac dyski :) i powiem szczecze ze nie chcial bym sie sam w to bawic. Mozecie polecic jakies dyski(cena rowniez odgrywa duza role) i miejsce gdzie by mi to wymienili za rozsadna pieniazki. Myslalem jeszcze aby jednak zainwestowac w zewnetrzny dysk USB 2.0 lub firewire ale nie wiem jak bedzie z transferem czy bedzie wystarczajacy no i z aktualnym problemem mojego dysku tez nie wiem czy to bedzie mozliwe. Dzieki za wszelkie wskazowki i uwagi

#2 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 30 czerwca 2007 - 15:13

Witam
Ostatnio na moim maczku zaczely wystepowac dziwne problemy.
Mam dysk TOSHIBA MK8025GAS. Czasami komp staje mi doslownie na 4 min i slysze rytmiczna prace dysku i oczywista ikonke z plytka.Uciekaja mi gdzies MB . Czy jest jakis inny sposob na dokladne przeskanowanie dysku oprocz Disk Utility?

Wystartuj komputer z wciśniętym SHIFT'em. To powoduje uruchomienie testu, nie wiem jakiego, ale chyba coś bardziej zaawansowanego jak chodzi o dysk. W każdym razie pomaga naprawić pewne sprawy po nagłym wyłączeniu zasilania, czyli porządkuje pliki, usuwa zbędne dane.
Efektem jest uruchomienie komputera w czymś na kształt 'safe mode' w Windzie. Poza tym standard, przywileje(start z płyty systemowej) i ONYX.

#3 sigmarus

sigmarus
  • 15 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 01 lipca 2007 - 14:21

Dzieki za porade,ale nawet standardowa konserwacja i reperacja ONYX'em duzo nie pomogla (tylko na chwile) Mac byl uzywany w trasie koncertowej gdzie na scenie mnostwo drgan,wilgoci i ciepla. Wydaje mi sie ze po tej 10 dniowej makabrze tak mu sie dostalo:( W kazdym bac razie prosze o jakies sugestie apropo mojego drugiego pytania czyli o montaz dysku SATA wewnatrz PB (jezeli to mozliwe jaki i gdzie to moge zrobic) badz dyski zewnetrzne. Dzieki jeszcze raz




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych